Spider-Man Çizgi Roman Platformu

Bence siz crossover hikayelerin mantığını pek anlamamışsınız arkadaşlar, kaldı ki sizde de sorun yok genelde çoğu çok kötü oluyor o yüzden okutmamaları çok doğal.

1 Beğeni

Peter Parker’ın bilinçli bir şekilde bu güçleri elde etmediği, bu güçlerden haberdar olmadığı her senaryo “örümcek ısırığı” ile aynı şey aslında.

Formüle mistik-kozmik bağlantı koyup, Peter’a o güçleri verdiğimde de değişmiyor bu matematik.
Ya da ne demek istediğini ben anlamadım:)

2 Beğeni
2 Beğeni

Amazing Spider-Man #48 mükemmeldi.

Peter’ın doğru olanı yapmak ve Norman’ın "günahlarının temizlenmesi"ne izin vermek arasında gidip gelmesi, Order of the Web üyelerinden fikir alması, en sonunda Gwen ile Peter’ın açık bir şekilde 616 Gwen hakkında konuşmaları ve tabii ki Order of the Web’in Peter’ın kararına karşı çıkmaları ve onu durdurmak için harekete geçmeleri… Mükemmel bir sayıydı.

Ayrıca Gwen ile Peter’ın arasındaki konuşma çok güzeldi. Sonunda Gwen’in o “yardıma muhtaç kadın” görüntüsünü yıktılar. Ayrıca bu ikisi arasında böyle bir konuşma şu ana kadar nasıl yapılmadı, hala bilmiyorum.

Sins Rising çok güzel gidiyor. Umarım sonunu da güzel yaparlar.

1 Beğeni

Amazing Spider-Man #50 ile sonunda Spencer’ın asıl hikayesine başladık. Last Remains.
Sayıyı beğendim. Daha ciddi bir ton ile Sins Rising’in de bu hikayenin içine çekilmesi hoşuma gitti ve sonunda Kindred ile Spider-Man’in kapışacak olması çok heyecan verici.

Kindred’ın Harry çıkması ise bence bir yanıltma. Çünkü Kindred daha önce Norman’ın onu tanıdığını sandığını ama aslında tanımadığını söylemişti. Ayrıca Harry’nin cehennemde işi ne? Ben hala Kindred’ın One More Day öncesi Peter olduğunu düşünüyorum. Öyle olmazsa ve Harry gerçekten Kindred ise çok basit ve yaratıcılıktan uzak bir sonuç olur.

Çünkü Kindred daha önce Norman’ın onu tanıdığını sandığını ama aslında tanımadığını söylemişti.

Ben bunun kimlik meselesinden çok Harry’nin karakteri ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Son sayıda şunu dedi mesela:

Ayrıca Harry’nin cehennemde işi ne?

E villaindı sonuçta. Peter’la barışmasının bir şeyi değiştirdiğini sanmıyorum. Ölmeden önce hazırladığı bir komplo da vardı-- hemen barışınca günahları affedilmemiştir sanırım.
Ama evet bence de çok basit. Ben direkt Harry’yi red herring olarak kullanacağını düşünüyordum. Diğer bir mesele de Harry’nin ölmeden önce bile babasına düşkün olması ve dediğim gibi Peter ile barışması. Ne ara nefret etmeye başladı? Veya tüm bunların başına gelmesinin (cehenneme gitmesinin) sebebini ona ve Peter’a mı bağlayıp nefret etti, emin değilim. Gwen’i ve George Stacy’yi de mezarlarından çıkaracak bir adam değil (ki çevresindekileri incitmek istemediğini önceki sayılarda da belirtmişti). Eğer Peter’a işkence etmek dışında bir nedeni yoksa çok out of character olur.

Nick Spencer’ın tüm odağı şu ana kadar bence fanların nefret ettiği şeyleri (soft) retconlamak. Kraven’ı halletti, Peter ile Mary Jane’i bir araya getirdi, Randy ile ilişkisini yeniden canlandırdı, Peter ile Spider-Man’in kişiliklerinin ayrıldığı arc’ta Slott’a hafif bir laf çaktı, Felicia ile olan ilişkisini düzeltti vs vs. Şimdi de Harry’nin Slott zamanında gereksiz yere geri getirilmesi olayına bir retcon çakacak gibime geliyor. Ama bu arc’ın sadece Kindred/Harry ile alakalı olacağını sanmıyorum. Kendisinden büyük olduğunun lafı birçok kez geçti zaten. Doctor Strange’in de dahil olduğunu düşünürsek olay Mephisto’ya (ve OMD’e) bağlanabilir…

… Ya da Spencer, Captain America’da yaptığı gibi sıvayacak ve bütün bunlar hiçbir yere gitmeyecek lol. Umarım öyle olmaz çünkü Spider-Man/Deadpool’dan beri OMD’e gönderi yapılıyor. MJ ile tekrar beraber olduklarından sonra May’in Friendly Neighborhood Spider-Man’de kanser olmasının, Kindred’ın da yine o zamana denk gelmesinin ilintili olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Ben Harry olmadığına çok eminim ya. Dediğin gibi sürekli OMD’ye göndermeler yapılıyor ve bu arcın sonunda Spider-Man’in tamamen değişeceği söyleniyor. Yani bence Harry gibi bariz bir karakter çıkmayacak altından Kindred’ın. İlla OMD ile bir bağlantısı olması lazım.

Ayrıca bir şey soracağım. OMD sonrası Harry öldü mü? Pre-OMD’nin öldüğünü biliyorum ama OMD sonrası Harry’nin ölümünü hatırlamıyorum.

Ölmedi. En son Dan Slott’un son sayısında eski soyadını geri aldı hatta. Büyük ihtimalle Spencer, OMD sonrası getirilen Harry’yi klon ya da başka bir şeye bağlayacak. Slott’un Harry’yi geri getirip, tüm olayı seruma bağlaması filan tepki toplamıştı zamanında.

1 Beğeni
1 Beğeni