The Walking Dead: World Beyond

Dizinin working title’ı Monument’mış.

Yeni The Walking Dead dizisi salgının tam yayıldığı sıralarda kopan kargaşada geçecek gibi gözüküyor. Eğer o kargaşayı ayrıntılı bir şekilde gösterirse ve iyi karakter yazımlarına sahip bir dizi olursa iyi bir iş olabilir.

Normalde bunu Fear The Walking Dead’in yapması gerekirken ilk 2 sezonu aile ilişkisi tabanlı aşırı sıkıcı bir şekilde geçirdiler. Diğer sezonlar The Walking Dead’de yaşanan olayların ucuz ve kötü bir remake’i olmaktan öteye gidememişti. Hiçbir karakterin doğru düzgün yazılamaması,içerisinde bulunan karakterlerin aşırı itici davranışlar sergilemesi yüzünden bir türlü beni kendine bağlayan bir dizi olamamıştı Fear The Walking Dead. Şöyle bir düşününce ‘‘Şu karakter iyiydi bak’’ diyebileceğim tek bir kişi yok dizide. Doğru düzgün gerginlik içeren sahne bulunmaması ve post apokaliptik atmosferi yansıtma konusunda ana dizinin aksine aşırı başarısız olması bir sürü sorundan biridir. Çok büyük hayal kırıklığıdır Fear The Walking Dead.

Bu dizi umarım güzel olur. Fear The Walking Dead gibi bir örnek varken sevdiğim bir dizinin evreninin genişleyecek olmasına pek heyecan duyamıyorum açıkçası.

Öte yandan Rick Grimes’ın geri döneceği The Walking Dead film projesi bayağı heyecanlandırıyor beni.

Sonradan gelen edit : Dizi The Walking Dead’den önce değil Fear The Walking Dead ve The Walking Dead’den çok sonra geçecekmiş.

2 Beğeni

Muhtemelen biz de Amazon prime video da yayınlanacak.

Bu TWD ile ilgili ağır bir spoiler olabilir. Diziyle ilgilenenler okumasın derim.

Dizinin fragmanında Rick’i kaçıran helikopter gözüküyor. Rick’i kaçıran helikopterdeki logo bu helikopterlerde de var sanırsam. Aynı tarzda helikopter Fear The Walking Dead’de de gözükmüş sanırsam ama ben o diziyi bıraktığım için detayını pek bilmiyorum. Sanki gelecek Rick Grimes filmlerine yol yapıyorlar gibi. Dizi kanadını pek takmıyorum artık ama film serisini bayağı bekliyorum.

Sinemada izleyeceğimiz Rick Grimes üçlemesinin anlaşılabilmesi için bu dizin izlenmesinin şart olduğunu açıkladı zaten AMC.

Bu dizi Rick’i kaçıran grubu konu alacakmış. Ayrıca AMC bu dizinin 2 sezon süreceğini ve ondan sonra uzatmayacaklarını, direk bitireceklerini açıkladı.

Pilot bölüm tarihi de Coronavirus nedeniyle belirsiz bir tarihe ertelendi.

2 Beğeni
1 Beğeni