Unpopular Opinions

• Sherlock 3. Sezon ve 4x2 güzel. Hatta bu unpopular da değil lan. Muhitte 4x2 için “gelmiş geçmiş en iyi bölüm?” diye anket açılmıştı. İnsanlar ölüp dirildi o gün TV başında. Canlı canlı Sherlock izleyip kuduruyoduk başlıkta. Bölümde kafa 1500 hallerinin ayarını fazla kaçırmışlardı orası kötüydü.
  • Agents of S.H.I.E.L.D. >>> Legion, Daredevil falan işte bunları söylemiştim zamanında.
  • Geekyapar o kadar da çöp değil. Sadece çok iyi değiller. Vasat-iyi işte.
  • The Amazing Spider-Man’leri seviyorum. Swinglerin, Aksiyoların, Müziklerin, Oyunculukların, Garfield-Stone kimyasının Allah-u Ekberliği dışında Spider-Man’i çok iyi anlattığını düşünüğüm sahneleri, karakterleri, noktaları var. Hatta 2. Filmin sonu Spider-Man Blue’ya müthiş bağlanmış bi övgü niteliğinde. Raimi de, ASM de, Holland da, Spider-Verse de bizimdir.
  • PotC 3. Film güzel. 5 de gayet hoş bence. 4ten geriye hiçbir şey hatılamıyorum ama evet.
  • Arkham Knight da, Origins de Süper. Knight’dan daha gerçekçi, daha iyi, daha estetik görünen, daha özgün karakter, çevre, sanat, stil tasarımı sunan bi oyun daha çıkmadı. Yeni gelecekler arasında da yok. Grafik dışında da muhtemelen de çıkmaz. Hatta grafik bile kısa vadede zor. Live Action mübarek.
    giphy%20(1)

Girişi kendi klişelerimle yaptım. Devamını getirin.

Öncelikle bu bir genellemedir. Yüz örnekten bir tanesinin farklı olması, argümanı lekelemez.

Konuya gelelim.
Yeşilçam(Aslında Yeşilçm demeye gerek yok, 90 öncesi Türk filmleri diyelim.) filmleri aşırı kötü filmler. Oyuncularının da birçoğu vasatın dahi altında tırt oyuncular. Şu dönemdeki birçok dandik aşk dizisi oyuncusu dahi daha iyi performans gösteriyor. Öve öve bitirilemeyen filmlerin komedisi ebleh komedisi, draması davar draması, politik göndermeleri “Silivri soğuktur şimdi” cümlesinden önceki eleştiri ayarında.

Günümüzde yaşasalar set çaycısı olamayacak tiplerin bu kadar göklere çıkarılmasına dayanamıyorum. Tamam nostalji, tamam döneminde iyiydi, tamam mizah çağa göre değişir ama artık bi salınsın şunlar ya.

5 Beğeni

Bence bu unpopular opinion değil, çoğu insan bu konu hakkında böyle düşünüyor. Zaten en basit örneklerden biri de Ertem Eğilmez’in Arabesk’i. Ordaki yeşilçam eleştirisine gülen ve hak veren büyük bir kitle var.

2 Beğeni

İstersen deneme için “Kemal Sunal tırt bir oyuncu, oynadığı filmler ebleh komedisidir” yazıp paylaşalım :slight_smile:

2 Beğeni

Kemal Sunal çok tırt bi oyuncu değil bence. Filmleri de bomboş değil. Komedisi de meh işte.

3 Beğeni

4 Beğeni

1999-2019 yılları arasındaki en büyük yönetmen Gaspar Noe’dur.

Lebron James tarihin en abartılan basketbol oyuncusu olduğu gibi aynı zamanda da en saçma açılardan eleştirilen basketbol oyuncusudur.

2 Beğeni

Son olarak 2016 finalleri ve geçen sezon o takımı tek başına sırtlaması overrated olmadığının bir göstergesi bence ama saçma yönlerden eleştirildiğine katılıyorum.

2 Beğeni

Erken yatıp erken kalkmak süper.

8 Beğeni

Thor:The Dark World gayet iyi bir film.

1 Beğeni

Roger Craig’in Arkham Origins Batman sesi > Kevin Conroy’un ‘Asylum ve City’ performansı.

2 Beğeni

images

7 Beğeni

Şiddetle katılıyor ve arttırıyorum, Troy Baker’ın Origins Joker performansı > Mark Hamill’ın Arkham üçleme performansı.

1 Beğeni

2910e55ad8cb6e77d19867b1075bc053538c97f0

7 Beğeni

2 Beğeni

Dizi ve filmleri televizyonda izlemeyi daha çok seviyorum.

3 Beğeni

2017 İsdibdat dönemi Muhit toplu mesaj: YOV saçmalama öyle şey OLUR MU ulan sevmiyosundur

1 Beğeni

Mafya filmleri arasında en iyi filmin Godfather serisi olmadığını düşünüyorum. Goodfellas ve Donnie Brasco daha iyi filmler.

4 Beğeni

Hocam gerçekten teşekkürler ya. Godfather’ın hakkı yenilmez eyvallah, ama insanlar Goodfellas’ın şahsi açıdan daha iyi bir film olduğunu düşündüğünde bile “yok yav” çekmesi aşırı tilt ediyor.

Goodfellas cidden post-mafia olayını deli iyi işleyebiliyor. Konuşmalardan tut, yemek sahnelerinin inceliğine. Karakterlerin sonlara doğru birbirlerine karşı değişiminden tut, işlerin nasıl bir anda baş aşağı dönebileceğine kadar her şeyi, bak her şeyi barındırıyor içinde bu film.

O dünyayı her yanıyla, yüceltilmeden görüyorsun. İki perspektifi de gösteriyor, iyiyi/kötüyü… Mafia 101 resmen…

3 Beğeni

Star Trek > Star Wars

6 Beğeni