UA. High (My Hero Academia)

Şu an üçüncü sezonun ortalarındayım ama aşırı sarıyor dizi.
image

3 Beğeni

Bu dizinin ilk sezonunu gerçekten çok seviyorum ama bu dizinin çok bariz bir sıkıntısı var.Güç dengeleri çok bozuk.Keşke daha dengeli bir hikaye yazılsaydı.Bu hikaye o kadar bozuk temeller üzerine kuruldu ki sağlam bişey çıkması imkansıza yakın.

1 Beğeni

One Punch Man
My Hero Academia
Mob Psycho 100

3 seride birbirine çok benziyor. Birini sevene diğer ikisini de öneririm.

My Hero Academia iyi güzelde uzatıyorlar baya ya. Diğer iki seri gibi 13 bölümden oluşan sezonlardan olsa çok daha iyi olurdu.

1 Beğeni

Benim için dizideki temel sıkıntı Quirk’lerinin (güçlerinin) nasıl çıktığını açıklamıyor oluşları. “Bir gün herkeste güç çıkmaya başladı.” çok tembel bir yazış şekli bana kalırsa.

Abi 2 sini izledim, Boku no Hero Academia’nın da mangasını belli bir yere kadar okudum. Ve gönül rahatlığıyla diyebilirim ki “Hadi LEN oradan!!”

One Punch Man ile Boku no Hero Academia yı geçtim One Punch Man ile Mob Psycho 100 bile o kadar benzer değil. (hemde aynı adamın eserleri)

Mob Psycho,ikisinden de bariz daha iyi dizi.Hikayesi doğru temeller üzerinde.Mob’un zaten çok güçlü olduğunu ilk bölümde bile biliyoruz.Aşması gereken durumun özgüveni,yalnızlığı olduğu zaten hissediliyor.İkinci sezon Mob’un bu karakter gelişimi de güzelce anlatılıyor.

One Punch Man ilk sezonunda Saitama üzerinden anlatabileceği neredeyse herşeyi anlattı.İkinci sezon o yüzden Saitama’yı bile gösteremedi.Parodi bile olsa hikayeyi doğru yazmazsan sonunda elin kolun bağlanıyor

Boku No Hero Academia,güç dengesini çok yanlış kurdu.En büyük kötüsünü,en büyük kozunu en başta kullanmakla büyük hata yaptı.Her sezon ölçek düşürüyormuşlar gibi geliyor şu an.Deku hayvan gibi büyük olaylar yaşıyor,sonra hocasından şamar üstüne şamar yiyor.Ben şimdi Deku’nun tokatladığı kötü adamı nasıl ciddiye alayım :sweat_smile:

All For One’ı o kadar çok harcadılar ki (karakterle aynı kişilik tipine sahibim bu arada). Gücü tam olarak en yüksek güç, başkasının güçlerini çalma, birkaç bölümde harcadılar hepsini. Bütün olay zaten One For All’un All For One’a rakip olsun diye oluşturulmuş olmasıyken bir anda adam yenildi ve hani çok saçma bir yenilgiydi. Yok efendim herkes All Might’ı desteklemiş de o yüzden yenebilmiş. Saçma. Karakterin o zamana kadar neredeyse gördüğü herkesten güçlerini çaldığını düşünürsek daha da saçma.

1 Beğeni

Olum zaten birbirine benzer anime bulman çok zor. Çoğu anime özgün çünkü (fakat ne kadar iyi tartışılır) Mesele atıyorum Death Note sevene genelde Monster ve Code Geass önerirler, hiç şaşmaz bu. Ama gel gör ki alakaları yok işte. Durum bu olunca öneriliyor işte.

Bu arada size bu Boku no Hero Academia ile ilk tanışmamı anlatayım. Daha bir çoğunun bu serinin B sinden haberi yokken manganın ilk bölümü yayınlandığı sıralarda okumaya başladım. Sonra ana karakterden de pek etkilenmediğimden sıkıldım bıraktım. Animesi olursa belki izlerim demiştim. Anime geldi tabii ki de izlemedim. Youtube den bir iki dövüşü izledim o kadar.

Yani işin özü şunu bilin bu Ayı kardeşiniz siz daha bir seriden haberdar olmadan o seriden sıkılıp bırakabilir. Biz de böyle bir delikanlıyız.