Young Justice

images%20(4)

4 Beğeni

Üçüncü sezon için yıllarca bekledik ama sezon epey güzel başladı. Sezonun geri kalanını merakla bekliyorum.

4 Beğeni

Ben sezon arasına girmesine dayanamayıp sil baştan başladım ilk sezonu bitirmek üzereyim :smile:

2 Beğeni

7 Beğeni

Bu sezonun tamamen Outsider ekibine odaklanması bayağı sıktı beni. Ben 2. nesil Young Justice ekibine de odaklanırlar diye beklerken Geo Force, Halo ve Forager izledik sezonun yarısına kadar. Cyborg’u da her ekipte görmekten bıktım gerçekten (JL, Outsiders, Doom Patrol). Muhtemelen 2. yarıda da aynı devam edecekler.
4. sezon için akıllarında ne var bilmiyorum ama umarım Titans ekibine odaklanan bir sezon olur. Hatta şu anki kadrodan Nightwing, Wally West, Red Arrow, Cyborg, Beast Boy ekibi kursun. Starfire, Raven ve Donna Troy da dahil olur sonradan. Superboy, Artemis, Ms Martian, Aqualad falan da ya JL’ye katılsın ya da gidip mentörlük yapsınlar Young Justice’e.

3 Beğeni

İlk sezondaki takımın yeri ayrı tabii ama ikinci sezondaki takım da çok iyiydi. Bu sezon farklı karakterlere de yer verilse daha güzel olurdu, belki sezonun kalanında görebiliriz.

1 Beğeni
  1. sezonun ilk 13 bölümünü izleyeli 2 hafta gibi bir süre geçti ancak yine de fikirlerimi yazayım:

Bu kadar uzun bir bekleyiş sonrası haliyle dünya gündemi de değişiyor. “Sjw” akımından etkilenmeden durulamamış ve ekibe “Halo” adında türbanlı(neden böyle belirttiğimi açıklayacağım) bir karakter eklenmiş ve Black Lightning ön plana çıkarılmış. Bu tarz ucuz hareketler beni rahatsız ediyor. Çünkü izlerken “bu karakter türban takmış mı, şu karakter lezbiyen mi, yok siyahi mi?” diye izlemiyorum, umrumda bile değil. Anlıyorum her kesime hitap edeceksiniz ancak özellikle bir bölümde şu an hatırlayamadığım bir karakter(Tigress olabilir) Halo-Girl’e “But, why hijab?” gibi bir soru sorması beni rahatsız etti. Bence artık bu işi iyice şova dökmektir. Biz izlerken “Young Justice” adı altında kahramanlar izliyoruz. Onların teninin rengini, cinsiyetini, dini inancı olup olmamasını değil. Bunlar ilk 2 sezondaki takım olma samimiyetine zarar veriyor.

İlk 13 bölüm bu kadar geç geldiği için başlangıçtan sona kadar çok hızlı bir tempoda ilerliyor. Sanki her şey oldu bittiye getirilmiş gibi hissetim. 1. bölümden itibaren işlenen meta-human kaçakçılığı konusu Darkseid’a bağlanacağı belli… Bedlam konusu, Markovia prensinin(Geo-force) kardeşinin sondaki twisti tam sezon vasat başlayıp yüksekte bırakacakken “meh” dedirtti. İlk 13 bölüm kısaca vasat başlayıp, sonlara doğru açılıp, sizi tekrar düşürüyor diyebilirim.

Bölümlerden aklımda kalan ise:
5. bölümde Forager karakterinin konusu işlenirken “New Gods” -göndermesi diyeyim bari- güzel tat kattı ancak konuların bana göre çok hızlı işlenmesine kurban gidiyor. Forager karakteri comic-relief olarak konulmuş belli ancak asla bir Wally West olamayacak. Aynı cümleleri tekrarlamak komiklik değil. Benim gibi konuyu biliyorsanız en sıkıcı bölüm 11. bölüm olacaktır. Çünkü her DC animasyonunda izlediğimiz konu olan Cyborg’un originini izliyoruz ve tabi sonraki bölümlerde ekibe nasıl katılacağını. En harika bölüm ise bence 12. bölüm. Beast Boy Gar’ın Goode Vr takarak bize izlettirilen o harika Doom Patrol’lu, Teen Titans’lı enfes bölüm. İlk 13 bölümü benim için kurtardı. Son bölüm ise klişe ile sonlandı. Her bölüm sonu yapılan anime tarzında kapanışı ise güzel olmuş. Umarım sezonun devamı güzel gelir.

1 Beğeni
3 Beğeni

Sezon sonuna doğru seri özlediğimiz tonlarına geri dönüyor gibi.

1 Beğeni

O değil de ben hala bu sezon atlamaları konusunda bazı korkular besliyorum içimde damian filan gösterdi dizi bu sezon.
İsin sonu çok garip yerlere gidiyor gibi 2 sezon sonra orijinal jl ekibini komple emekliye ayirirlarsa şaşmamak lazım :smiley:

2 Beğeni

Young Justice’in 3.sezonunu inşallah Netflix alır. Doom Patrol’u Digitürk’e kaptırdılar, bunu kaptırmasınlar bari.

1 Beğeni

2 Beğeni

Dizinin 3. sezonunun 2. kısmı dün başladı. Henüz daha 3x14’ü izlemedim. Bu yazıda anlattığıma göre bence “Young Justice” artık “Social Justice Warriors” olarak isim değiştirebilir. Umarım bu gereksiz şovdan hemen uzaklaşırlar çünkü çok fazla göze parmak iş yapıyorlar ve yine dediğim gibi “takım olma” hissine zarar veriyor. Keşke yanılsaydım… 3x14 ile ilgili düşen ilk habere bakın:

1 Beğeni

Yeni çıkan 3 bölümü de izledim.
Bu sezonun genelinde olan bir sıkıntı herşeyi aynı anda yapmaya çalışıp hikayeyi çorbaya çeviriyorlar.
Yeni elemanlara çok gereksiz ağırlık veriyorlar ,özellikle de brion ve Halo çok can sıkıcı olmaya başladı dizi içinde şimdiye kadar pek çok romantik ilişki oldu ama hiç bu kadar suyunu cikarmamislardi bu durum üzücü.
Ayrıca bu s zon bazı noktalarda gereksiz sosyal mesaj verme zorunluluğu hissetmiş yazarlar ama biraz fazla kör göze parmak sokar şekilde yapıyorlar Yung justice’e yakışmıyor bu tarz yaklaşımlar.
Şuan için dizinin gidişatı ne kötü nede kendi seviyesine yakın diyebilirim.

3 Beğeni

Altına imzamı atarım. Sanki ana hikayeyi önemsememişler gibi bir hava var şu anlık. 2. kısmı izleyerek değerlendirmek doğru olur tabi. Özellikle yeni karakterler üzerinden boş duyar kasılıyor gibi geldi bana. Sevdiğim bir dizinin bu kadar ara verdikten sonra bu tatsızlıklarla ilerlemesi hoş olmadı. Yine de bir izleyip değerlendireceğim.

2 Beğeni

@Ghost @Furkan0629 ben 3.sezon çıkacağı zaman artık yetişkinlikler hitap edeceğiz derken farklı bir şey hayal etmiştim. Ama şu ana da kötü gitmiyor.

2 Beğeni

@Oktay ben zaten bir dizi film için yetişkinlere hitap ediyor yada edecek şeklinde bir yaklaşıma hoş bakmıyorum bıraksınlar da seyirci kendisine hitap edip etmediğine kendi karar versin.

2 Beğeni

Yetişkinlikler derken artık digitaldeler ya vahşet ve ya cinsel sahne yazmak konusunda daha rahat olurlar diye düşünmüştüm.

2 Beğeni

Burada gözlemlediğim kadarıyla episodik olarak dizi izliyor olmanın verdiği büyük sıkıntı var.

Young Justice hep böyleydi hep hikayeleri birlikte işlerdi. Dizi izleyiş tarzı sezonu canlı takip etme telaşı biraz sizi yanıltıyor olabilir.

3 Beğeni