1899

Dark’ın yaratıcıları Jantje Friese ve Baran Bo Odar, Netflix için yeni projeleri olan 1899 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İkili, ilk bölümün çalışmalarını tamamladı. İlk olarak 2018’de adını duyduğumuz projenin Netflix ekranlarına ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Dizinin 1899 yılında Londra’dan New York’a giden göçmen vapurundaki bir hikayeyi ele alacağı bilinen ana konu olarak açıklanmış. Gelecek umutları ve hayalleriyle yola çıkan Avrupa kökenli farklı etnik yapılara sahip yolcuların bir arada bulunduğu göçmen gemisi, açık sularda ilerlerken biz de gelişmelere seyirci olacağız. Seyirci olacağımız ve dizinin kilit noktalarından birisi ise seyahat esnasında başka bir göçmen gemisi ile karşılaşmaları ve bu gemide buldukları şey olacaktır. Seyahat, vaat edilmiş topraklara giderken nasıl korkunç bir kabusa dönüşecek hep birlikte göreceğiz.

Dizinin fikrindeki temel şeylerden bir tanesi farklı ülkelerden yer alacak oyuncu kadrosunda milletlerin temsil edilmesi ve izleyici ile içselleştirilmesinin kolay olacak olması.

Oktay’ın Televizyon Koltuğu tartışmasındaki dizi hakkında paylaştığı gönderi:

4 Beğeni