Spider-Man MCU'ya Geri Döndü

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/spider-man-mcuya-geri-dondu/

Bilindiği üzere Disney ile Sony geçtiğimiz ay çıkan habere göre karakter için tekrar anlaşmaya varamamıştı. Spider-Man’in 5 filmlik MCU yolculuğu Spider-Man: Far From Home filmi ile bitmiş görünüyordu. Tabi bunun üzerine çok şey yazıldı, çizildi. Fanların ciddi bir kısmı habere üzülmüşken, Sony’nin de başarılı Spider-Man filmleri yapabileceğini düşünen bir kısım seyircide vardı. Günün sonunda Disney…

2 Beğeni

Bu karar, seneye de aynı tartışmaların olacağının habercisi oldu. Gişedeki başarıya göre artık iki evren arasında bir seçim yapılması gerekiyor.

3 Beğeni

3.film yapacağı gişe etkinli olacaktır bence.

1 Beğeni

Bu dediğini açar mısın?

2 Beğeni

Şu anki spider man mcu öğeleri ile şekillendi. Hatta diğer mcu filmlerinden daha fazla mcu elementlerine sahip. Black Panther, Doctor Strange’den bile daha fazla mcu öğeleri içeriyor. Bunu alıp sony’ye verdiğinde mcu bağlarından kopması gerekecek. Bu da ister istemez karakterin içini boşaltacak. Neticede bu karakter ve yan karakterler ciddi şekilde mcu’dan besleniyorlar. Karakterinden kostümü ve motivasyonu bile mcu ile ilişkili.

3 Beğeni

Bu dediklerini biliyorum ama yukarıda alıntıladığım yerden çıkardığım şey ‘‘Sony bunları istediği şekilde yönetebilecekti’’ gibi bir şey. Doğru bir cümle de değil eğer yaptığım çıkarım konusunda haklıysam. MCU’ya dair imalar dışında en ufak bir şeyi bile kullanamayacaklardı. Ne Zendaya MJ olabilirdi, ne Jacob Batalon Ned olabilirdi, ne Michael Keaton Vulture olarak dönebilirdi ne de Maria Tomei Aunt May olarak.

Sony MCU’dan Peter Parker/Spider-Man dışında hiçbir şeyi ‘‘olduğu haliyle’’ alamazdı yasal olarak. O karakterler ‘‘donmuş’’ şekilde MCU’da kalacaklardı.

SM’yi aldıklarında da aslında MCU SM’sini alamayacaklardı; sadece birebir aynı surata sahip olan başka bir evrendeki SM olacaktı o karakter. Yepyeni ve bağımsız. Teknik anlamda.

2 Beğeni

Karakterleri mcu öğelerinden arındırsalar bile seyirci olarak biz bunları biliyoruz. Asıl sıkıntı orada başlıyor zaten. Spider Man, Sony filmlerinde tony’i tanımıyor gibi davransa da biz onun için kaç kere ağladığını biliyoruz. Kevin Feige bu kadar emek harcadığı ve koskoca bir evrenle şekillendirdiği karakterini teslim etmek istemez.

2 Beğeni

Şu noktada anlaşamıyoruz:

Eğer antlaşma olmayıp da Sony tarafından bir SM filmi gelseydi; ben kendi adıma onun hiçbir zaman MCU’dan geldiğini düşünmeyecektim. Çünkü gelmeyecekti. Sıfır olacaktı her şey. Biri bana sorduğunda ya da yorum yaptığında da ‘‘Hayır, ne olduğunu bilmiyoruz. Bu karakterin MCU ile bir alakası yok, ilk defa gördük’’ diyecektim.

2 Beğeni

Sen ben diyecektikte seyircinin geneli üçüncü film geldi diye gidecekti sinemaya.

2 Beğeni

Başlığında tartıştık zaten, aynı yere gideceğiz yine. Kalsın böyle. :smile:

Edit: Holland resti çekip ‘‘MCU’dan ayrılırsa bir daha canlandırmam’’ deseydi bunları düşünmeye hiç gerek kalmazdı da, o da dünden razıymış.

2 Beğeni

Neyse o üzüntü de yeter size. :cool:

2 Beğeni

Hem Mcu’da hem de Sony’de olmak Tom Holland’in daha çok işine gelir. Oynadığı film arttıkça kazanacağı parada artacak.

2 Beğeni

Para konusunda öyle zaten ama bir duruş sergilese de garip olmazdı. Nasıl ki zaman zaman oyuncular ilk başta birlikte çalışmak istedikleri kişiler/senaristler/yapımcılar/yönetmenler vs vs iptal olunca dizilerden, filmlerden ayrılıyor ilerleyen süreçlerde; aynı şeyi Holland da diyebilirdi.

2 Beğeni

Tomi holland anlık

6 Beğeni

Homecoming galasında venomla karşılaşmak isterim ama mcu altın biletimi de kaybetmek istemem demişti. Ama iş gerçeğe dönüşünce tabi ki rolünü bırakmak istemez.

2 Beğeni

Ağlama güzel kardeşim

2 Beğeni