Watchmen :)

HBO taraflarında hazırlanan bir Watchmen dizisi var. Dizinin arkasında ise Damon Lindelof var. Belli ki önümüzdeki dönemde bu diziyi çok konuşacağız. Dizi ile ilgili neler düşündüğünüzü ve neler beklediğinizi bu başlığa yazabilirsiniz.

image

4 Likes

Gösterilen 2 3 saniyelik görüntüler hiç tatmin etmiyor. Umarım bir çok soru işaretini giderirler. Yoksa filmin üzerine başka bi Watchmen işi görmek istemezdim sanırım

Bu uyarlamanın neden film uyarlamasından daha sadık olacağına dair bilgi veriyor,

Daha önce de bahsetmiştim, aynı hikayeyi tekrarlayıp baştan okuduğumuz/izlediğimiz bir olay yerine aynı evrende geçen ve kaynak eser ile aynı satirik havayı paylaşırken farklı bir şeylere/zaman dilimine değinen bir iş olacak gibi.

Nixon ve Küba sorununu güncel olaylara adapte edeceklerini ve ilk takımdan ve gelişmelerden sonra dünyanın hangi yöne eğimlendiğini göstermek istediklerini belirtiyordu Lindeloff, buna aşırı varım ben.

Özellikle gördüğüm set fotoğrafları beni aşırı heyecanlandırmaya yetiyor. Dr. Manhattan’dan sonra kurulan kıyamet sığnakları ve uyarılar bile o Post 9-11 paranoyasını muazzam yansıtıyor, otantiklik saçıyor etrafa. Minuteman için çekilen belgeseller, Ozymandias’ın hâlâ büyük bir gölge oluşturması bu uygarlık üzerinde. Tarihin insanlar tarafından biçimlendirilmesi konsepti. Bu gibi şeyler hem gerçek dünya hissiyatı veriyor, hem de ilk eserde amaçlanan o otantik yani inandırıcı havayı sağlayabiliyor.

Özünde maske kuşanıp kendini diğer insanlardan üstün gören ve Ayn Rand’ın bireyselcilik felsefesini benimsemiş sosyopatların hikayesidir çünkü Watchmen bana kalırsa. Manhattan dışında bu karakterlerin kutsallaştırılması olayı da ana eserin mesajını köreltiyor bu yüzden bana göre. Kim ne derse desin, bu dizi çok sağlam geliyor.

5 Likes

HBO’nun malum yönetmenden çok daha kaliteli bir iş ortaya çıkaracağına inanıyorum.

2 Likes

Filmin nesi kötü ki. Malum yönetmen dediğiniz Snyder’i sevmezsiniz anlarım da adamın işleri iyi demiyorum. Yine de çizgi romanı güzelce beyazperdeye taşıyor adam yine yaranamıyor anlamıyorum :frowning:

2 Likes

a59f1f052e6aca5c29daacf3c0138220b5ed222d_1_432x500

4 Likes

Hater olmuşsunuz haberiniz yok. Okudunuz mu bilmiyorum Watchmen ama sonu hariç panel panel aktarılmış bi çizgi romandan söz ediyoruz.

2 Likes

Neyse tartışmaya değmeyecek söylediklerime yine güleceksiniz çünkü salın o yüzden

1 Like

Çizgi romanı anlamak, panelleri birebir aktarmak değildir. Sinemacı artığı Zack Snyder kekosu için ellerimi yormayacağım, zira zamanında çok yordum. Sen kendi bildiğin doğrular ile devam et, tanımadığın insanları da yaftalama.

1 Like

Gayet saygılı davrandığımı düşünüyorum. Bu benim doğrularım değil kendi düşüncem mantıklı argüman sunsanız değişedebilir. Benim dediğim doğrudur da demedim. Tanımadığınız insanları yaftalayan sizsiniz bence

1 Like

İzlemiyoruz zaten bu adamın filmlerini, okumasını yapmıyoruz, açıklamalarını görmüyoruz, haberlerini hazırlamıyoruz. Okey, dediğin gibi sal gitsin.

4 Likes

Watchmen perdeye gayet iyi aktarılmış bir çizgiroman. Teşekkürler iyi günler. (Evet okudum rafta duruyor)

2 Likes

Watchmen’i en iyi çizgi roman uyarlaması olarak görüyorum. Burada öykünün çok kuvvetli olması da epey etkili bir faktör fakat yönetmen başarısını da gözardı edemem.

Filmi çizgi romanın gerisinde bulanlar çoğunlukta ama Hollis Mason sahnesi başta olmak üzere çok daha iyi işlenen bölümler de var filmde. Fark ettiğim en temel eksiklik ise çizgi romandaki tedirginlik atmosferinin filmde olmaması. Öykünün arka planında olan ama aslında ön planda tedirginliği işlenen insanları filmde bulamıyoruz. Gazete bayiisi muhabbetleriyle bir nebze bu yöne de uzanıyor film fakat daha çok bir gizemi çözmeye ve sonrasında da olan biteni durdurmaya çalışan eski bir takımın yeniden bir araya gelme öyküsünü izliyoruz.

5 Likes

Ne güzel anlatmışsın ya. Sağol lebo

Bence V for Vendetta daha iyi bir çr uyarlaması ama Watchmen de baya başarılı bir uyarlama. Bir zamanlar S*yder’e karşı kredimin olma sebebi bu film. Gömülmesini hiç anlayamadım zaten.

7 Likes

Jeremy Irons Ozymandias’a cuk oturmuş ya, aşırı sevdim.

3 Likes

Son zamanlarda gördüğüm en iyi teaser. Rorsch’un bulunan günlüğünün yarattığı paranoya ve Ozy’nin medya/devlet’i eline alıp dünya barışı için bunları bastırmaya çalışması… Paranoya başrolde.

Gerçekten sabırsızlanıyorum.

6 Likes

Sonunda be!!! The Leftovers işinden güzel bir tutamda koparmış Lindelof. Ve çok güzel bir yansıtış var. Watchmen sonrası Dünya’ya olan etkiler.
En başından Lindelof denilince beklediğim tarz buydu ve teasera bakılırsa dizi bana istediğini verecek gibi

3 Likes

Bu arada The Leftovers izleyin

1 Like