Yarım Bıraktıklarımız

Bu başlıkta yarım bıraktığımız kitap, film, dizi hatta hobi gibi şeyleri derleyerek belki de ‘‘aman abi iyi ki dedin harbi bayıkmış bulaşmadığım iyi olmuş’’, ‘‘zaman kaybı hiç girmeyin şöyle şöyle oluyor’’ yada ‘‘ileride süper oluyor’’ gibi nidalara sebep olup diğer üyeleri yol yakınken vazgeçirebilir yada gözden kaçırdıkları şeyleri farketmeleri sağlayarak ‘‘ulen devam ettiğim iyi olmuş’’ gibi çeşitli şeyler diyerek yine yazarken kontrolden çıktığımı farkedip kaçızlıyorum.

• Netflix’s The Rain. Distopik dünyasına aldanıp izlemeye başlamıştım ama dayanamadım, iki veya üç bölüm sonra terk ettim.
  • BoP, yarısında bıraktım, daha fazlasını bünyem kabul etmedi.

Yarım bırakamama, mutlaka tamamlama huyum var bir şeyi psikolojik olarak.

Anladım ki bu böyle devam etmeyecek, zamanla aştım bu huyumu;

● Dizilerden Arrowverse’ü bıraktım o zaten herkesin malumu.
● Baktım Friends’in bir tane bile esprisine gülmüyorum, Arkadaşa sordum bu hep böylemi devam ediyor diye, evet dedi. Cevabı duyar duymaz bıraktım.
● Kendi ülkemin işlerine önyargılı olmayayım diye Hakan Muhafız izledim ve bıraktım. Bıraktıktan sonra dedim ki demek ki olmalıymışım.
● The Walking Dead adlı garabetin türevi olan tüm işleri bıraktım (çizgiroman, spinn off, özel bölümler vs)
● Animelerden bi ara One Piece ve Naruto’ya başladım merak salıp, baktım ki harbi harbi bunlar çocuk işi her bölüm anca bağırmaktan başka bir şey yapmıyorlar, yumruk atmaları 18 bölüm sürüyor ve bıraktım. (Hayatımda verdiğim en iyi kararmış, 1000 bölüm izlenir mi aq)
● Kitaplardan ise her ne kadar müthiş bir seri olsada baktım Zaman Çarkı serisini okumaya ömrüm yetmeyecek, bıraktım.
● Hobi, spor olarak ise Su Topu oynardım, baktım ki sinir katsayım daha da artıyor bu sporu oynarken o zaman bıraktım.

3 Beğeni

mümkün olduğunca filmleri yarıda bırakmamaya çalışırım ama bu filmin içine girebilmek ve olayları bulunduğum zaman ve yer bağlamından ayrılarak takip etmek çok zordu

1 Beğeni
  • The Walking Dead’i bıraktım. 7.sezon sonrası sarmadı.
  • Vikings’i malum kişinin vedası sonrası bıraktım. İzlemeye değmezdi ondan sonra.
  • George Orwell - Katalonya’ya Selam : Sarmadı şimdilik.
  • Flash, Arrow falan bıraktım.
  • The Office sarmadı da yine başlayacağım.
  • Black Mirror’u sonra izlerim diyr bıraktım. 2 3 yıl oldu.
2 Beğeni

Tenet

Benim bir şeyi yarım bırakmam aktif ve pasif olarak ayrılıyor. Kendi isteğim veya isteksizliğim dahilinde bir şeye devam etmeyişim aktif, araya bir şeylerin girmesi, erteleme veya güzel olsa da anlamsız bir şekilde devam etmeyişim pasif.
Broadchurch, çok iyi bir diziydi ama yarım bıraktım ve kaldığım yeri bilmiyorum, pasiflere örnek. Buz ve Ateşin Şarkısı serisi de buna örnek olabilir.
Friends, Harry Potter Felsefe Taşı filan da aktiflere örnek, isteğim dahilinde bırakmıştım. Vikings’i de hayırsever Viking karakterimiz sebebiyle bırakmıştım ilk sezonda, ben Vikinglerde kan görmek istiyorum aksi takdirde Vicky the Viking izlerim.

1 Beğeni

Kanka zaten bu dizinin ilk sezonu Viking’leri tanıtma çabasında olan bi limited eser olarak televizyona çıkmıştı. Cidden de zaten farkeden olmuştur, Vikings’in ilk sezonu daha çok documentry havasındadır. Kamera açıları, sahne geçişleri, hikaye anlatımı dizi tarzında değildir. Dizi havası yoktur. Dizinin ilk sezonu tutunca geri kalan sezonları dizi formatında çektiler. Yani diziden kan görme beklentin varsa zaten sonraki sezonlarda bunu istemediğin kadar alırdın. Olmadık noktada bırakmışın.

1 Beğeni

O kadar çok şey var ki, ohoooo

• Çok fazla dizi vardır bir kaç bölüm izleyip bıraktığım. Ama belirli bir müddet izledikten sonra bıraktığım The Walking Dead var ilk olarak aklıma gelen, ya 6 ya 7.sezonda bıraktım. Gına gelmişti. Bosch var sonra, 4 sezon izledim sonra devam ederim diye bi bıraktım aylar oldu devam edemedim.
  • Hayatımda arada çıktığım tek bir film oldu, John Wick 2. Aralıksız aksiyon ve salonun gümbür gümbür ses sistemi yarım saat içinde yordu. Bir de tam aradan önce mafya tekno parti verdi ve filmden de tiksindim. Dört arkadaş izliyorduk, arada aynı anda birbirimize bakıp, çıkıp eve mi gitsek dedik ve kimse devam etmek istemeyince dağıldık :slight_smile:
  • SW Jedi Fallen Order ve AC Origins oyunları. Aşırı sıktı ve bıraktım. Zaman çok kıymetli. Boş zamanlarımı aşırı efektif değerlendirdiğim için veya atomu parçaladığım için değil, bana katkısı olmadığını düşündüğüm veya sadece sıkıldığım bir şeyle vakit geçirmek beni artık aşırı rahatsız ediyor. Psikolojik yani olay. 10 yıl önce falan bi şekilde kendimi sıkar bitirirdim o oyunları, şimdi canı cehenneme.
  • Rebirth dönemi Flash, üçüncü ciltten sonra devam etmedim, çok sıkıcı. Tokyo Ghoul’un ilk serisini bitirdim, 14 cilt sanırım. Devamında gelen Re serisine başlamak içimden gelmedi. Gantz, yakın zamanda bahsi geçmişti, muhtemelen çevirisinden kaynaklı yarım bıraktım. Now dönemi öncesi Inhumas serileri, bir türlü sevemedim bunları ben, denedim olmuyor. Hep bir çakma X-men hissi geliyor. 1998’de çıkan Jenkins’in Inhumans serisini sevmiştim gerçi, o hariç :slight_smile:
  • Karakılıcın Dövülüşü, çok uzun zaman önceydi, tek aklımda kalan şey sıkıcılık konusuna yeni bir boyut kazandırmış olmasıydı. Emrah Safa Gürkan’ın Sultan’ın Korsanları kitabı. Sultan’ın Casusları’nı merakla okumuştum, Korsanlar’ı baya zorladı. Tarih araştırma kitabı ne kadar zevkli olabilir diyeceksiniz gerçi ama tarihe merakım vardır, Korsanlar’ın yarısından sonra gitmedi kitap. Olmadı, kısmet değilmiş.
  • Poker geceleri. Yıllar önce çok rahat gece ikiye-üçe kadar poker masasında oynayıp ertesi gün sabah 7.30 'da kalkıp işe gidebiliyordum, şimdi yapsam beni yerden kazırlar muhtemelen veya bi köşede bayılır kalırım asasdasdj Ekip de dağıldı zaten, evlenen oldu, başka şehire giden oldu. Online poker ise son derece manasız bir şey lafını bile etmedik.Bu oyunun büyük çoğunluğu insanların tavırlarından çıkarım yaparak tahmin etmek üzerine artı alkol, puro ve muhabbet.
1 Beğeni

5 yıl halk oyunu oynamıştım. Sonra neden oynuyorum ben bunu? dedim bıraktım. Yarım sayılır, geleceğim parlaktı.

1 Beğeni

Ben yarım bırakmadım, yarım bırakıldım :smoking: :smoking: :smoking: :smoking:

1 Beğeni

Aa şimdi sen diyince aklıma geldi benimde. Bende 4 yıl Zeybek oynamıştım, onuda ekleyeyim buradan bıraktıklarım listesine.

1 Beğeni

Arrow un ilk 7 8 bölümünden sonra bıraktım.
Daredevil jessica jones luke cage iron fist punisher son sezonlarını izlemeden bıraktım.
Runaways ilk sezondan sonra bıraktım.

1 Beğeni

bunun son sezonunu bir insan neden izlemez?

2 Beğeni

Çok izleme isteğim yoktu o zamanlar sonra bir de iptal edildiğini öğrenince izlemedim.

1 Beğeni

Hacı yanımda olsan yakalarından tutup “izle laaaan” diye sallardım seni. o derece izle.

2 Beğeni

Yav ben bu başlığa 1 ay önce yazmışım zaten. O günden bu zamana bir şey bırakmamışım.

1 Beğeni

Anlayabiliyorum bu duyguyu ben çok iyi ya. İnsan bazen bir şey ne kadar güzel olursa olsun o şey iptal edilip, konu yarım kaldığında hiç başlamak istemiyor baştan. Çünkü izledikten sonra daha da acı çekiyor insan, morali bozuluyor. o vakit hiç başlamayayım diyor.

Sırf bu sorun yüzünden kaç tane başlamayı çok istediğim animelere başlayamadım ben. Yarım kaldığını bildiğim için.

2 Beğeni

Olum altına not düşsene

@NYCWallCrawler 4. sezon iptal edilse de final ağırlığı var 3. sezonun izle sen.

1 Beğeni

O demek la anlamadım