Underrated Bulduklarınız

Karadutlu ve tahinli dondurma. İkisi ayrı ayrı tabii, bir aradayken çok iyi sonuç vermeyebilir…

4 Beğeni

Creed

Rock benim en sevdiğim filmlerdendir ve Creed o film serisine harika bir devam filmi. Seviyom bu filmleri <3

4 Beğeni

İlk film çok iyi de ikinci film seriyi olabilecek en hızlı şekilde bozuyor… Coogler’ın devam etmesi lazımdı.

İlk film demişken, en iyi sahnelerinden biri:

4 Beğeni

Zaten Ryan Coogler ilk filmde çıtayı öyle bir yükseğe koydu ki, özellikle yönetmen değişikliğinden sonra devam filminin o seviyelerde olamayacağı az çok belliydi önceden. Ama ben yine de 2. filmin de kötü sayılmayacağını düşünüyorum. Beklediğimden iyi bulmuştum hatta.

3 Beğeni

Yo 2. Film de harika bir film. Seriye bir terbiyesizliği yok hatta + sı var.

5 Beğeni

Bu filmin yapımında bir şeyler çok doğru gitmiş ve çok keyifli bir film ortaya çıkmış. Film kendisinin çok farkında ve bütün adımlarını ona göre atıyor. Vasat bir senaryo, tatlı performanslar, smooth bir görsellik, ortalama aksiyon ve bunların birbirine iyi eklenmesinin sonucu olan anlamadığım bir çekicilik var. Belki de küçükken büyük NFS hayranı olmamın ve bu filmi delicesine beklememin etkisi de vardır ama düşününce yine de en iyi oyun filmi gibi geliyor. Yıllar sonra yeniden izledim ve yine çok sevdim. Güzelinden 6/10’luk bir film ama öyle Rampage, Godzilla falan gibi bir 6/10 değil. Seveceğiniz, samimi bir 6/10’luk. Seviyorum bu filmi işte.

2 Beğeni

Yönetmenlik değil de asıl problem senaryodaki değişimde. İlk film gayet gerçekçi temellere otururken ikinci filmde bir anda Drago maçı çıkıyor ve klasik önce kaybedip sonra kazanmaya dönüyor iş. Klişeden uzaklaşan tek yönü ilk mağlubiyet teknik anlamda bir mağlubiyet olmuyor.

Rocky filmlerini de dahil edince serinin en sonuna yazmam ama ilk filmin bir hayli gerisinde bana göre.

3 Beğeni

Hacı hala sorunu anlamadım. Rocky (creed dahil) filmlerinin olayı zaten “ye dayağı kalk” üzerine kurulu. Karakterler seni çekince de miss gibi oluyor işte.

İki taraflı bir “ye dayağı ye dayağı ama ayağa kalk” hikayesi izliyoruz.

1 Beğeni

Serdar kılıç ın doğadaki insan programı.

Bakın ben öyle içinde doğa aşkı yanıp tutuşan bir insan değilim. Babamın köy şusu köy busu, doğal tarım vs laflarından sıkılıp daha geçen gün onunla kimyasal tarımının neden söylendiği kadar kötü olmadığını tartıştım.

Ama bu herifin programı muazzam lan. Ve herifin anlattıkları, yaptıkları o kadar benlik değil ki. :DDDD

4 Beğeni

Dünyada yine kıymeti bilinmiş dizinin ama bizim buralarda pek bilen yok.
On numara iştir, adalet ve adalet sistemini sorgular. Biraz 12 Angry Men havası biraz günümüz politik motifleri, iyi oyunculuklar, karanlık atmosfer. Temposu düşük yalnız aksiyon falan sıfır.

11 Beğeni

Turturro’nun ayakları aklımdan çıkmıyor

2 Beğeni

Ben bu diziyi uzun zaman önce izleyecektim, niyeyse aklımdan uçmuş gitmiş. Hemen aldım tekrar listeye.

2 Beğeni

Çok iyiydi bu dizi ya. Görünce tekrar izleyesim geldi.

2 Beğeni

Eğlenceli film lan bu. Tamam kabul fragmanlarda baya yalan attılar ama eğlenceli la.

Aynı sene birde yine herkül ün kendini çok ciddiye alan bir filmi de çıkmıştı :DDD

3 Beğeni

Bu İki Herkül filmine de sinemada gitmiştim 2014 senesinde. Her ikisi de meh filmler yani. Eğlencelik.

2 Beğeni

Bu eğlencelikti diğeri kötüydü be

2 Beğeni

Bu çok görmezden gelinir ama iyi film la bu.

Princess Bride ı bilirsiniz değil mi? Baya benzeşen filmler benim kafamda. Yani düz masal olarak.

Açın ikisini sırayla izleyin prodüksiyon vs yi saymayın baya aynı kafalar.