The OA

Taze taze fragmanı da bırakayım şuraya

İki sezon arasındaki ara uzun olduğu için neler olduğunu unuttum. Bir ara tazelemek lazım.

1 Beğeni

Başlık konuşulmadan kilit

1 Beğeni

Daha yeni gördüm
Şuan ağlamak istiyorum :cry:
Bütün güzel dizilerin sonu bu mu olacak ?

1 Beğeni

Umarım amazon alır da en azından final sezonunu verir dizinin izleyicilerine.Çok sinirliyim en kötü 2 saatlik bir final bölümü çeksinler ona bile varım yani

Britt marling’in iptal haberinden sonra hayranlara yazdığı mektuba da yer vermişler

Ne kadar mümkün bilmiyorum ama piyasaya yeni girecek platformlardan birisi alsa önemli bir adım olur.

2 Beğeni

Benim gördüğüm en orijinal ve de en iyi dizilerden birisiydi böyle bir son yakışmadı

1 Beğeni

Yav al işte. Ya sonra bana diyorlar ki “olum neden Netflix’i bu kadar sevmiyorsun ?”

Niye seveyim ? Daha önce defalarca kez birçok iyi dizisini iptal edipte, birçok saçma ergen dizisine sezonlarca onay veren başka kanal varmı ?

Şimdi şu tür olaylardan sonra bana The Witcher’ın da ilk sezondan sonra iptal edilmeyeceğinin garantisini kim verebilir ?

3 Beğeni

The Witcher da Muhtemelen Ergen dizisi olacak.

Neye onay verdiler ki?

13 Reasons Why, Hakan Muhafız, Sabrina gibi ergen işler.

OA başlamak istediğim bir diziydi. Bu iptal haberiyle başlamayacağım tabi ki yarım kalan dizilere başlamam. Şu ana kadar yarım kaldığını bilerek sadece carnivale ve deadwood izlemiştim. Netflix’ye gelince bu erken finallerinden bende çok sıkıldım. Özellikle birinci ve ikinci sezonundaki dizileri bu yüzden izlemiyorum.

13 Reasons Why ergen dizisi değil. Başrolünde gençler olabilir ama hikayesi ve üslubu ergen değil. HBO’nun Euphoria’si gibi.

1 Beğeni

13 Reasons Why, Hakan Muhafız, Sabrina, Elite, The Society, End of The Fucking World, The Order, Sex Education, Baby… Daha saydıkça sayarım.

Kim bilir benim izlemediğim, bilmediğim hangi ergen dizilerine de vermiştir.

1 Beğeni

Arkadaşlar hiç abartmıyorum, Legion, Mindhunter, BoJ ve Rick & Morty’den sonra 2017’nin en iyi dizisi.
Bir de ergen dizisi kötü bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz, Elite’e onay vermenin Iron Fist’e onay vermekten hiçbir farkı yok. Kötü dizi kötü dizidir.

1 Beğeni

Ya kaliteli olabilir ama neticede hepsi hanna tecavüz sahnesine falan bakıp 31 çeken gençler izliyor. Bir de hitap kitlesi gençler olmaz da işleyiş bakımından bir ergen yazmış gibi olan Hakan muhafız gibi diziler var.

Bu kısım beni niye ilgilendirsin ki ? Ben izlediğim ürünün kalitesine bakarım. Bu tip dizileri çok izlemişimdir. Gençlik dizileri içerisinde öne çıkan çoğu şeyi izledim. Özellikle ilk sezon ve ikinci sezon için konuşursak 13 Reason Why üslubuyla net şekilde onlardan ayrılıyor. Üçüncü sezonu göreceğiz. Bu dizi yetişkinlere hitap ediyor ve burada ergen işi olarak anılsa da onun özü olan “ergence” numaralara girmiyor. Dediğim gibi karakterler ergen olabilir, ama dizi ergen değil.

2 Beğeni

Arkadaşlar konudan sapmayalım, olay burda bu dizinin ergen olup olmaması değil ki. Netflix’in ergen dizilerine onay vermeye ne kadar düşkün olduğu. Dünyaca bilinen bir gerçek bu. Hadi sayma 13 Reasons Why okey. Ee yukarıda bin tane örnek verdim. Kim bilir daha neler de var.

2 Beğeni

Netlix net şekilde kalitenin değil, izlenme sayısının ve üyeliğin peşine düşmüş vaziyette. İlk dizileri yayınlanmaya başladığında House of Cards, Orange Is the New Black gibi dizilerle tamam demiştim kaliteyi önemseyen bir platformumuz oldu. Ama artık bundan sapılmış gibi görünüyor. Zaten orijinal filmlerini bir iki tanesi dışında hiç beğenmiyorum. Artık dizilerde sorgulanır hale geldi.

Netflix’in yüzleştiği bir diğer sorunda Streaming Service’lerin artmasıyla kendisinin yayınladığı dizi ve filmlerin artık ellerinden gidiyor oluşu. Bu yüzden The OA gibi birinci ve ikinci sezonda iptal edilen dizilerin sayısı artacaktır. Zira adamlar nitelik yerine niceliği uzun zamandır tercih etmiş vaziyetteler. Şu an tek dertleri Portfolyolarını arttırmak. Kaliteli olsun olmasın hiçbir yapım ikinci şansı alamayacak Netflix’ten.

2 Beğeni

Dün sinirden çıldırdım. 3 sene de bir yeni sezon çekerlerse olacağı budur!

1 Beğeni