Star Wars: The Mandalorian

Stormtrooperlar konusunda ise benim tam tersi bir düşüncem var. Niyeyse aklıma hep zor durumda kalınca kuyruğunu kıstırıp kaçan tipler olarak kalmış ya da dizideki stormtrooperlar aşırı sadık. Adamlar ölümüne aşağı atlıyorlar kaçanları yakalamak için diğerleri ellerinde bilgileri yok etmek için ölümüne savunuyorlar noluyor yav.

1 Beğeni

Direkt olarak bu olmaz ama yaptıkları şeyler First Order’ın temelini oluşturuyor ki bu dizinin First Order’ın oluşumunu içereceği resmi olarak açıklanmıştı.

Bu olacak ama bu dizide değil.

İmkanı yok.

Bu bir Star Wars işinde olacak ama bu dizide olmaz. Olsa bile ancak Luke’a değinmek gibi bir çılgınlık yaparlarsa olabilir.

Her şey mümkün.

Sen saymıyorsun, ben saymıyorum, fanlar saymıyor ama Disney sayıyor. Olabilecek her şeye hazırlıklı olmak gerekiyor.

Çıkıp çıkabilecek her Star Wars yapımından materyal kullandığını düşünürsek Sequelleri kalitelerinin önemsemeden hikayeye katkı ve gönderme olarak kullanabilir. Bunu iyi yaptığı sürce de sıkıntı yok.

Böyle bir şey olacak muhtemelen yoksa direkt bırak Ahsoka’yı Force Sensitive olmayan bir karakterin bir Jedi ile gireceği olası bir düello için bazı kuralları ve dengeleri değiştirmek şart. Eğer düelloya girerlerse tabi.

Ahsoka Tano abartıldığı kadar güçlü bir Jedi değil. Vader’ın maskesine çizik attı diye, Maul’un boşluğundan faydalanıp Maul’u yakaladı diye çok güçlüymüş algısı var ama kağıt üstünde bir Luke Skywalker kadar bile potansiyeli yok. Karşısındaki rakip Force sensitive olduğu sürece dengeli bir düello yazmak zor değil.

4 Beğeni

İmparatorluk kalıntılarını toplayıp birleştirebilir. Ağzıyla First Order demediği sürece… Hatta abartıyorum be, First Order deseler bile bağlantı saymayacağım. Ben kendi kafamda beş on yıla Luke ve Cumhuriyet onları temizlemiştir diye uydururum onu. Olabildiğince kendim hikaye yazar yine sequellere bağlantı yaptırtmam. :joy:

Yok ya bence iyi bayağı. Olay Vader’a çizik atması ya da Maul’un boşluğundan faydalanması değil. Bu iki güçlü karakterle o derece uzun düellolar yapabiliyor olması. Bu bile yetiyor bence. Rebels’da iki Inquisitor ile kapışıp yeniyordu; ki Inquisitorler de yanlış bilmiyorsam eski Jedilar, hatta sonradan Darth Vader’dan da eğitim alıyorlar. Force konusunda çok güçlü olduğunu görmedik de kılıç düellolarında bayağı iyi bence. Ahsoka’yı sıradan bir Jedi olarak görmüyorum yani. Gideon Palpatine’in gizli çırağı falan çıkmadığı sürece o ikisi arasında uzun bir düello gerçekleşmesi tadımı kaçırır. Zaten aralarında düello görmeye de gerek yok bana kalırsa.

3 Beğeni

Kız daha ne yapsın abi hjsdg

3 Beğeni

Direkt Sith çırağı gibi değil de eski bir Inquisitor çıkması mümkün bence. Enteresan bir kıyafet tarzı var. General gibi değil de daha çok Darth Vader esintileri taşıyor kıyafeti. Inquisitor kostümleri de bu tarzda. O karakerin 5. bölümden canlı çıkması için bir şey uydurmaları gerekiyor. Dark Trooper ordusu falan yeterli olmayabilir yine de.

Force ile Moff Gideon’un havalı Star Destroyer’ını yere düşürsün :doglul:

4 Beğeni
5 Beğeni

Yok zaten Palpatine çıraklığını geyiğine söyledim de eski Inquisitor çıkarsa olabilir.

Dark Trooper ismi de hoşuma gitti.

1 Beğeni

Bu forumda en iyi başlıklar Star Wars başlıkları. Moderatörlerin yaptığı etkinlikler mi faydalı oldu yoksa Marvel ve DC gibi konularda yaşanan aşırı övme ve aşırı eleştirme davranışları burada olmuyor diye mi bilmiyorum ama güzel ilerliyor başlıklar.

Yeni bölümün çıkmasıyla birlikte başlık da hafta boyunca hareketli ilerliyor.

7 Beğeni

Bana böyle şeylerle gelin işte ya. Acayip gaza geldim şu an.

2 Beğeni

Olayı iki bölüme yayarlar, Gideon’un geldiğini ikinci kısımda görürüz diye tahmin ediyordum ama bölümün süresi bu kadar uzun olacaksa bütün olaylar tek bölümde gerçekleşir herhalde.

3 Beğeni

İsim aslında benden çıkma değil :doglul:

Legends’da bu isimdeki Stormtrooper birliğine ek olarak Shadow Trooper isimli başka bir birlik daha var ve Force sensitive’ler. Dizinin gittiği yön ve senaryo içerisine aşırı benzer şekilde yer verilmiş Legends’da.

Jedi Knight serisinin sadece Jedi Academy olanını oynadığım için bu birlikler sadece isim olarak kalmış aklımda. Bence Gideon’un bu tarz bir birliği var ve bölümün sonunda bize bunu gösterdiler.

Burada ayrıntılı olarak bilgi verilmiş. Bayağı enteresan şeyler olacak gibi.

3 Beğeni

Sonradan ismi araştırıp öğrendim yan materyallerde böyle bir şey olduğunu zaten. Benim gördüklerim sadece stormtrooper + battle droid karışımı olanlardı. Bölümde o askerler gözüktüğünde açıkçası biraz robotikmiş gibi de gelmişti. Belki de o tarz bir şeyler yapmışlardır.

2 Beğeni

1 Beğeni

İlk sezonda her bölümden sonra soundtrack parçaları resmi olarak yayınlanırken bu sezonda soundtrack parçalarının yayınlanmıyor olması garip geliyordu. Tam olarak bütün soundtrack parçaları yayınlanmamış olsa da ilk 4 bölümün dikkat çekici tüm soundtrack parçaları yayınlandı sonunda.

6 Beğeni

Forumda SW konusunda inanılmaz birikimli arkadaşlar var. Her bir gönderide yeni bir bilgi öğrenebiliyorsun. Bir de, bence asıl nokta şu; Star Wars konu/büyüklük olarak biraz Tekel konumunda gibi. Yani, muadili yok. Bu sebeple tartışmalar da ilgili evrenin içerisinde dönüyor. Kıyas olucaksa da, Lucas dönemiyle ve/veya çizgi romanların içerikleriyle kıyaslanabiliyor. Ve en sevdiğim mutlak doğru yok. Evren içinde herkes iyi/kötü/gri, her olay yoruma açık. Biri görüş belirtince “oha, neden olmasın” dediğim çok fazla durum oldu.

Marvel/DC için yorumum Fifa/PES gibi. O taraftaysan, bir yerde sanki diğer tarafa bulaşabiliyorsun. Veya bir başkası oradan kaynak gösterip kıyaslamalara başlıyor vesaire. 2’sini ikame edebiliyorsun diğeriyle. Haliyle başlıklarda işler çığırından çıkıyor bazı zamanlar.
Misal; Star Wars ne abiii, Star Trek (vb.) var falan diyemiyorsun çünkü tek.
Avengers ne abiii, JL var diyebiliyorsun, hoop kapışmalar başlıyor.

SW tarafında katkıda bulunan herkesin parmaklarına sağlık bu arada, onlar kendilerini biliyor :slight_smile:

7 Beğeni

Force bizimle Force, başka açıklamaya gerek yok. Aramızdan biri darkside’a geçmediği sürece bu başlıkların kalitesi bozulmaz.

@WdgarEright’ın gizli Sith olduğunu düşünüyorum bu arada. Muhtemelen çırak.

2 Beğeni

yok öyle bir şey

2 Beğeni

5 Beğeni

6 Beğeni

YOU HAVE SOMETHING I WANT!

tumblr_684e237d3a2e5300180371647f1e0904_2e8081da_500

3 Beğeni