Teknoloji Haberleri ­čĺ╗

Telefon sekt├Âr├╝ eski halinden uzak. Sony, HTC ve LG modelleri ne zamand─▒r ├Âne ├ž─▒km─▒yor. AsusÔÇÖun ilk d├Ânemindeki gibi alternatifler de yok. Xiaomi ile Oppo ve yan markalar─▒n─▒ tercih etmeyen bir kullan─▒c─▒ i├žin geriye sadece s├╝rekli yeni model duyuran Samsung ve Google uygulamalar─▒ olmayan Huawei kal─▒yor Android taraf─▒nda.

Hem MacOS hem de iOS kullan─▒m al─▒┼čkanl─▒klar─▒ma uyan i┼čletim sistemleri de─čil ama bilgisayar taraf─▒nda ├že┼čitlilik devam ederken telefon taraf─▒nda ┼čimdilik en ideali iPhone gibi g├Âr├╝n├╝yor. ┼×arj adapt├Âr├╝ olmamas─▒na ra─čmenÔÇŽ

1 Be─čeni

Telefonda ├že┼čitlilik yok deyip (ki ├žok kat─▒ld─▒─č─▒m s├Âylenemez sadece samsungÔÇÖda bile 3-4 farkl─▒ ├Âzg├╝n ┼čeylere sahip) sadece iphone tercih edilmeli demek. Anlayamad─▒m arg├╝man─▒n─▒ ger├žekten.

Tercih unsuru anlam─▒nda ├že┼čitlili─če dikkat ├žekmek istedim. Samsung ├Ârne─čindeki kadar ├žok ├že┼čit olunca daha ├žok tercih karma┼čas─▒ oluyor. ├ľrne─čin M serisi ve A serisi birka├ž ├Ârnek d─▒┼č─▒nda hemen hemen ayn─▒ modeller. Markan─▒n en iyi serisi Note derken bir anda sonlanaca─č─▒ s├Âyleniyor, S serisi ikinci s─▒rada gelirken Fan Edition diye alternatif ├ž─▒kar─▒yorlar. Katlan─▒r modeller sekt├Âr├╝n gelece─či (?) gibiydi, ┼čimdilerde o kadar g├Âz ├Ân├╝nde de─čiller.

├çe┼čit ├žok ama en do─čru tercihi yapt─▒m diyebilece─čim kadar ikna etmiyor bu modeller. Apple taraf─▒ndan bir ├╝r├╝n se├žince en az─▒ndan b├Âyle bir ikilem ya┼čanm─▒yor.

Benim i├žin Android taraf─▒nda birka├ž temel k─▒stas var, OLED ekran, Snapdragon i┼člemci, geni┼č batarya kapasitesi ve ├žentiksiz ya da az yer kaplayan ├žentikli ekran. ─░lave olarak 5G ├Âzelli─či ekledi─čimde Xiaomi Pocophone F2 Pro var sadece. O fiyata ├ž─▒k─▒ld─▒─č─▒nda da iPhone alternatiflerinin fiyat─▒na yakla┼č─▒lm─▒┼č olunuyor. Yak─▒n fiyattaki modellerde kriterlerin ├žo─ču belki yok ama en az─▒ndan nas─▒l bir deneyim sunaca─č─▒ tahmin edilebilir bir model tercih edilmi┼č olunuyor.

Apple ├╝r├╝nleri yat─▒r─▒m arac─▒ gibi. Minimum zarar ile elinizden ├ž─▒kartabilirsiniz.

Ben tasar─▒─▒msal ├že┼čitlilik dedim. Ayr─▒ca ben, Oppo Reno 2z ald─▒m 7 ay falan oluyor ve de IphoneÔÇÖun tasar─▒mlar─▒na kesinlikle tercih ederim. Ve ald─▒─č─▒m zaman 3200 fiyat─▒ndayd─▒. H─▒z─▒ kullan─▒m─▒ falan gayet gayet iyi. Iphone tabiki de ├žok daha iyi i┼člemciye sahiptir ancak bunun pratik yans─▒mas─▒ 2-3 sene olmayaca─č─▒ a┼čikar. Zaten 3-4 sene sonra yine benzer fiyat segmentinde, tasar─▒m olarak da yine ├žok tatmin edici ve benzer kafayla devam edilirse IphoneÔÇÖdan daha iyi tercih hep olacakt─▒r b├Âylece onu almak ├žok daha iyi tercih olacak benim nazar─▒mda.

Di─čer yandan katlanabilir telefonlar daha 2 sene oldu az sakin bence. Yeni Oppo tasar─▒m─▒ ekran─▒ resmen b├╝y├╝sel bir ┼čey gibi geni┼čletiyor mesela ve ciddi bir rakip ve rekabet bu alan─▒ ├žok daha k─▒z─▒┼čt─▒racakt─▒r. Di─čer yandan Samsung 3. neslini ├ž─▒kacak (ekran alt─▒ kameras─▒n─▒ da ilk kez burada kullanaca─č─▒ s├Âyleniyor) ve yeni geli┼čtirmeler elbette olacak. ├çok rahatl─▒kla 5 sene i├žinde ├žok incelmi┼č iz b─▒rakmayan katlanabilir telefonlar belki 3 defa katlanabilir telefonlar gibi daha ├╝st seviyede i┼čler de g├Ârece─čiz.

Ama Iphone belli ki on senede bir devrimsel tasar─▒m sunacak ve bu beni ├žok s─▒k─▒yor. Samsung note serisini standart ├╝st segment olan S serisine ├ževirirse ├žok daha stratejik bir i┼č ├ž─▒kar─▒r duruyor, zira Note kullanan kullan─▒c─▒lar ├žok sad─▒k oluyor Iphone gibi. Bu da her S serisi kullanan─▒ NoteÔÇÖa gerek duymayanlar─▒ ba─č─▒ml─▒la┼čt─▒r─▒p Iphone ya da di─čer alternatiflere kayd─▒rmaya engel olacakt─▒r. ┼×imdilik ├žok ├žok zekice bir hamle duruyor. Hele ki 10 senedir kalem teknolojisini bu kadar geli┼čtirmi┼č bir markan─▒n tekel olarak tek bir amiral gemisi olmas─▒ stratejik olarak da ├žok iyi bence.

:pepeheart: :pepeheart: :pepeheart: :pepeheart:

D├╝zeltilmi┼čtir: :coffin::coffin::coffin::coffin:

LGÔÇÖnin neredeyse t├╝m cihazlar─▒ kronik sorunlara sahipti ama Sony ve HTCÔÇÖnin tasar─▒mlar─▒ ├žok g├╝zeldi. Hele HTCÔÇÖnin AndroidÔÇÖin ba┼č─▒nda kendine ├Âzg├╝ olu┼čturdu─ču aray├╝z├╝ zaman─▒n ├Âtesinde halaÔÇŽ

LG G3, 1.5 sene de bozuldu. Telefoncuya g├Ât├╝rd├╝─č├╝mde, LG telefonlar─▒n anakart─▒nda kronik sorun oldu─čunu s├Âylemi┼čti.

1 Be─čeni

EdgeÔÇÖin Smart Copy ├Âzelli─či ┼čimdi Canary yap─▒s─▒nda mevcut. ├ľzellikle tablo ├Â─čelerini kopyalarken ya┼čanan s├╝tun ve sat─▒r karma┼čas─▒n─▒ ortadan kald─▒racak olan ├Âzellik i├žerik kopyalamay─▒ kolayla┼čt─▒racak.

├ľrnek g├Ârselde NBCÔÇÖnin K─▒┼č Uykusu yer al─▒yor. :smiley:

Hindistan h├╝kumeti Alibaba ekosistemi dahil olmak ├╝zere 43 servisi ve uygulamay─▒ yasaklad─▒

Yasaklanan uygulamalar─▒n listesi:

• AliSuppliers Mobile App
  • Alibaba Workbench
  • AliExpress ÔÇô Smarter Shopping, Better Living
  • Alipay Cashier
  • Lalamove India ÔÇô Delivery App
  • Drive with Lalamove India
  • Snack Video
  • CamCard ÔÇô Business Card Reader
  • CamCard ÔÇô BCR (Western)
  • Soul- Follow the soul to find you
  • Chinese Social ÔÇô Free Online Dating Video App & Chat
  • Date in Asia ÔÇô Dating & Chat For Asian Singles
  • WeDate-Dating App
  • Free dating app-Singol, start your date!
  • Adore App
  • TrulyChinese ÔÇô Chinese Dating App
  • TrulyAsian ÔÇô Asian Dating App
  • ChinaLove: dating app for Chinese singles
  • DateMyAge: Chat, Meet, Date Mature Singles Online
  • AsianDate: find Asian singles
  • FlirtWish: chat with singles
  • Guys Only Dating: Gay Chat
  • Tubit: Live Streams
  • WeWorkChina
  • First Love Live- super hot live beauties live online
  • Rela ÔÇô Lesbian Social Network
  • Cashier Wallet
  • MangoTV
  • MGTV-HunanTV official TV APP
  • WeTV ÔÇô TV version
  • WeTV ÔÇô Cdrama, Kdrama&More
  • WeTV Lite
  • Lucky Live-Live Video Streaming App
  • Taobao Live
  • DingTalk
  • Identity V
  • Isoland 2: Ashes of Time
  • BoxStar (Early Access)
  • Heroes Evolved
  • Happy Fish
  • Jellipop Match-Decorate your dream island!
  • Munchkin Match: magic home building
  • Conquista Online II
1 Be─čeni

Y─▒k─▒l─▒yorÔÇŽ