Yılda Dört MCU Filmine Hazır Olun

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/yilda-dort-mcu-filmine-hazir-olun/

Disney geçtiğimiz günlerde 2021, 2022 ve 2023 filmleri ile ilgili olarak yeni bir vizyon takvimi yayınladı. Bu takvimde en fazla dikkat çeken şeylerden biri de Marvel Studios adına ayrılmış 5 yeni tarihin daha alınmasıydı. Daha önce Disney, Marvel filmlerine 2022 yılı için üç tarih ayırmıştı. Bu alınan 5 tarihle birlikte 2022 ve 2023 yıllarında izleyeceğimiz…

4 Beğeni

18 Şubat 2022 - Captain Marvel 2

29 Temmuz 2022 - Guardians Of The Galaxy Vol 3. (Belki Ant Man 3)

7 Ekim 2022 - Fantastic Four

17 Şubat 2023 - Ant Man 3

5 Mayıs 2023 - Avengers 5

28 Temmuz 2023 - Doctor Strange 3

3 Kasım 2023 - Blade

Buna yakın bir şeyler bekliyorum. Avengers 5 fazla zorlama ama bunun yerine yeni bir ismin listeye girmesi ve Avengers 5’in 2024’e kalması daha olası. Hatta Doctor Strange 3’ün de 2024’e ertelenmesi söz konusu, onun yerine yeni bir marka olabilir.

2 Beğeni

Avengers 5 olacaksa en sonda olur bence.

1 Beğeni

MCU bu aralar serinin iki filminin arasında 4 yıllık bir süreç koyuyor. Black Panther, Ant-Man, Thor gibi. O yüzden Doctor Strange 3’ün In the Multiverse of Madness’ın iki sene ardından geleceğini düşünmüyorum. 3 ya da 4 yıllık aralar konabilir. Benim takvim şöyle;

18 Şubat 2022 - Deadpool 3

29 Temmuz 2022 - Ant-Man 3

7 Ekim 2022 - Blade

17 Şubat 2023 - Captain Marvel 2

5 Mayıs 2023 - Guardians of the Galaxy Vol. 3

28 Temmuz 2023 - Fantastic Four

3 Kasım 2023 - ???

3 Beğeni

Deadpool’u tamamen unuttum ben :smiley: ama onu bu kadar yakın yapacaklarını da düşünmezdim yine de. Captain Marvel’ı devam olarak aradaki farkı 5 seneye çıkaracaklarını da pek düşünmüyorum açıkçası ama bir yandan da yeni gelecek franchiseların yarattığı kalabalıktan dolayı daha geç yapmaları da pek ala olası. Gerçekten net tahmin yapmak zor, ama ben GOTG’yi fazla ertelediklerini düşündüğümden artık 2022’ye sıkıştıracakları kanaatindeyim.

2 Beğeni

2022’de girerse fark dört sene oluyor. Yalnız şöyle bir durumda var. Captain Marvel, Secret Invasion hikayesini kullanır ve sıradaki toplanma filmi olursa Mayıs tarihini de alabillir.

Guardians’a gelince The Suicide Squad vizyona girdikten sonra James Gunn anca serbest kalacak. 2022’ye yetişmesi için hemen çekimlere başlaması lazım. Acele edeceklerini düşünmüyorum. 2023’e bırakmak filmin kalitesi için daha iyi olabilir.

Tahmin etmek gerçekten zor aslında. Zira nasıl bir ana hikaye anlatacaklarını bilmiyoruz. Hele Thor: Love and Thunder’dan sonrası tamamen karanlık. Oraya kadar en azından WandaVision ile Loki, Doctor Strange ile bağlı olacak biliyoruz. Loki bir şekilde Love and Thunder’a bağlanacak biliyoruz. Hakeza sessiz bir tehlikede var Eternals diye. Film büyük bir hit olabilir. Ana hikayeyi beklemediğimiz şekilde etkileyebilir. 2023’deki Kasım tarihine devam film alabilir.

1 Beğeni

2 yılda 1 devam filmleri phase 1 ve 2 de gördük 3 yılda bir de gördük onu tam tahmin etmek veya kestirmek zor ne olacağı hiç belli olmaz.Thor 1-2 gotg 1-2 arası im1-2 gibi örnekler var ama bundan sonra en az 3 sene olabilir sebebi de evrenin çok genişleme durumu bir sürü karakter ve film geliyor araya sıkıştırmak her geçen sene daha da zor olabilir devam filmlerini.

Film vizyon tarih tahminlerine katılıyorum deadpool 3 özellikle zaten üstünde çalışıldığı haberleri gelmişti geçtiğimiz zamanlarda.Antman 3 de young avengersa yol yapılacağını düşünüyorum antman 3 cassie lang odaklı film sonunda kahraman olacağı şekilde düşünüyorum o filmi.Ardından young avengers da görürüz

Phase 1 ve 2’de elde başka karakter olmadığı için 2 senede 1 devam filmleri geldi. Yalnız şu da dikkatimi çekiyor. Evrenin belki de en sevilmeyen iki filmi bir öncekinden 2 sene sonra gelmiş vaziyette. Iron Man 2 ve Thor: The Dark World. Hatta Thor: The Dark World’ün pre-prodüksiyonunun aceleye geldiği dedikodusu vardır hep. Russo’lar bu konuda daha şanslılardı mesela. Hep aynı yazar ikili ile çalıştılar ve uzun süreli vizyonlarını filmlerine yansıttılar. Sık aralıklarla film yapıp kaliteyi koruyabildiler. Spider-Man dışındaki filmlerde 3-4 senelik fark filmin gelişimi açısından daha sağlıklı sonuçlar veriyor gibi.

Ant-Man 3 bence de baya önemli bir film olacak. 2 yönden çok önemli. Birincisi dediğin Young Avengers’a yol yapma olayı. Kesinlikle bu fırsatı kullanacaklar diye düşünüyorum. İkincisi ise muhtemelen son Ant-Man filmi olacağı için Quantum Realm ile alakalı ciddi bir hikaye açması. (Belki Fantastic Four’un gelişi, belki Kang’in gelişi, belki Negative Zone’a giriş gibi.)

1 Beğeni

Sene de 4 filmin yaninda disney+ dizileri de var sene 3 dizi gelse 7 yapim oluyor mukemmel ya

2 Beğeni

En son Far From Home ile beraber MCU’nun ilk çağı kapandıktan sonra; görece daha sakin(2 film koca yılda) bir sene olacak olması ve ondan sonra da bir daha hızın yine belki 10 sene kesilmeyecek olması güzel ayarlanmış.

1 Beğeni

Fanların seriden sıkılması için en maliyetli yöntem bu olsa gerek. Şu an bile yeni filmleri ilk iki phase’in gerisinde gören çok kişi var. Senede dört film ve dizilerle birlikte durum nasıl olacak merak ediyorum. Önceki filmlerden farklı bir tarz sunması lazım.

5 Beğeni

4 film az bile. Her sene binlerce film çıkıyor. 4 film ne ki yahu?

1 Beğeni

Millet sikilsa ve eskisi kadar gişe yapmazlar bile yine Bir sürü kişi filmler gider gişe de en kötü 700-800 milyon dolar gişe yaparak devam eder.
@uluc45 sen ben sıkılmayız ama genel kitle sıkılırsa?

1 Beğeni

Şu anda buna dair bir emare yok. Aksine her film para üzerine para kazanıyor. O yüzden arttırmaları normal. Gişede başarısızlık söz konusu olursa ona göre aksiyon alırlar Star Wars’da yaptıkları gibi.

3 Beğeni

Doğru söylüyorsun ama her sene bu kadar Film çıkması insanlar sıkabilir. Gerçi o zaman da yıl da 4 Film de 1 Film düşürler.

1 Beğeni

Piyasa belli miktarda çizgi roman uyarlamasını kaldırıyor zaten. Şöyle düşün Fox eskiden her sene 1-2 film vizyona sokuyordu. Şimdi Fox, X-Men ve Fantastic Four filmleri yapamayacağına göre boşluk oluşuyor. Disney 3’den 4’e çıkararak zaten Fox olsaydı yapılacak olan filmleri yapmış oluyor.

2 Beğeni

18 Şubat 2022 - Captain Marvel 2
29 Temmuz 2022 - Ant-Man 3
7 Ekim 2022 - Guardians Of The Galaxy Vol 3.
17 Şubat 2023 - Fantastic Four
5 Mayıs 2023 - Blade
28 Temmuz 2023 - Spider Man 4
3 Kasım 2023 - Doctor Strange 3
2024 gibi Avengers 5 gelecektir.