The Boys

Stormfront karakteri harika düşünülmüş. Sosyal medyada farklı, gerçekte çok farklı olan ikiyüzlüler özellikle Instagram kullanımıyla çok artmıştı. Yalnız sonu için pek aynı şeyi söyleyemeceğim, Homelander’ın erkenden radarına girdi sanki. Güvendiği farklı bir kozu da olabilir, bu kadar rahat hareket etmesi bana biraz o izlenimi verdi.

2 Beğeni

Hugie karakteri benim de sinirimi bozuyor bu sezon. Özellikle ilk bölümde ekibimizin depodaki sahneleri (deep sahneleriyle de birleşince) baya sıkıcı yapmış bölümü. Ta ki son sahneye kadar. BILLY FUCKING BUTCHER! Çok seviyorum. Ekibi kendine getirdi resmen.

Butcher’ın eşine kanım kaynamıştı zaten, baktım nelerde oynamış diye. Kanımın kaynamasının sebebi Flash’ta oynamasıymış. Barry’i Irisin elinden alır diye boş bir ümitle izlediğim bölümlerde vardı, Barry’e yürüyordu. Bu da gereksiz bir bilgi.

Stormfront karakterini acayip sevdim. Son bölümdeki sahnesiyle fena gaza getirdi. Dizide aniden kopan kafalar, kan, vahşet aşırı hoşuma gidiyor zaten. Stormfrontçuyuz bundan sonra.

Bu sezon da güzel başladı. Severek izliyoruz

3 Beğeni

Abi spoiler yemek istemiyorum sezonu daha izlemediğimden, o yüzden şunu sorup kaçıcam hemen, bunlar Stormfront’u napmış lan böyle ? karakterin Gender- Swap olması falan umurumda değil de, rolünü de mi değiştirmişler bu kadar radikal bir şekilde ?

Çizgiromanı okumayan sakın bakmasın, fena spoiler.

Çizgiromanda Stormfront 1940’lardan kalma bir Nazi ve yine Naziler tarafından deneye maruz kalmış birisi. Aynı zamanda kendisinden alınan genetik materyaller ile Homelander ve Black Noir yaratılıyor.

Şimdi sormak istediğim dizide bu karakter ile buna benzer bir hikaye falan işlenecek gibi duruyor mu yoksa bildiğin takıma yeni katılmış sıradan bir üyeye mi indirgemişler rolünü ? Çünkü kliplerden falan çok çok değiştirilmiş gibi duruyor karakterin mizacı falan.

1 Beğeni

Tam olarak böyle ama sayko Bir karakter bir az piskopat hata

bu bizimkiler yanın da dolan o dilsiz erkek kardeşi öldürüldü son bölüm de Homlendar ve bizim dilsiz (karakter isimin yazamıyorum.) Baya bilendiler Homlendar ile liderlik yarışına girecek gibiler.

Neden bilmiyorum ama The Boys’da ZSJL göndermesi olan bir afiş varmış. Dawn of the Seven olarak geçiyor. MoS afişindeki tasarım ve BvS adı kullanılmış. Seven da JL zaten.

The Boys’Da zaten bir sürü gönderme var. İkinci sezonu daha izleyemedim ama ilk sezonda baya MCU ve Disney’e gönderme yapmışlardı.

1 Beğeni

Diziyi haftalık yayınlamak ne tür bir “yaratıcılık” oluyor anlamadım. Dizinin yayınlanma stilinin dizinin içeriğiyle ne alakası varsa artık.

Kesin .d

Bu dizinin haftalık yayınlanması baya kötü karardı. Bu kadar bombardımana tutulması da bunu doğruluyor bence. En azından Raised by Wolves gibi haftalık 2 bölümde verebilirdi.

1 Beğeni

Şu ömrümde bölümleri haftalık yayınlanıyor diye bir diziye tepki gösterildiğini de gördüm ya hiçbir şeye şaşırmam artık.

9 Beğeni

Hacı işte bunlar hep “Yiv ben biy hayfta bikliyimim bana biy keyede veyin ühühühü” BETAlığı.

1 Beğeni

stargirl hajum :ehehe:

1 Beğeni

Habu stargirl muhabbeti ne la?

1 Beğeni

Ağlamış yine Swamp thing krosu :poop:

Yahu tamam konu o değil burada, odaklanılması geren yeri fişek hızıyla geçmişiniz yine. Bölümleri haftalık yayınlamak nasıl “yaratıcılık” oluyor ?

Bölümleri neden tek seferde yayınlamadınız diye “ağlamıyoruz” zaten 1 ay sonra paşalar gibi izleyeceğiz iște bizde. Ha illa biri beta olacaksa o da 1 ay ben bekleyemem diyendir.

Ha birde kusura bakmayın ama bölümlerin haftalık yayınlanmasına ağlamaktan daha salakça birşey varsa o da buna “yaratıcı bir seçimdi” demektir. Canımız istedi de geç aga, yaratıcılıkla ne ilgisi var bunun ? Anlatmak istediğim bu.

1 Beğeni

Vaay laf sokuyoruz haa. Hedef listeme eklendin buggy :hmm:

1 Beğeni

Ben kalkıyim artık o zaman…bana müsade.

1 Beğeni

Haftalık herkesle olayları konuşmak teori üretmek bir dizi için en eğlenceli aktivite. Ayrıca her hafta eğlencelik bir şeyin oluyor. Haftalık her zaman daha iyidir. Ha 2 şer bölüm de olabilir ama 1 saatlik bir dizinin 2 bölüm 2 bölüm ilerlemesine de gerek yok bence. Sadece girişte 2-3 bölüm birden vermek moda sokmak için güzel taktik.

Ya haftalık izlemenin artılarını sayarken konuşmak, teori kasmak diyoruz da kendimizi pek kandırmayalım bence. Burada mesela her hafta The Boys’un, Mandalorian’ın, Raised by Wolves’un yeni bölümü geldiğinde hafta başı 5-10 post anca giriliyor başlığa…Mesela Westworld gibi dünyanın en teori kasılabilecek dizisi bile son iki sezondur, koca sezon bitmesine rağmen toplasan 10 post girilmedi başlığa. Hal böyle olunca da neden haftalık izlemeye zahmet edeyim ki ? ne de olsa konuşmuyor kimse. Hani Reddit’e falan giriyorsun orada gırla konuşuyorlar millet iyi güzel fakat spoiler verende bir o kadar fazla. Hemen tadı kaçıyor insanın. Hal böyle olunca da artık konuşma, teori kasma gibi eğlencelerden vazgeçiyor artık insan. Hani sadece zevk alman kalıyor geriye, o da bingelemek ile daha iyi hale gelen bir şey. Birde zaman kaybı görüyorum ben 8 bölümlük diziyi 2 ayda izlemeyi ya. Ne her hafta başına oturcam, üşenirim ben, hele birde zayıf bir sezonsa koskoca hafta geçene kadar iyice kopuyorsun konudan. 2 ay sürüneceğime oturuyor 1 günde bingeliyorum ve verdiği zevkte maksimize oluyor bu şekilde. Hani teori kasmak, konuşmak güzel aktivite, haftalık izlemek isteyene saygı duyarım fakat kabul etmek gerek ki o da bizim burda pek olmuyor.

2 Beğeni

Binge watch yapıp geçilecek diziler bunlar ya, güzel diziler ama üstüne teori üretecek-1 hafta boyunca konuşulacak pek bir olayları yok.

2 Beğeni

Aslan kardeşim :sunglasses:

2 Beğeni

Kendi adına konuş kardeşim.

1 Beğeni