The Lord of the Rings

Keşke direk sıfırdan başlatsalar hikayesini ya. Morgoth’un bunu karanlık tarafa çekmesi sürecini falan görsek. Tabii buna da şükür.

2 Beğeni

direkt* :writing_hand:

4 Beğeni

Sauron şu ana kadarki tüm Orta Dünya yapımlarında kötü adam oldu sanırım: LotR üçlemesinde, Hobbit’lerde, şimdi de bu dizide. Bu arada ben yeterince taht oyunu göreyim yeter, Sauron da tuzla biber olur böylece.
Ayrıca, umarım Gandalf’ı göstererek aptalca bir fan service yapmazlar, Gandalf’ın kendi sözleriyle de dediği gibi büyücülerin çağı üçüncü çağ. 2. Çağ’da bunlar Aman’da gezinen ruhlar ve bir tane dizide fan service göreceğiz diye lore ile oynamalarını istemem. Evet, LotR nazisiyim, Lotr değil de LotR yazmamdan da belli zannımca

3 Beğeni

şu dizinin hunharca konuşulması bir tane fragmana bakar :writing_hand: :writing_hand:

teaser da olsa kısacık da olsa şu fragman bir gelsin, insanlar da böyle bir dizinin geliyor olduğunu hatırlasın, orta dünya dizisi geliyor haberim yok aq

2 Beğeni
  1. çağı live action dizi ile anlatamazsın bence. Animasyon olarak olabilir ama.
1 Beğeni

Bu diziye tüm dünya Game of Thrones’un yerini alacak dizi olarak bakıyor. Bende öyle umuyorum. Benim tek isteğim Star Wars’ta olduğu gibi sırf tek bi dizi tuttu diye 28 tane Orta Dünya dizisi yapmamaları. Şu evren gerçekten çok hassas. Bokunu çıkarmazlar umarım. Tek bir diziye odaklanıp, önümüze güzel bir şey koyarlar inşallah. Allahtan Amazon falan aldı bu diziyi. Netflix falan alsa işimiz vardı. Sırf kaç tane fantastik kitap uyarlama dizisini iptal etti Amazon bu diziye daha fazla bütçe aktarabilmek için. Tarihte görülmemiş bir bir rekor bütçe koydular diziye. Fanları memnun etmesi umuduyla.

Fakat her halükarda GoT’un yerini bu dizinin dolduracağı kesin.

3 Beğeni

Amazon yapıyor diye güvenmek de nedensiz bir umut bence, Netflix’tense Amazon evladır gözüyle bakıyoruz ama Diskdünya dizisini yapan da onlar değil miydi?(The Watch muydu neydi ismi)

Anime olsa da 100 sezon izlesek, özellikle Fingolfin ile Melkor’un düellosunu filan açar açar izlerdim anime olsa

2 Beğeni

LOTR filmlerini çok izlemiş ve seven biri olarak evrene pek hakim değilimdir ama Sauron’un ana odak olacak olması beni bayağı heyecanlandırdı. Çok ilgimi çekerdi Sauron.

1 Beğeni

Yalnız Amazon’un işlerinin kalitesinin Netflix’in klasik işlerinden fersah fersah daha iyi olduğu bir mil öteden belli. Netflix daha sadece Hunters kadar bir dizi bile veremedi en basitinden yıllardır. The Man in the High Castle falan gibi önceki işleri saymıyorum bile. Bunun sebebi de Netflix’in benimsediği “çok olsun tırt olsun” politikasının yanı sıra Amazon’un “az olsun öz olsun” sistemini benimsemesi. Zaten bu dizinin Amazon’un “ortalama” bir dizisi olmayacağı bile belli. Daha Netflix’ten bu kadar büyük hamle bir tane bile görmedim.

Bu arada The Watch dizisini de Amazon yapmıyor. Öyle bir garabetin Amazon’dan çıkma ihtimali de yok zaten. Berbat o dizi. BBC yapıyor o diziyi. Amazon’un “Discworld” adında başka bir uyarlaması geliyor.

2 Beğeni

Pardon, aklımda Amazon diye kalmış. Bu arada Amazon’un kalitesini kabul ediyorum, yalnızca tedirginim bu dizi konusunda

2 Beğeni

Yani bende açıkçası :confused: iş zaten bu kadar sevilen, bu kadar fanı olan bir eseri uyarlamaya gelince zaten tedirgin olmamak mümkün değil. Risk çok büyük çünkü. İnşallah güzel bir iş konur önümüze.

2 Beğeni

Ya benim zamanla Orta Dünya’ya olan hevesim azaldı. Eskiden coşardım, şimdi heyecan veya beklenti falan hissedemiyorum. Dizi gelince illa ki bakarım ama atıyorum iptal edilse üzülmem yani. O heves yok içimde.

Direkt bu tarz fantastik dünyalara ilgimi kaybetmiş de olabilirim. GoT’a da o kadar yıl bir bölüm bakmışlığım yok mesela.

1 Beğeni