Unutamadığınız Film Sahneleri 🎞

Kimi zaman tek bir kare, kimi zamansa efsane diyaloglarla geçen sahneler. Filmlerden unutamadığımız anları belirtebiliriz burada.

“You can’t beat him hand-to-hand.”

5 Beğeni

There Will Be Blood (Paul Thomas Anderson / 2007)

“I’m finished.”

Şu sahnede Daniel Day-Lewis ustanın oyunculuğunun hakkını verirken maalesef bazı mecralarda Paul Dano’nun harika performansı görmezden geliniyor. Daniel Day-Lewis gibi bir pure aktörün üzerine kitaplar yazılabilecek performansı karşısında ezilmeden oynayabilmek Daniel Day-Lewis’in şu performansı kadar büyük bir performans bence.

Ayrıca yönetmenlik açısından müzik kullanılmaması tercihi, salonun akustiğinin başarılı bir şekilde seyirciye ulaştırılabilmesi ve sinematografik açıdan başarılı kamera kullanımı sayesinde sergilenen performanslar katbekat daha da değerli hale geliyor.

Tam bir ekip çalışması diyebileceğimiz bir sahne adeta.

8 Beğeni

Blue Valentine filminden iki sahne. Bu film, türünün diğer örneklerinden çok farklı bir yerde bana göre.

4 Beğeni
8 Beğeni

kesinlikle :100: senenin en etkileyici filmiydi bana göre manchester by the sea. en sevdiğim sahnelerden biri de buydu.

1 Beğeni
8 Beğeni

Şu Nocturnal Animals sahnesi izlerken en rahatsız olduğum sahnelerden birisidir. Tom Ford, özellikle aciz/güçsüz hissettirmek için çekmiş ve filmin en güçlü yanlarından kesinlikle bu sahne.

Şu sahne birisini, sevdiğin birisini kaybetmenin hissiyatını, romantize etmeden muazzam veriyor;

İzlediğim en akılda kalan filmlerden, bu sekans da, yani tamamen başka birisinin yerine geçmek bana göre hayatın döngüsünü anlatıyordu. Aynı kıyafetler, benzer görünüm, başka hayat.

İzlenmediyse kesinlikle izlenilmesi gereken bir eser. Benim için 21.Yüzyılın The Shining’i oldu. Uzun zamamdır bu kadar iyi yapılandırılmış bir korku filmiyle karşılaşmamıştım. Bu filmle ilgili her şey iyi. Aile bağları, aile üzerinden işlediği travmalar ve etkileri. Ağır dram postuna saklanmış bir korku filmi, rutinle yetinmeyen. Filmi izleyenler attığım sahnenin ne olduğunu bilir, izlemeyenlere önerim filmi izlemeden bakmamaları.

3 Beğeni

Bu sahne beni hep güldürmeyi başarabiliyor ya .d

“One name? One name?! Who are you, Seal?”

4 Beğeni

Ahahahahahahaha.
Sadece kimliği görmek bile yetiyor gülmek için. Superbad net bir başyapıt.

2 Beğeni

Tabii ki;

5 Beğeni
1 Beğeni
4 Beğeni

"Don’t that picture look dusty?"

6 Beğeni

tenor

4 Beğeni

Birkaç dakika öncesi.

4 Beğeni
1 Beğeni