Yarına Tek Bilet (Netflix yapımı ilk yerli film)

Netflix İlk yerli yapım burada konuşalım.

İzlerim bu filmi. Seviyorum bu tür işleri. Biraz da şaşırtıcı şeyler eklemişlerse zevk alırım.

1 Beğeni

TCDD’de yan yanan farklı cins oturamıyor, bunları tek kompartmana vermişler. swh

6 Beğeni

Kız oyunculuğu gözlerim kanatı.

Yarına tek bilet Film izledim ve beğendim Film başında neden birbirlerin tanımayan 2 kişiye aynı vagonu düştüğünü açıklık getirmişler öncelikle bunu söyleyim. Film +18 ve cinsellik ve çıplaklık içerdiği uyarısı görünce bunda çıplaklık Yok demiştim sonra metin götü ve Dilan göğüsler görünce şok geçirdim.

Oktay bunun tatkaçıranı verilir mi? Çok ayıp.

3 Beğeni

20 dakika zor dayandım ama bunu ne biçim çekmişler ya. Tamam tren sallanır eder de karakterin her kareketinde takip etmeye çalışmışlar, gereksiz ağzına girmişler. Vallahi izlerken emeğe saygı demeyecem kapatacam diye korkuyorum. Neyse izlemeye devam.

Bitince gelen editleme isteği;
Senaryosu her ne kadar klişe bazı diyaloglar içerse de izlenecek düzeyde. Oyunculuklara da diyecek bir şey yok ama Metin Akdülger güzel taşımış filmi diyebilirim sanırım. Çok bilmiş gibi üst perdeden konuşmayı hiç sevmem, kaldı ki bu konuda da öyle donanıma sahip falan da değilim ancak filmin çekim takvimi büyük ihtimalle bizim izlediğimiz sıradan çok da farklı değil. Filmin başındaki beşik gibi sallanan kamera daha sonraları izlenebilir bir şey ortaya koyuyor çünkü. Hatta zaman zaman abartıp kadraj falan da yapmışlar. Bunun illaki trende olduğu için teknik zorluğu vardır, bi boku da becerememişsiniz demek haddime değil ama daha güzel çekilirdi bu film. Gerçi bütçesini bilmeden de sallamak kolay izleyen için, belki de bütçesine göre iyi bile. İzlerken çok fazla müzik olması beni baydı açıkçası, yol filmlerinde müzik güzel olur da bu filmde fazla kullanılmış olduğunu hissettim.
6.7/10 üzerinden ama o da senaryo ile Metin Akdülger hatırına. Dilan Çiçek Deniz’e kötü diyemem ama Metin Akdülger’in performansı çok daha iyiydi. 6.7’yi verirken vicdanım çok rahat değil çekimler yüzünden ama IMDb’deki 5.9/10’u hak ediyor mu o konuda da emin değilim.

2 Beğeni