Teknik Destek

Yaşadığımız çeşitli sorunlarda birbirimize bilgi paylaşımında bulunalım sorunlarımızı beraber çözelim.

Önce ben kendi yaşadığım problemden bahsedeyim laptop’uma yeni bir sdd aldım bu ssd yi CD-rom’u çıkartıp onun yerine taktım fakat ne yaptıysam bilgisayar ssd yi görmedi bilgisi olan varmı acaba ne yapabilirim?

2 Likes

Aldığın ssd’yi direkt olarak dvd soketine takamıyorsun. Onun için dvd kızağı içinde sata slotu olan bir aparat var. Onu alıp ssd’yi o aparata takıp öyle çalıştırıyorsun.“ssd dvd aparat” şeklinde aratınca karşına çıkar. Şu tarz bir şey:

not: laptopunda m2 slotu varsa m2 ssd al. eğer m2 yoksa sata alacaksın mecbur. aldığın sata ssd’yi hdd’nin slotuna tak. hdd’yi bu aparata tak.

5 Likes

Cevap için teşekkürler ama sorunu çözdüm ben aparatın içine ssd’yi takıyordum ssd ile hdd’nin yerlerini değiştirince sorun ortadan kalktı.

Acer aspire 5 52g modeli. Napmam gerekiyor?

“Press ESC to skip startup.nsh” diye aratıp çıkan sayfaları gezsene. Oradaki çözüm yollarını denemeye çalış. Sanırım BIOS’tan boot önceliğini vermen gerekiyor.

Boot onceligini nasil vericem ki?

Dediğim şeyi yazarak google’da arat, gerekli adımları yazmışlardır

Uzun sure arastirdim ve denedim ama olmadi. Servise goturcem artik. Tesekkurler.

1 Like

Isletim sistemi yuklu olmadigi icin boyle olmus. Benim aptalligim.

Sorun yok ama daha az önce farkına vardığım bir şeyi paylaşmak istedim. PC son günlerde ekstra kasıyordu bazı şeylerde, internette vs. Ben de sebebini anlayamadım. En son bugün yine kasınca, Görev Yöneticisi’ne baktım ve toplam fiziksel belleğin 4 GB’ye denk geldiğini gördüm; halbuki benim 8 GB belleğim var. Acaba yuvasından mı oynamış belleklerden biri diye kasayı açıp baktım ve cidden öyleymiş.

Şu an eski performansına döndü.

Chrome’da ‘‘pencereleri’’ ayrı ayrı yan yana koyma imkanımız var mı? Şöyle art arda sıralanmış gibi değil de:

1111111111111111

Yan yana olacak şekilde gözüksün ‘‘pencereler’’:

222222222222222

Bu ikisi gibi ama bunların farklı Chrome ‘‘pencereleri’’ olduğunu düşünün.

Var mı bilen nasıl yapılacağını?

Sanırım olmuyor öyle.

Görev çubuğuna sağ tıkladıktan sonra “Görev çubuğu ayarları”. Açılan pencerede “Görev çubuğu düğmelerini birleştir” bölümü var, oradan “Hiçbir zaman” veya “Görev çubuğu dolu olduğunda” seçeneklerinden biri seçilirse benzer bir görünüm olur ama logonun yanında yazılarla birlikte görünüyor Windows 10’da. Önceki işletim sistemlerinde farklı olabilir.

Have you tried turning it off and on again, der giderim. Geçmiş olsunWUT

Fazla kültürlü bir espri, bu ülkeye fazlasın sen.

1 Like