Star Wars: The Clone Wars

Clone Wars animasyon dizisin 7. Sezon burada konuşalım.

1 Beğeni

Bu seri bir nevi üçüncü finalini yapıyor gibi olacak. Malum ilk başta tv serisinde seri yarım kalmıştı, sonrasında ise Netflix aracılığıyla son sezonu yayınlanmıştı. Nihayet serinin olağan finalini izleyebileceğiz. Öyküde unuttuğum yerler oldu ama halen merak ediyorum hikayenin sonunu.

1 Beğeni

Clone Wars bugün 2.kez bitirdim gerçekten çok güzel bir animasyon dizisi son sezon yani 6.sezon da baya episode 3 yol yapıyorlar bu arada bu yeni gelecek sezon da büyük ihtimalle dizin olan finalin izleyeceğiz.

Bad Batch ve Ahsoka için görsel yayınlandı.

theclonewars

ahsoka

1 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni

Bu animasyon serisine yaklaşık 3 sene önce başlamıştım ama bir türlü düzenli olarak devam edememiştim. Ne zaman kaldığım yerden devam etsem belirli nedenlerden dolayı ara verirdim. Bir kaç günü bu seriye verdim ve en sonunda 6. sezonu da izleyerek bitirdim animasyon serisini. Gerçekten harika bir animasyon.

İlk sezonu klasik Clone maceralarıyla gitse de ilerleyen sezonlarda Star Wars evreni için bayağı önemli olaylar barındırıyor. Özellikle Prequel üçlemede izlerken aşırı keyif aldığım Anakin ve Obi Wan’ın arkadaşlığı ve usta-çırak ilişkisi bakımından bu animasyon bulunmaz nimet oldu benim için.

Anakin’in karanlık tarafa olan yolculuğu beklediğimden fazla ve iyi işlenmiş. Özellikle geleceğe doğru yaptıkları göndermeler, foreshadowing’ler falan çok hoşuma gitti. Dizi bütün olarak Anakin Skywalker karakterinin gelişimi için çok şey ifade ediyor.

Palpatine’in ne kadar zeki bir karakter olduğunu bir kere daha görüyorsunuz. Jedi Konseyinin dışarıdan göründüğü kadar saf ve tertemiz olmadığına ve olayların derinine baktığınızda her şeyin Palpatine’in kuklası olduğu hissini çok güzel veriyor dizi.

Bir animasyon dizisi olmasına rağmen beklenilmeyecek derecede kaliteli ve derin bir politik altyapıya sahip dizi. Komplolar, ihanetler ve politik amaçlar iyi işlenmiş. Star Wars evreninin ne kadar büyük ve çeşitli bir evren olduğunu çok güzel hissediyorsunuz. Galaksideki çeşitli gezegenlerdeki halkların kültürlerine, savaş içindeki konumlarına beklediğimden fazla değinmişler.

Filmlere göre daha ayrıntılı ve somut şekilde Jedi’ların ne gibi eğitimlerden geçerek yetiştirildiğine, Force’un inceliklerine, galakside Force’u kullanan tek canlıların Jedi’lar yada Sith’ler olmadığına, ışın kılıcı yapımını ayrıntılı bir şekilde göstermesine ve Prequel üçlemede aşırı eleştirilen Midichlorian kavramı hakkında bilgi vermesi bu dizinin Star Wars külliyatı için aşırı önemli bir yapım olduğunu gösteren bir sürü unsurdan bir kaçı sadece.

Lightsaber dövüşleri özellikle son 3 sezonda aşırı başarılı bir hal alıyor. Tabi bu lightsaber döüşlerinin başarısını etkileyen bir diğer unsur soundtrack çalışmaları. Klasik Star Wars müzikleri yerine tamamen tertemiz soundtrack çalışması yapmışlar ama buna rağmen başarılı oluyorlar. Tabi yer yer klasik ve bilindik Star Wars müziklerini çok iyi kullandıkları oluyor. Özellikle Anakin’in geçirdiği bazı öfke nöbetlerinde hafif hafif Imperial March vermeleri, Palpatine sahnelerinde Sidious müziğinin çalması çok hoş detaylardı.

Tüm bunlara rağmen yer yer sıkıldığım bölümler oldu. Özellikle sadece Clone askerlerinin bir üssü droidlerden ele geçirmeye çalıştığı bazı bölümler vardı ve ben bunları izlerken yer yer sıkıldım açıkçası. Yanlarında bilindik bir karakter olduğu zaman izlerken daha çok keyif aldığımı söyleyebilirim.

Toparlamak gerekirse her Star Wars hayranının izlemiş olması gereken bir eser bence Star Wars The Clone Wars. 7. sezonunu büyük merakla bekliyorum. Umarım hak ettiği şekilde sonlanır dizi.

3 Beğeni

Star Wars serisi içinde en sevdiğim prodüksiyonlardan biridir bu seri.

Dizide sevdiğim yönlerden biri de bu oldu. Bu animasyonu izlemeden önce klonların öyküdeki konumunun droidlerden ne kadar farklı olduğunu tam bilmiyordum. Fakat buradaki diyaloglarla birlikte onların da her birinin iç dünyasında bambaşka detaylar barındırdığını fark ettim.

Her ne kadar Jango Fett’in klonu da olsalar ıssız bir bölgede yalnız kaldıklarında yaşadıkları tedirginliği iyi yansıtan bir bölüm izlemiştim. Genel anlamda klon konseptine fazla odaklanıldığı için bu tür detaylar arka planda da kalabiliyor tabii. İsminde klon yer alan bir film, bir animasyon filmi, iki de animasyon serisi oldu şimdiye kadar.

4 Beğeni

Bunun 7.sezonu ne zaman geliyor ya, duyurulalı yıl oldu. Ses seda yok.

1 Beğeni

Disney+ ile geliyor sanırım. Fakat sezon numaralandırmasında da farklı görüşler var, dizi televizyonda final yaptıktan sonra kalan bölümler Netflix’te yayınlandığı için olabilir belki.

1 Beğeni

Bu kalan bölümler dediğiniz ‘‘Unfinished’’ diye geçen animasyonu tamamlanmamış bölümler mi ?

1 Beğeni

Altıncı sezon yani The Lost Missions olarak belirtilen bölümler Netflix’te yayınlanmıştı.

Fakat yedinci sezon olarak beklediğimiz sezonun tanıtımlarında altıncı sezon deniliyor. Muhtemelen The Lost Missions bölümleri ayrı bir sezon olarak hesaba dahil edilmedi.

1 Beğeni

Benim bildiğim dizinin iptal edilmesinden sonra internette yayınlanan ‘‘Unfinished Episode’’ adında 7. sezon bölümlerinin yapımı bitirilip çıkacak Disney +'a.

3 Beğeni

Onu tam bilmiyorum, çok araştırmamıştım o nedenle ilk defa duydum.

1 Beğeni
3 Beğeni
1 Beğeni

2 Beğeni
8 Beğeni