The Twilight Zone (Jordan Peele)

İlk olarak 1959’da izleyici karşısına çıkan Alacakaranlık Kuşağı (The Twilight Zone), bir dönem ekranlarda adeta fırtınalar estiriyordu. Alacakaranlık Kuşağı için dönemin Black Mirror’ı diyenlerin sayısı bugün bir hayli fazladır. Rod Serling‘in yaratıcısı olduğu dizi, CBS’te 1959-1964 yılları arasında beş sezon boyunca toplamda 156 bölüm yayımlanmış; korku, gerilim, komedi ve trajediyi içinde barındıran her farklı bölümüyle milyonları ekran başına kitlemişti. Dizi, 1985’te üç sezon ve 2002’de bir sezon olarak tekrar izleyici karşısına çıkmış olsa da istenilen etkiyi yakalayamamıştı.
Beyazperdeye uyarlaması da bulunan Emmy ödüllü kült dizi, uzun bir aradan sonra yeniden ekranlara gelmeye hazırlanıyor. CBS All Access, bu kült yapımın yeniden çevrimi üzerinde çalışmalarını Ekim 2017’den bu yana sürdürüyordu. Alacakaranlık Kuşağı’nın yapımcılığını Get Out ile 2017 yılında ilk yönetmenlik deneyimine imza atan ve “En İyi Özgün Senaryo” dalında Oscar kazanan Jordan Peele üstlenmiş durumda. Peele, aynı zamanda dizinin anlatıcılığı görevini de ele almış. 1 Nisan’da ilk bölümüyle ekrana gelecek yeni Alacakaranlık Kuşağı’nın oyuncu kadrosunda Ike Barinholtz, John Cho, Lucinda Dryzek, Taissa Farmiga, Greg Kinnear, Luke Kirby, Sanaa Lathan, Kumail Nanjiani ve Steven Yeun gibi isimleri izleyeceğiz. 2013’te WGA (Batı Amerika Yazarlar Birliği) tarafından tüm zamanların en iyi yazılmış televizyon şovları listesinde üçüncü sıraya yerleştirilen Alacakaranlık Kuşağı’nın yeni neslin nasıl yaklaşacağı ise merak konusu. Alacakaranlık Kuşağı, 1 Nisan’da iki bölüm arka arkaya ekranlarda olacak.

1 Beğeni
1 Beğeni

İlk bölüm gelmiş, yapıştırın da tartışalım…

1 Beğeni

Henüz izlemedim ama yorumlarına güvendiğim kişiler beklentileri karşılamadığını söylüyor. En kısa sürede izleyip değerlendireceğim.

Ben de henüz bakamadım. Yarın inşallah

İlk iki bölümü izledim. Birinci bölüm gayet iyiydi. 2.bölüm idare eder…

2 Beğeni

Antoloji mi, belirli bir hikaye üzerinden mi gidiyor?

Her bölüm farklı bir hikaye.

2 Beğeni

Eski diziyi izlememe rağmen internette o diziye dair okuduğum hikayeler daha keyif veriyordu şu anki diziye bakacak olursak. The Twilight Zone çok çok büyük bir isim, bence biraz daha zaman verilmeli diziye

2 Beğeni

İlk bölümden ben de hayal kırıklığına uğradım devam etmeyeceğim.

1 Beğeni

Bu etkiye yakın bir şey gösterememesine üzüldüm.

1 Beğeni