The Amazing World Of Gumball

Tv’nın en kendine has evreni hakkında konuşmaya var mısınız ?

4 Beğeni

Çok fazla kötü şaka yaptığını düşünürdüm izlerken. Onun dışında güzel dizi. Kendi içinde bir mantığı var. Dizide olan şeyleri bazı bölümlerde bilinçli olarak sorgulatması hep hoşuma giderdi.

Başlığın ilk harflerini büyük yapabilir miyiz? Böyle çok pasif bir başlık gibi duruyor.

5 Beğeni

Ben mizahını seviyorum ya.Temel mantık olarak Simpsons tan gelse de acayip kendine has ve zekice geliyor.Belki de abartıyorum ama birkaç bölüm var aklıma gelen izlediğim birçok şeye tek atar :sweat_smile:

5 Beğeni

İzlediğim en iyi komedi dizilerinden biri.

2 Beğeni

Gumball, benim şu fikrimi doğrulayan bir dizi: herkesin aptal ve manyak olduğu bir dünyada, o saçmalıkları sorgulayan normal ana karakter/ler izlemek, herkesin aptal ve manyak olduğu bir dünyada en az o kadar aptal ve manyak olan karakter/ler izlemekten daha keyifli.

İlk sezonda Gumball ve Darwin düz salaktılar. Ancak 2.sezondan itibaren, yazarlar falan mı aydı bilmiyorum artık, dizi farklı bir rota aldı. Gumball ve Darwin artık aptal değil, daha düz insanlar. Özellikle Darwin. 2.Sezondan itibaren “voice of reason” oluyor çocuk. Gumball’ın yaptıklarını sorguluyor, aptalca bir şey olduğunda facepalm yapıyor vs. Sonradan bu değişim Gumball’a da geldi. Daha gerçekçi bir çocuk portresi çizmek istediler onla. Bencil, kibirli, öz güvensiz… Bu da Darwin’in ahlaki duruşuyla çeliştiği için harika bir karakter dinamiği yarattı. Ana karakterler normalleştikçe dünya çılgınlaştı. Zamanla da daha insani hikayeler anlatınca, yeme de yanında yat. Güzel dizi lan.

3 Beğeni

Bu dublajı izlemeyebilmek için liyakat sınavı yapılsa tüm memleket diziyi altyazılı izlemek zorunda kalırdı.

4 Beğeni