Star Wars: The Bad Batch

min dizi olacağın sanmıyorum muhtemelen epsiode 3 ile başlayıp klonlar yok edilmesi kadar belki de A new Hope kadar devam edebilir bence.

Bende öyle düşünüyorum, geçen demiştim, konu Star Wars olunca kesinlikle bir yerlerden bir şeyler çıkıyor illaki. Bence yapımcılar bile tek başına Bad Batch grubunun yeterince izleyici çekmeyeceğini biliyor olsa gerek ki, sadece fragmana bile Sidious ve Tarkin koymuşlar. Gerisi gelecektir kesinlikle.

1 Beğeni

Benim fragmandan anladığım bu ekip İmparatorluk için çalışıyor ama sanırım bir noktada İmparatorluk’tan kurtulmaya falan çalışacaklar. Fragmanda clonetrooperlarla takıştıkları sahneler var. Tam ne anlatacağı belirsiz gibi. Ana bir hikayesi bile olmayabilir.

İlk duyurulduğunda bu kadar heyecanlanabileceğimi düşünmemiştim. Animasyon olması gerçekten başka tat bu evren için. Umarım iyi izlenir de Star Wars’a başka animasyonlar gelebilir. Yoksa iyice live action’a kayacaklar gibi.

1 Beğeni

Ben Bad Batch üyelerinin bir noktadan sonra kendi başlarına maceraya devam edeceklerini düşünüyorum. İmparatorluk, Klon kullanımından vazgeçtikten sonra muhtemelen bunlar galaksiye açılacaklar çünkü bunların İmparatorlukta durmaları demek ‘‘Öldürülmeleri’’ demek oluyor.

İşte böyle olunca dizinin büyük bir içerik potansiyeli oluyor. Bu karakterleri her yere dokundurtabilirler. Orjinal Üçlemedeki olaylarda bile bulunmuş olabilirler.

Ben geleceği söylenen Rebels’ın devam hikayesinde de bu karakterlere yer verme ihtimalleri olduğunu düşünüyorum. Rex’in bile Endor Savaşı’nda savaşmış olduğunu düşünürsek Klonların yaş olayı da çok büyük engel değil çünkü değişik işliyor. İsteseler Return of The Jedi’dan sonraki döneme bile götürebilirler bu karakterleri.

1 Beğeni

Abi bence Rebels devam direk Ahsoka dizisi olacak. Öyle animasyon falan beklemiyorum.

Olabilir.

Son sezonda en çok sıkıldığım bölümlerdi. Muhtemelen yeni seri geleceği için tanıtım maksadıyla ilave edilmiştir zaten ama bir yandan da bu dizinin gelmesi iyi oldu. Hem The Clone Wars ekolünün devam etmesi hem de işlediği dönemin en çok merak edilen dönemlerden olması nedeniyle.

Aynen benim de öyleydi. Benim sıkılmamım sebebi daha çok Clone Wars’un son sezonunda öyle boş bölümler izlemek oldu. Bu diziyse direkt onların dizisi zaten o yüzden farklı bir beklenti yok.

Özel ekipler, askerler, suikastçiler var madem iyi aksiyon/savaş sahneleri bekliyorum. Bir de malum karakterleri arada görsek güzel olur. İyi hikayeler de olsun tabi.

Ben bu Bad Batch denen abilerin en çok “sıradışı özelliklerini” gözümüze gözümüze sokmalarına sinir olmuştum. Mesela o güçlü olan barzo her bölüm taş alıp fırlatıyor falan. Ya tamam anladık güçlüsün. Elinde lazer var sık geç işte anasını.

Benimde. Zaten aslında dürüst olmak gerekirse Clon Wars’un son sezonu = Young Justice son sezonu etkisindeydi benim için. Hani o kadar yıl bekleyipte 9 bölümü filler olan sezon izlemek baya hayal kırıklığıydı. Son 3 bölüm muhteşemdi tabi ona bir şey diyemem.

Şu Batı animasyon dünyasının bence yavaş yavaş Japon anime sektöründen bir şeyler öğrenmesi gerekiyor. Mesela Japonlar gidiyor mangayı birebir animate edip milletin önüne koyuyor. Ve kimsede “ee biz bunun mangasını okuduk ki ama, ne gerek vardı” demiyor. Bu uyarlama kültürü Batı’da hiç yok. Bir tane animasyon görmedim daha şuana kadar anime formatı gibi kaynak eseri uyarlayan.

Halbuki Bad Batch gibi animasyonlar yerine atıyorum 2015 ve 2017 Darth Vader çizgiroman serilerini animasyona uyarsalar, Luke’un ana serilerini uyarlasalar millet ağzını açmaz başka animasyon istiyorum diye. Hemde ana karakterlere dizi çekilmiş olur bu vesileyle. Yani filmlerle daha iç içe bir evren yaratılmış olur. İzleyici çekmek için ne kadar büyük bir potansiyel olduğundan bahsetmiyorum bile.

2 Beğeni

O güçlü klon = rebelstaki Zeb = mandalorian 1. sezon 6. bölümdeki Burg
Böyle karakterlerden nefret ediyorum ya.

Herkes bayılır kesinlikle.

2 Beğeni

Bu arada ekip zaten çok klişe canım. Güçlü ama aptal var, zeki var, daha sakin ve karizma duran lider var. Düz bayağı, üstüne düşünülmemiş.

Darth Vader çizgi romanlarını okudum. Çok güzeller ama animasyon olsun istemem ya. Aynı hikayeyi bir de animasyon olarak ne yapayım? Animasyonlarda yeni bir şeyler görmek isterim. Bir ana hikayesi bile olmak zorunda değil ya. Clone Wars’un ana hikayesi yoktu ama hayvan gibi zenginleştirdi evreni. Bunu bekliyorum. Bildiğim hikayeyi izlemektense bilmediğim ilginç, zengin içerikleri tercih ederim. Bu arada kitap uyarlamalarını falan saymıyorum tabi ki. Onlar farklı işliyor.

1 Beğeni
1 Beğeni

Bu dizinin böyle Jedi’yla Medi’yla çok ilgilenmeyip suikastçiler, özel askerler, savaşçılarla falan dolu olması ayrı bir tat olacak. Bir tek Darth Vader’ı sezonda bir iki bölüm sağlam görelim yeterli.

2021’in başlarında gelir umarım.

4 Beğeni
1 Beğeni