Zack Snyder'ın Vero Günlüğü ⚖

Aranızda ne kadar Vero kullanan vardır veya yoktur bilemiyorum, ancak Zack Snyder ve Clay Enos gibi isimlerin aktif olarak kullandığı tek platform olduğu için ben bir süre önce kullanmaya başladım ve Facebook ile Instagram’dan elimi eteğimi çekmeme sebep oldu. Tartışmalar arasında küçük gözler gezdirirken buna benzer bir içeriğin olmadığını fark ettim. Başlığa yalnızca Zack Snyder yazdım ancak Clay Enos’tan da görseller gelebilir. Yalnızca Justice League değil aynı zamanda AOTD için de görseller ekleyebileceğimiz için Sinema etiketine açtım. Vero’ya webview özelliği gelmesi münasebetiyle de uygulamaya gerek kalmadan görselleri mahalin içerisinde paylaşabiliriz.

Ben şöyle küçük bir derleme yaptım şimdilik;

Justice League gönderileri

JL karakterlerin “kahmanca bakışı” çekimi: https://vero.co/zacksnyder/B8Z-XbhrdbtBbPg2sVrzRBvt
Ben Affleck’in dublörü Richard, Bat Suit içinde: https://vero.co/zacksnyder/WGgg-JXhdnbHtBKRxRkKjrw2
JL sonunda Batman ve Flash için eskizler: https://vero.co/zacksnyder/p5Sd-JZrQh4NhrcWWCcwFMHD
JL’de Wayne Aerospace eskizi: https://vero.co/zacksnyder/db-6BtBdnH22DTWFc3Rgdc1K
JL’de Mera: https://vero.co/zacksnyder/n14-sMxN7PH7PXMRcJZW6rP5
JL’de Wayne Aerospace içindeki çekim tekniği (JW kullanmadı burayı sanırım): https://vero.co/zacksnyder/kv8V-4tPBq7LbmMPp6Tx8jHv
“A bell can’t be unrung”: https://vero.co/zacksnyder/qW9B-f23XcHzHcwJvLS6pNwr
JL’de ZC cameosu: https://vero.co/zacksnyder/1gzd-hC33MNvmbKKKqqF1FHv
Cameo sahnesi, Lois her gün Superman için anıta gidiyor: https://vero.co/zacksnyder/sz-sJcKkGXs5T9D6d7Z8m7Kr
Wan’ın Snyder Cut’ın sonundan filmi devam ettirdiği referansı: https://vero.co/zacksnyder/Qnm-R4jdfMwn1jPZKmWnfDKr
Bruce, Arthur’u arıyor: https://vero.co/zacksnyder/D4-GrWg34vBqzLcCKVtfWmms
Cyborg’un kesilen sahneleri 1: https://vero.co/zacksnyder/MtFP-PRtMGmpkVGRTJZMSNwT
Cyborg’un kesilen sahneleri 2: https://vero.co/zacksnyder/9z-2XRjqggbskx3dL1zvVp8V
Cyborg’un kesilen sahneleri 3: https://vero.co/zacksnyder/TCK-bb8K3psc1tXDGWHZ7Dtg
JW’ın Steppenwolf olarak kullandığı sahnede aslında Uxas vardı: https://vero.co/zacksnyder/pzWn-r4bJFQVBsKM59PTDfcW
Uxas: https://vero.co/zacksnyder/FtM-pNx6Ks2H9MnTjBvRwMdp
Victor’un rüyası: https://vero.co/zacksnyder/BCc-6gv25Z8ZMbKt8z7kRLvk
Diana, Steppenwolf’u öldürüyor: https://vero.co/zacksnyder/g-LQkQQw2CctCGTPn7PjJxcZ (Tamamlanmamış CGI)

6 Beğeni

Oha @Superman 'e rakip çıktı. Adam senden daha koyu Zack Snyder fanı galiba. Yetiş üstad.

5 Beğeni

Army of the Dead gönderileri

Planlama için seyahat gönderisi: https://vero.co/zacksnyder/FbS-99KPgnd7sTfBWwNSZNt7
Test çekimi 1: https://vero.co/zacksnyder/CS4-rkbt9MD6FNXgx8HM6Kh2
Çekim planı: https://vero.co/zacksnyder/Bqb-xTXxGQQfCfHPKPN74WzK
Test çekimi 2: https://vero.co/zacksnyder/w-6spsPhWcp8tGvLFHkqZmKX
Çekimlerin başlangıcı: https://vero.co/zacksnyder/M3v4-wd9fb7CptvBbmNxXf4Z
İlk resmi görsel: https://vero.co/zacksnyder/g-743RdnPcMB5x4bnmdkQb4Z
Çekimler esnasında ZC: https://vero.co/zacksnyder/5L1x-sXwC5pFMxSDZZ6Pp6kN

5 Beğeni

Zack synder için vero kullanıyorum bende.İşlerini yakından takip ediyorum

3 Beğeni

Zack Snyder 2 haftada bir Justice League Snydercut’tan fotoğraflar atardı. Adam işi rutine bağlamıştı artık. Vero’dan takip etmek zevkli bir aktiviteydi benim için. Ne yazık ki son zamanlarda Snydercut için yaptığı paylaşımları azalttı. Belki de paylaşacak sahnesi kalmamıştır Snydercut için bilemiyorum.

1 Beğeni

AOTD çekimlerinde olduğu için de olabilir abi.

Uygun başlık burası mı kararsız kaldım ama konu Snyder’in Justice League filmi olduğu için buraya ekleyeyim.

4 Beğeni
3 Beğeni

Zack usta warnerbros film arşivine gir filmini çal ve yayınla… bunu da ayrı bir film olarak kaydet onuda beraberinde yayınla

2 Beğeni

Filmle ilgili yorumumu yazmak için doğru başlık burası mı kararsız kaldım ama en azından Justice League ile alakalı bir başlık olduğu için diğer konulardan ziyade burası daha uygun olur diye düşündüm.

Dün akşam Justice League’i ikinci defa izledim. Uzun zamandır aklımdaydı ama izlediğim bir filmi kısa süre içinde tekrar izlemek pek bana göre değil. Özellikle eleştirilen hususlara dikkat ederek izlemek istiyordum. Superman için CGI, sahneler arası geçiş, soundtrack, Wonder Woman’ın geri planda kalması, Superman’in overrated olması, Batman’in tavırları, Aquaman ve Flash casting’i, Steppenwolf ve ek sahnelerin çok belli olması hatırladığım argümanlardı.

Genel olarak filmi yorumladıktan sonra tek tek değinelim konulara. İlk olarak anlatılan öyküyü beğendim, Steppenwolf’un ilk saldırısında mağlup olması Amazonlar, Atlantisliler ve hatta Green Lantern’in yer aldığı bir savaşın anlatılması güzel bir konsept. The Lord of the Rings’i hatırlattı bana. Üç Motherbox’ın üç ayrı yerde olması ve Steppenwolf’un bu nedenle geri gelmesi bu tür filmler için güzel bir öykü. Başlangıçta Superman ile yapılan röportaj ek sahneler içinde en uyumlu olan bölüm, filme önemli bir katkı sağlıyor. Sonrasında ise Batman’in takımı toplama süreci anlatılıyor ki ben katılmasam da sahne geçişlerinin en çok eleştirildiği bölüm burası. Filmin ilk yarısı boyunca Superman’in olmaması gayet güzel bir karar, döndüğünde ise kolayca galibiyete ulaşılması tartışmaya açık bir konu.

Flashback’te yer alan savaş, Amazonlar’ın Motherbox’ı saklamaya çalıştığı sahne, JL vs Steppenwolf ve Superman vs League sahneleri aksiyon açısından epey iyi bölümler. Aftercredit sahneleri de keyifli. Çok uzun olmayan süresiyle hızlı ilerleyen bir film. 7/10 diyebilirim.

En çok eleştirilen konulara değinirsek:

Superman için CGI: Açılıştaki röportaj sahnesi ve Batman’e “Do you bleed?” sorusunu yönelttiği bölüm dışında çok dikkatimi çekmedi.

Sahneler arası geçiş: Katılmadığım eleştirilerden biri. Beş karakter için beş ayrı yere gidiliyor, öykünün kendi içinde ilerlemesi dışında bir sahne geçişine denk gelmedim.

Soundtrack: Filmin daha iyi olabilecek yönlerinden biri. Önceki filmlerden sevilen eserlere sahnelerde yer verilmiş fakat müzikler bir hayli geri planda kalmış filmde. Soundtrack ayrıca dinlendiğinde daha güzel duruyor kanaatindeyim.

Wonder Woman’ın geri planda kalması: DCEU’da işlenen karakterler içinde Diana muhtemelen ilk sırada yer alır. Gerek Superman’de gerekse Batman’de yanlışlar yapan, hatalı kararlar alan ve hatalarını da sonrasında yansıtan roller izledik. Wonder Woman ise cool ve winner olarak yansıtıldı. Cyborg kendi problemlerini çözmeye uğraşırken, Flash ise yeni yeni arkadaş edinen bir profildeyken Aquaman’i de Hal Jordan benzeri bir rolde izledik zaten. Diana’dan önde yer alabilecek tek isim Alfred gibi görünüyor.

Superman’in overrated olması: Steppenwolf’a karşı belki biraz daha çaba göstermesi gerekebilirdi ama Darkseid’le tek başına mücadele edebilen bir karakter olduğunu da göz önünde bulundurursak bu tercihi de çok eleştiremiyorum. Takımın geri kalanını yenmesi de yine olağan bir durum, zira diğerleri sadece kendilerini savunuyor. Wonder Woman’ın güç olarak yeterince iyi yansıtılmadığı yorumları çokça yapıldı ama Superman’e karşı en çok dayanan isim oldu. Steppenwolf’la da defalarca karşı karşıya geldi filmde. Hatta açılış sahnesinde Flash benzeri bir sürate sahip olması nedeniyle Wonder Woman’ın overrated yansıtıldığı yorumu da yapılabilir.

Batman’in tavırları: Muhtemelen bir kısmı ek sahnelerle gelen jestler, mimikler ve replikler izledik. Replikler hususunda dikkatimi çeken fazla bir durum olmadı ama arada şaşkın ve kararsız bakışlar atması Batman’e pek uymuyor. Dawn of Justice’te Doomsday’in saldırısında Batmobile’de beklemesi de yine Batman’e uymayan bir davranıştı.

Aquaman ve Flash casting’i: Her iki isim de bilinen hallerinden uzakta. Uyarlamalarda köklü değişiklikler olmasını istemeyen biriyim, dolayısıyla Barry Allen’a daha yakın bir Flash izlemek güzel olabilirdi fakat burada grup dinamiği ön planda tutulmuş gibi görünüyor. Wally West veya Hal Jordan olmayınca başka rollerle bu eksikliği giderilmesi gerekiyor. Diğer türlü Watchmen’i andırıyor takım. Flash’ın Wally West profiline de çok yakın olduğunu düşünmüyorum fakat Aquaman rolü kabul görmüş gibi görünüyor.

Steppenwolf: Villain’ın CGI olarak yer alması tartışmaya açık bir konu ama genel anlamda Steppenwolf profili ve seslendirmesi başarılıydı kanaatindeyim.

Ek sahnelerin çok belli olması Superman olan sahnelerde hangileri ek çekim hangileri değil, yorumlamak belki daha kolaydır fakat diğer sahnelerin tamamı için benzer bir yorumda bulunamam. Flash’ın yardımıyla kaçan aile sonradan ilave edilmiş, bunu da sosyal medyada belirtildiği için biliyoruz. Öyküye katkı sağlayan bir sahne olmuş fakat Aquaman’in Batman’le görüştüğü sahnede arka plandaki dağların konumu fazlaca set dekoru hissiyatı verdi bana.

Yönetmenin anlatmak istediği filmin ne kadarını izleyebildik, Batman v Superman sonrasında nasıl bir gidişat olacaktı… Bu soruların yanıtlarını bilmiyoruz. Bu haliyle bir Superman üçlemesi izlemiş gibiyim. Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice ve Justice League ile alışılmış profiline geçen bir Superman var.

5 Beğeni

3 Beğeni

Releasethesyndercut its real

Galiba geliyor jason da tease etmeye başladi hbomax açilişinda olacak umarim

5 Beğeni

OMG OMG OMG OMG !!! :why: it’s happenning :pepeheart:

4 Beğeni

Gelse ve peki beğenmesen yine de Snyder olduğu için över misin mesela? Yani ben Whedon’un yaptığından iyi bir iş olacağını düşünüyorum zaten de velev ki çok kötü bir iş çıkmış ortaya bu kadar ağladığımıza değecek mi?

2 Beğeni

Snyder ümstada gönülden bağlıyız :pepeheart: Josstice ligten kat kat daha iyi iş olduğu aşikar zaten.

3 Beğeni

Umarım dediğin gibi olur

3 Beğeni

Steppenwolf’un görselliğinin rezilliğini filtre bile kapatamamış.

2 Beğeni

Son kere söyüyorum :

United Nations, Nato bile birleșse bu cut G-E-L-M-E-Y-E-C-E-K

2 Beğeni

İlk defa ana kadrodan birisi bir şey paylaştı bu olaya dair, yanlış hatırlamıyor isem eğer.

2 Beğeni

Doğru hatırlıyorsun. Ben de öyle düşünmüştüm sabah gördüğümde

1 Beğeni