Vikings

Vikings’in altıncı sezonunun final olacağı açıklandı. Dizinin fanlarını başlığımıza bekliyoruz.

3 Beğeni

4 Aralık. İlk 2 bölüm birden yayınlanacak. Bu son sezon.

5 Beğeni

Testosterooooooon

1 Beğeni

İlk iki bölüm gelmiş bu arada

2 Beğeni

Oha unutmuşum yarın testosteron bombası yaparım miss gibi.
Yeni sezonun hatırına klasik anketi açmadan olmaz. Tarafımız belli olsun.

Hangisi gerçek kral?

• Ayı döven Björn Reis
  • Zırlak, ergen İvar

0 oylayanlar

1 Beğeni

Ragnar’dan sonra olmadı, devam edemedim. Oysa favori dizilerimdendi. Ah be kralım çok erken gittin…

2 Beğeni

Takip eden var mı güncel :grinning:

3 Beğeni

Bitmesini bekliyom valla, bu dizi haftalık beklenmiyor.

3 Beğeni

Aynen

3 Beğeni

Çok kötü bir sezon.

2 Beğeni

Son sezon ne kadar kötüydü lan!

2 Beğeni

Şimdi az önce bitirdim son sezonu. İyiki haftalık izlemeyip biriktirmişim. Vikings tek oturuşta izleyince tadı çıkan bir dizi. Sebebi ise konunun çok ama çok yavaş ilerlemesi. Bu dizi 10 bölüm formatından asla vazgeçmemeliydi. Son 3 sezondur 20 bölümlük sezonlar yapıyorlar ve 20 bölümde resmen konu ilerlemiyor lan şaka gibi.

Hele bu son sezon… Ya arkadaş şu 10 bölümde işledikleri olayları çok ama çok rahat bir şekilde 5 bölüme sığdırabilirlerdi, ne uzattılar konuyu ya.

Şimdi öncelikle sezonun iyi yanları ve kötü yanları var. İyi yanlarından ilki olarak bu sezonun yine başka bir topluluğu tanıtması. Orta Çağ Ukrayna’sından Rus Vikinglerinin tanıtılması hoştu.

Aksiyon dozajı ise bariz şekilde artırılmış önceki sezonlara göre. Hele son bölümde resmen aşmışlar kendilerini. Ciddi ciddi öğlen güneşinin altında 52 dk lık kesintisiz savaş sahnesi çekmiş adamlar. Game of Thrones’da nasibini alsın bundan. Öyle bir bokumun gözükmediği gecenin köründe savaş sahnesi olmaz.

Lagertha mevzusuna gelirsek, kısa ve net : yapacağınız işe sokayım. Ya tamam Lagertha’nın bu dizideki miadı çoktan dolmuştu ama o nası bir ölüm. Allahın keşi Hvitserk tarafından halüsinasyon zannedilip öldürülmek nedir. Kahin’in bu dizide söylediği herşey gerçekleşti ve gerçekleşecek. Bunun kaçarı yoktu. Yani Lagertha’nın Ragnar’ın oğullarından biri tarafından öldürüleceğini biliyor ve bekliyorduk fakat ben her zaman Ivar yada Ubbe tarafından olacağına emindim. Hvitserk kekosu ne alaka ya.

Björn desen, kesinlikle ölmüş olamaz, bu kadar ani ve dandik ölüm olmaz heralde. Aynı sezonda dizinin 2 ana karakterini de öldürmekte mallık olur artık. Ayrıca zaten topu topu 3-4 bölüm önce evlendiğin ve seni çoook seviyorum diye methiyeler dizdiğin Gunnhild’i de aldatıp köylü Ingrid’le sevişmen de ne bileyim…

Şimdi geldik asıl konuya. Dizi o kadar fazla cevapsız soru bıraktı ki tüm bu konuları son 10 bölümde yetiştirebilecek mi merak ediyorum. Büyük ihtimal GoT gibi oldu bittiye getirip sıvayacak heralde. Daha bu sezon Floki’nin hiç değinilmeyen İzlanda arc’ı var, Kjetill ve Othere falan, Rollo ve Judith’de girecektir bir noktada olaya, Ingrid’in beklentileri, Prens Oleg ve Rus Vikinglerinin yanı sıra birde fragmanda Kral Alfred ve kabile gibi Amerikan yerlileri falan var galiba anasını satayım. Bu kadar konuyu 10 bölüme… Kolay gelsin aga ne diyeyim.

Bir sonraki sezon fragmanı da müthiş duruyor bu arada ama. Michael Hirst son sezonun dizinin en yüksek bütçeli sezonu oalacağını söylemişti. Fragmandan baya belli oluyor bu. Hayvan gibi savaş sahneleri var daha önce TV’de görülmemiş.

Allahtan Vikings çekimleri önceden bitti de Korona’dan dolayı ertelenen diziler kervanına katılmadı. 2020 sonlarında geleceği kesinleşmiş. Kasım gibi izleriz yeni sezonu.

Valla bakalım iyi kötü halen daha birçok diziye kıyasla sevdiğim bir dizi Vikings. Ne kadar bozsada dizi kesinlikle GoT kadar falan bozduğunu düşünmüyorum. Halen daha en sevdiğim 5 dizi arasında vardır Vikings.

Dediğim gibi kesinlikle haftalık izlemeyin bu diziyi. Bir oturuşta izleyince çok daha güzel zevki çıkıyor.

2 Beğeni

Kral bitti demeden bitmezzz

1 Beğeni

Bir çığlık atmışım varyaaaaaa. Ulan sezon sonunda büyük küfür etmiştim Björn ü öldürdüler diye ama geri dönecekse gerçek kral. Offf

Björn beee adamım yaa!

Bilmeyenler için Björn ayı demektir.

İvar kumda oynasın mekanın sahibi geldi.