Wonder Girl

Gerisini okumadım.

vizyon len :ehehe:

Benim takıldığım başka bir nokta var The CW ile alakalı. Şimdi ben oldum olası gençlik dizilerini sevmişimdir. The OC, Dawson’s Creek, Gilmore Girls, Gossip Girl, Friday Night Lights, Veronica Mars hep izlediğim ve keyif aldığım yapımlardı. Şu anda ise Felicity izliyorum. O da aynı şekilde benim için güzel bir dizi.

The CW eski adıyla da The WB bu dizilerin bir kısmını yayınlamıştı. Normal şartlar altında da şu anda karasal yayın yapan kanallar içinde genç kesime en fazla hitap eden kanal. Benim henüz izlemediğim ve izleme listemde olan çok sayıda gençlik dizisi de yayınladı.

20 yıl önce Smallville ile başladığını söyleyebileceğimiz bir döneme girildi. Gençlik dizisi konsepti süper kahraman konsepti ile birleşti ve ilk sezonlar için bu formül tuttu. Her ne kadar Birds of Prey, Aquaman ve Wonder Woman denemeleri olsa da onlar uzun soluklu diziye dönüşmedi. Hatta son iki dizi pilot bölümün ötesine gidemedi. Bu süreçte The CW gençlik dizileri üretmeye devam etti.

Smallvile bitip Arrow başladığında 2-3 sene içerisinde bizim Arrowverse dediğimiz evren kuruldu ve The CW kanalını resmen ele geçirdi. Şu anda yayın takviminin neredeyse tamamı DC dizilerine ayrılmış vaziyette. Elbette süper kahramanların popülerliğini kullanacaklar. Warner Bros’un kanalı olduğu için teknik anlamda yapamayacakları karakter yok. Lakin Smallville ile bence hala en iyi örneğini vermiş olan gençlik/süper kahraman dizisi konsepti garabet bir hal almaya başladı.

Şu anda baktığımız zaman en önemli sorun zaten bu dizilerin 22-23 bölümlük tam sezonlar olmaları. Konunun uzayıp da uzaması. Sonra prodüksiyon kalitesi sorunu geliyor. Batwoman dizisinde bir tren durdurma sahnesi vardı. Allah affetsin yani. Diğer sorun üst seviye karakterlerin dizilerde çıkmayıp yan sanayi havasında yandaşlarının gözükmesi. Bir ara film karakterleri dizilerde görünmeyecek kuralı vardı. Supergirl geldi. Batman olmaz Batwoman geldi. Şimdi Wonder Woman olmaz o zaman Wonder Girl. Sıradaki projelerden birinin Aqualad olduğunu tahmin etmek bu saatten sonra güç olmasa gerek.

Sözün özü ben dümdüz gençlik dizisi izlemek istiyorum. Işın felan atılmadan dümdüz gençlik dizisi.

2 Beğeni

Titans’daki trafonun altında kalıp ölen Wonder Girl’e HBO Max’de spin off yapsalar sırf Conor Leslie’yi role aşırı yakıştırdım için ilgimi çekerdi ama CW’nun dalga konusu superhero işlerinden olacağı için hiçbir şekilde ilgimi çekmiyor.

Keşke CW’nun DC dizilerine kilit vursalar artık. Maskesinin üstünden kıvırcık saçın, patlayan yanardağdan çıkan lav gibi fışkırdığı tipi “Superhero” diye yutturmaya çalışıyorlar başka bir dizide. Kimsenin bu işleri ciddiye aldığını düşünmüyorum artık.

1 Beğeni

Bir ekleme yapmadan geçemeyeceğim. Yine aynı kanaldan çıkmış olan One Tree Hill belki de zamanının en iyi gençlik dizisiydi.

1 Beğeni