Winx Club (TV Series)


Geçen sene açıklandı. Netflix İtalya özel yapacağı Live Action Winx Club dizisi burada konuşalım.

1 Beğeni

Hadi Jessica Jones, Daredevil vs. Gibi diziler The CW bütçesi verdiler. Umarım o bütçe ile Winx Club ve Avatar gibi dünyaca bilinen 2 markaya dizi çekmeyi planlanlamıyorlardır.

Çizgi dizisi küçükken severek izlediğim bir seriydi. Kuzenlerim ve arkadaşlarımın alayına çokça maruz kalmıştım sırf bu yüzden. Live action konusunda pek de umutlu değilim ama bakalım umarım güzel bir iş çıkartırlar.

2 Beğeni

Dizinin ilk sezonunda Tecna ve Aisha/Layla olmayacakmış. Ayrıca The Specialists ekibinin çoğu olmayıp yerine yenileri gelecekmiş. Benim ümidim yok açıkçası. Klasik dizi bana göre 5. sezonda sona erdi. Klasik serinin şu anki (8.) sezonunda ise çizimler çok kötü. Sanki bütün perilere kopyala yapıştır yapmışlar.

5 Beğeni

Hadi Layla’yı anlarım da Tecna’nın ilk sezon olmaması için bir sebep yok bence.

5 Beğeni


Winx Club yapımcılar netflix ile 2 tane dizi için anlaşmışlar bunlar da birin Winx Club live Action dizisi olduğunu tahmin ediyorum 15 dakikalık bölümler de oluşacaklarmiş.

15 dakika olursa az gelir. Dizinin kendi bölümleri bile 15 dakika değil.

5 Beğeni

Bilmiyorum belki Live Action dizi değildir diyeceğim de genç yetişkin deyince onu da hesap katıp söylemiş olabilir.

Evet 15 dakika az original dizi bölümleri 22-24 dakikaydı.

1 Beğeni

Bu röportaj Nisan ayında yapılmış yazın çekimler başlayacağız denmiş.

1 Beğeni

Şu an nerede okuduğumu bilmiyorum ama denilene göre dizi büyüklere yönelik olacakmış. Herhalde klasik seriyi izleyenlerin şu anda büyüdüğünü hesaba katıyorlar. Winx Club’ın etrafta küfredip Trix’in insan öldürdüğü bir seriye hazır mıyım bilemiyorum.

6 Beğeni

Röportaj da alıntı:
Netflix dünyada çok büyük bir marka oldu. Bütün sektörde dengeler değişti. Sizin projeleriniz var mı dijital platformlara?**

  • Netflix’le iki yeni dizi için anlaştık. 15 dakikalık hikayelerden oluşacak. Genç yetişkinler için. Bu yaz çekimlere başlıyoruz.

“15 dakikalık hikayelerden oluşacak.” Acaba başka bir şey mi?

1 Beğeni

https://winx.fandom.com/wiki/Winx_Club_(Netflix)
Fandom sayfasın da dizin 2020 de yayınlacağı ve 10 bölüm 50 dakika süreceği yazılmış. Bence o 15 dakikalık işler başka işler.

1 Beğeni

50 dakika olması daha yerinde olmuş ama ben Winx Club’ı Netflix nasıl yansıtır hala emin değilim. Death Note vakasının tekrar yaşanmasını istemem doğrusu. Şu sıralarda da klasik seri ile ilgilenenler doğru kararlar almıyorlar açıkçası.

5 Beğeni


@TheWhiteKnight @SeptemberPond

3 Beğeni

Ne kadar bütçe olursa olsun, işin Harmonix ile başlayan su altı kısmına nasıl girecekler bilmiyorum. Bi sezon hem Believix yani hava formları hem de Harmonix ve Sirenix su altı formları vardı. Aşırı bütçe lazım,aşırı bütçe

4 Beğeni

Alfea’yı nasıl yapacaklar acaba? CGI mı olacak komple acaba? :confused:

4 Beğeni

Alfea yapımını ben de merak ediyorum aslında. Ama o kadar büyük bir CGI çok pahalı olurmuş gibi geliyor. Dizinin ayırdığı para bence dönüşümlere gidecek.

3 Beğeni

Bence dönüşümler bile çok farklı olacak. Hepsinin dönüşümü aynı bile olabilir sezonlar boyu.

4 Beğeni

Büyüleri nasıl yapacaklar ben onu merak ediyorum. Eski Winx büyüleri havasını verebilecekler mi acaba?