Star Wars: The Mandalorian

Bu 3 karakteri barındıracak bir sezona göre mecburen büyük oynamak zorundalar zaten. Bu yüzden de sezonun bölüm sürelerini arttırmış olabilirler. Henüz bölüm sürelerinin kaç dakika olacağına dair resmi bir açıklama yok zaten.

3 Beğeni
2 Beğeni

Ya Mandalorian’ı falan salla, Ezra’nın orda ne işi var zaten. Fakat şu Rebels ekibine sağlam bir live action trilogy çekilmeli ya. Hatta keşke Rebels dizisinin devamı animasyon şeklinde değil de film üçlemesi şeklinde olsa keşke.

High Republic falan gibi görmediğimiz unsurlarla film çekileceğine bilindik yüzlere üçleme çekilebilir bence.

2 Beğeni

Bu dizinin geçtiği dönemde Ahsoka ve Sabine Ezra’yı aramak için yollara düşmüş oluyor. Dizide Ahsoka olacağı için Ezra ile ilgili bir şeyler göreceğimiz söyleniyordu ve bu oyuncunun Ezra’yı canlandıracağı söyleniyordu ama doğal olarak yalanlamış.

2 Beğeni

allah korusun ezra falan, rogue onedaki adını unuttuğum malı yeğlerim :ehehe:

1 Beğeni

Nasıl aynı dönem oluyor yav, Ahsoka ve Sabine’in Ezra’yı aramaya gittiği dönem A New Hope’a 1 yıl kala olan dönemde. Mandalorian ise Return of the Jedi filminden 6 yıl sonrasında geçiyor.

Rebels’ın finali ile Mandalorian arasında 10 yıldan fazla bir süre var yani.

Konuya dönersek, işte zaten bu yüzden Ezra’nın Mandalorian da bir işi yok bence. Tamamen kendi bir hikayesi var Ezra’nın anlatılmayan. Bu dizide ordan burdan tanıdık Jedi çıkması bence acayip uçuk ve yersiz olur ya. Bence Mandalorian, Ahsoka’yı bile getirerek yeterince sınırları zorladı bence. Fazlası artık inandırıcılıktan çıkar.

1 Beğeni

Yalnız şöyle bir şey var Rebels final bölümünde zaman atlaması yapıyor. Rex ve Hera’nın Endor savaşında savaştıklarını belirtiyorlar ve yanlarında Kanan’ın çocuğu da oluyor. Ardından dizi Ahsoka ve Sabine’nin Ezra’yı aramak için yola çıkmalarıyla bitiyor. Bu tam tamına Return of The Jedi ile The Force Awakens arasına denk geliyor. Taş çatlasa The Mandalorian’ın geçtiği zaman ile aralarında 3-4 sene vardır.

Rebels, Ahsoka’yı Return of The Jedi’dan sonraki döneme taşıdığı için zaten bu dizi Ahsoka’yı rahat kullanacak.

3 Beğeni

He ya bu vardı dimi orasını unutmuşum, uzun zaman oldu.

4 Beğeni

Ben diziyi izleyeli beş ay falan oldu ben de unutmuşum.

2 Beğeni

Güzel yapmışın bence. Rebels baya binglecek dizi. Haftalık izlemek kanser ediyordu insanı. Yalnız önceden burda tartıştığımız gibi “zevk alma” açısından falanda demiyorum bunu. Rebels öyle bir diziydi ki bazı kilit bölümler haricinde, bekliyordun bekliyordun bişi olmuyordu dizide. “Aha bu hafta şu olacak” diyordun fakat yine ertesi hafta gel gör ki hiçbirşey olmuyordu. Aha bu hafta savaş var diyordun, sonra mis gibi Chopper odaklı filler bölüm koyuyordu önüne. Bu böyle böyle devam ediyordu sürekli. Rebels eh işte güzel dizi, severim falan ama çok acayip kıt derecede hikaye ilerleme problemi vardı dizide.

Rebels’ın nerden baksan 40 bölümlük konusu var fakat diziyi 70 bölüme yaymaya çalışmışlar.

2 Beğeni

Rebels’ı severim ederim de Ezra’yı çok sevmiyorum. Herhangi bir yerde gözükmesin mümkünse. Artık o arada darkside’a falan kaymış olursa ilgi çekici bir karaktere dönüşür belki.

3 Beğeni

Konuyu yine oraya nasıl bağladın ya shdhjdkdjdjdkd

4 Beğeni

Çünkü BETA :thanos1:

4 Beğeni

Kabız ilerliyor dizi ya ondan. Hüseyin gibi .d

3 Beğeni

Rebels’ın devam animasyonunda muhtemelen geri döneceğini düşünürsek karakter böyle bir dönüşüm yaşamış olarak geri gelebilir ve enteresan olur bence.

2 Beğeni

Aklıma Ezra’nın 4.sezon fragmanı ilk çıktığında gözlerinin kırmızıya parladığı, darkside’a geçiyormu acaba diye Geekmuhit’te yaptığımız teoriler geldi…good old days :feelsbadman:

O bir kez daha yemez bence ya.

2 Beğeni

Şu anki haliyle ilgi çekici bir karakter olarak gelmiyor bana ya. Rebels’da küçük küçük darkside’a biraz yatkınlığı olduğu verilmişti. Bence full darkside’a geçmiş olsa yer. En azından daha ilgi çekici bir karakter de olur. Hatta hiç nereye gittiğini ne yaşadığını bilmeden direkt darkside’a geçmiş halde karşımızı çıksa bir gizem de katar, güzel olabilir. Ama öyle Kylo Ren gibi ergen darkside’ı değil, hardcore darkside yani. Ahsoka falan da bununla uğraşır. Güzel ve ilginç hikayeler çıkabilir ortaya. Rebels’ın devamı olarak gelecek animasyon bu şekilde olsun isterim açıkçası.

2 Beğeni

Ezra çok konuşulmuş, bende iki kelam etmeden durmayayım dedim.

Ezra günümüz standartlarına uyarlanmış bir luke skywalker klonu. Bayılırım kendisine, umarım daha çok görürüz.

Çok da güzel büyüme hikayesi verildi.

1 Beğeni

Ezra’nın darkside tarafını ne zaman düşünsem aklıma Sequel Üçleme başlamadan önce popüler olan Ezra’nın Kylo Ren ya da Snoke çıkacağı söylentileri geliyor :doglul:

Ezra’nın darkside’a geçme ihtimalini düşünsem de pek sebep bulamıyorum geçmesi için. Bu tarz gelgitleri olan karakterler (Kylo Ren, Anakin) bir kırılma noktası yaşayınca kendilerini karanlığa veriyorlar.

Ezra’ya mantıklı bir kırılma noktası vermeleri ve bunu göstermeleri gerekiyor. Birden bire karanlık tarafa geçmiş, maske takmış kırmızı ışın kılıçlı bir tip olarak gelmesi hoş fikir ama sonrasında nasıl bu hale döndüğünü vermeleri gerekiyor ve karakteri o noktaya çekecek pek sebep gelmiyor aklıma.

Açıkçası ben Ezra karakterini sapanla Stormtrooper vurması dışında fena bulmuyorum. Güzel bir karakter gelişimi vardı. Geri dönecek olmasına ve özellikle karanlık taraf kullanıcısı olarak geri dönecek olursa sevinirim. Bunu iyi işlesinler yeter. Star Wars için bir Jedi’dan villian yaratmak çok önemli çünkü.

1 Beğeni