Spider-Man Çizgi Roman Platformu

Buyurunuz Spider-Man platformu açıldı.

1 Beğeni

Su ana dek Amazing Spider Man serisinin ilk 237 sayisini okudum ve ozet cikardim. Bunu niye yaptim ben de bilmiyorum ama burada da paylasmak isterim :slight_smile:

AMAZING FANTASY 15

İlk karede belki de hepimizin bildigi sahne ile açılışı yapıyoruz. Peter Parker arkadaşları tarafından kitap kurdu olarak dalga geçiliyor. Bu arada dostumuzun gölgesi örümcek adam şeklinde duvara vuruyor :slight_smile: Ben amca uykucu Peter’ı okula gitmesi için uyandırırken, May hala’da ona kahvaltı hazırlıyor.

Derken Peter Sally’e akşam için çıkma teklif eder. Flash Thompson varken senle çıkamam diye red cevabi alir. Bunun üzerine kahramanımız bilim fuarına yollanır. Burada olanlar olur ve deney başladıgı sırada küçük bir örümcek deney alanına girip radyasyona maruz kalır ve Peter’ı ısırır. Kahramanımız elinin acısı ile eve dönerken, ona dogru gelen arabadan kaçmak için can havliyle yandaki binanın duvarına zıplar ve duvara tutunup tırmanabildigini keşfeder. Bunun ona kader tarafından verilen bir güç oldugunu hisseder. Birkaç dakika sonra arena dövüşlerinin yapıldıgı bir yerdedir. 100 USD kazanmak için dövüşe yazılır. Dövüşü kazandıktan sonra eve gidip, kendisine kostüm hazırlar. Hazır ol Dünya!Örümcek Adam geliyorrrrr…

2.bölümde kahramanımızı TV şovunda görüruz. Tüm TV kanalları ondan ropörtaj istemektedir. Kahramanımız bina çıkışında polisin kovaladıgı haydutu durdurmaz. Ertesi akşam eve döndügünde Ben amca’nın öldürüldügünü ögreniriz. Katilin peşine düşen Örümcek Adam, onun aslında önceki gün kaçmasına göz yumdugu haydut oldugunu ögrenir. Onu yakalayıp polise teslim eder. Son karede sessiz bir gölge gecenin karanlıgında kaybolur. Ve böylece Örümcek adam efsanesi doğar. Unutmamak gerekir ki; büyük güçler büyük sorumluluklar getirir!

1 Beğeni

SAYI 1:
Ben amca’nın ölümünden sonra, May evin kirasını ödeyememiştir. Ev sahibi gelip kirayı ister. Bunu gören Peter, halasına çalışmak zorunda oldugunu söyler. May ise okuluna devam etmesi gerektigini belirtir. Kahramanımız ertesi gün okulda Örümcek Adam olarak gösteri sunar ögrencilere. Fakat parasını alamaz. Bu arada gazeteci J.Jonah Jameson, gazetesinde Örümcek Adam’ı tehdit olarak gösterir. Jonah’ın oğlu John ise pilottur ve yörüngee gidecek olan uydu uçuşuna katılacaktır. Gerçek kahramanın oğlu oldugunu söyler. Bu arada May, ev kirasını karşılayabilmek için mücevherlerini satar. Peter tesadüf eseri buna şahit olur ve çok üzülür.
2.bölümde Peter, John Jameson’ın uçuşunun oldugu bölgededir. Roket ateşlenir. Fakat birşeyler ters gider ve kapsül Dünyaya doğru düşmeye başlar. Bunu gören Peter, Örümcek Adam kıyafetini giyer ve John Jameson’a yardım etmek için harekete geçer. Jonah ve bölge komutanı ile görüşen kahramanımız, iki kişilik uçağa biner ve havalanır. Düşen kapsüle yaklaşan uçaktan, ağ yardımı ile kapsüle tutunur.
3.bölümde Örümcek Adam kapsülü yere indirmeyi başarır. Fakat Jonah ona teşekkür edeceği yerde, tam aksine kapsülün düşmesinin Örümcek Adam’ın hatası olduğunu söyler. May yengede okuduklarına inanır ve Örümcek Adam’ın bir an önce yakalanmasını diler. Peter’ın ise kafası karışmıştır. Kahraman olmak üzereyken halk tehditi olarak algılanmak onu üzer.

Örümcek Adam Chamelon’a Karşı:
Peter biraz para kazanabilmek umudu ile Muhteşem Dörtlü’ye katılmaya karar vererek onların karargahı olan binaya gider. Çatıdan girmek ister fakat Muhteşem Dörtlü’nün binasına girmek kolay degildir. Hazırlıksız yakalanan Ağ Kafa cam kafesin içinde hapsolur. Küçük bir mücadeleden sonra Peter, para kazanmak için Muhteşem Dörtlü’ye katılmak istedigini belirtir. Susan ona Muhteşem Dörtlü’nün para kazanma amaçlı bir grup olmadığını anlatır. Bu arada kılıktan kılığa bürünebilen ve kendisine Chameleon adını veren bir cani Örümcek Adam’a sinyal göndererek Lark Binasına gelmesini söyler. Chameleon’ın asıl amacı binadan çalacağı eşyalar için suçu Örümcek Adam’a atmaktır. Örümcek Adam kılığı ile binadan gizli planları çalan Chameleon helikoptere atlayarak oradan kaçar. Bu sırada binaya gelen Peter, helikopteri görür. Polisler onu yakalamak istese de, kahramanımız onlardan kurtulup helikopterin peşine düşer. Chameleon’ı yakalayan Ağ Kafa onu polise teslim etse de, Chameleon bir kez daha polisin elinden kurtulur. Örümcek tekrardan Chameleon’ın peşine düşer ve onu yakalar.

1 Beğeni

SAYI 2: Akbaba ile Ölümüne Mücadele

New York semalarında nerden geldigi belli olmayan yeni bir tehlike belirmiştir. Bu kendisine AKBABA diyen ve kanatları sayesinde uçma yeteneği olan bir süper kötüdür. Jameson Akbaba’nın fotograflarını istemiştir fakat muhabirlerin çektikleri fotoları begenmez. NOW’a Akbaba’nın fotograflarını çekecek kişi için ilan verir. Peter ilanı görür, May halasından fotograf makinesini ödünç alır ve Akbaba’nın peşine düşer. Gökdelenlerin üzerinde karşılaşan Akbaba ile Örümcek’in mücadelesi böylece başlar. Akbaba, Örümcek’i bayıltıktan sonra onu büyük bir su bidonuna atar. Soguk su kahramanımızı kendine getirir. Ordan kurtulan Peter eve döner. Daha sonra çektigi fotoğrafları Jameson’a götürür. Jonah fotografları beğenir ve Peter’a onunla çalışmak istedigini söyler.
Bu arada Akbaba, polise Park Bulvarındaki mücevherciyi soyacağını söyler. Polis tüm önlemleri alır. Örümcek Adam’da oradadır. Tehlikenin gökyüzünden gelecegini düşünen polis yanılacaktır. Akbaba, lağım kanalından çıkarak mücevherleri çalar. Bir kez daha gökyüzünde mücadele başlar. Kazanan Örümcek Adam olacaktır. Akbaba süzülerek yere düşer ve polis onu yakalar. Peter çektiği fotoğrafları Jameson’a götürür ve parasını alır.
May halasına onun çok istedigi mutfak eşyalarını alacagını söyler. May, Peter ile gurur duymaktadır. Fakat uzaklarda bir yerlerde birileri çok kızgındır. Akbaba, hapisten çıkıp intikamını alacagına dair yemin eder.

Esrarangiz Tinkerer
Profesör Cobbwell’in yapacagı araştırma için yardımcıya ihtiyacı vardır. Öğretmeni bunun için Peter’ı seçer. Cobbwell, Peter’a bir adres verir ve ordan küçük bir radyo alıp gelmesini ister. Dükkanın sahibi Tinkerer adında garip birisidir. Peter, Tinkerer’a Prof.Cobwell için bir radyo almaya geldigini söyler. Bunun üzerine Tinkerer bodrum katına iner. Burda bir uzaylı vardır. Tinkerer uzaylılar ile işbirliği yapmaktadır. Uzaylının yaptıgı radyoyu Peter’a verir. Çalışma labarotuarına gelen Peter, radyoda bir gariplik oldugunu farkeder ve içini açar. Böylece yeniden Tinkerer’ın dükkanına gider. Fakat bu kez Örümcek Adam kıyafeti ile. Bodrum katında uzaylıları farkeden kahramanımız ile uzaylılar arasında mücadele başlar. Işın silahı ile bayılan Örümcek’i cam fanusa hapsederler. Ağ yardımı ile kurtulan kahramanımız yeniden uzaylıların üzerine atlar ve kontrol panelini yokeder. Bunun üzerine uzaylılar gemiye atladıkları gibi kaçarlar. Tinkerer ise yanan bodrum katında alevler arasında kaybolur.

1 Beğeni

SAYI 3:Örümcek Adam, Doktor Octopus’a Karşı

Hikayemiz gecenin bir yarısında kasa soyan haydutları durduran Örümcek Adam ile başlıyor. Bu sırada, Atom Araştırma Merkezi’nde Doktor Octopus bir deney üzerinde çalışmaktadır. Vücuduna taktıgı yapay 4 kol ile birlikte deney üzerinde çalışırken bir patlama gerçekleşir. Octopus yaralı olarak hastaneye kaldırılır. Fakat patlamadan dolayı beyni zarar görmüştür. Daha çok kötülüğe çalışacak şekilde. Bu arada yapay kolları da vücudu ile bütünleşmiştir. Ve beyni ile kollarına istedigi hareketi yaptırabilmektedir. Hastaneden kaçmak isteyen Octopus, doktorları esir alır. Bunu ögrenen Örümcek Adam, Octopus’un peşine düşer. İlk mücadeleyi kazanan Octopus olur. Hastaneden ayrılan Octopus, Atom Araştırma Merkezine gider. Ordakileri etkisiz hale getirir. Peter ise yenildiği için üzgün bir şekilde eve döner. Ordan da okula geçer. Okulda Muhteşem Dörtlü’den Human Torch ögrencilere konferans! vermektedir. Onlara asla pes etmemeleri gerektiğini anlatır. Böylece Peter’a yeniden mücadele etmesi için güç verir. Peter, Örümcek Adam kıyafetini yeniden giyer ve Octopus’un peşine düşer. İkili yeniden karşılaşır. Dört kol ile mücadele etmekte zorlanan Ağ Kafa mücadeleyi kazanıp Octopus’u yakalar. Maceranın sonunda Human Torch ile Örümcek karşılaşır. Örümcek, Torch’a ona yeniden mücadele gücü verdigi için teşekür eder. Böylece ikili arasındaki dostluk başlamış olur.

1 Beğeni

1 Beğeni

Çok güzel videoymuş. Daha uzun hali var mı bilmiyorum.

2 Beğeni

Bundan birkaç ay önce, 2000’de başlayan Ultimate Spider-Man serisine en baştan başladım. Normalde 25. sayıdan itibaren okumuştum 10 sayı filan ama sonra geçmiş sayıların da dosyalarını bulunca en baştan başlayayım dedim.

Bayağı sevdiğim bir seri. Özellikle çizimleri mest ediyor.

@Harvey gönderinin altına biri videoyu aradığını yazmış, başka birinin önerisi üzerine videoyu da bulduğunu belirtmiş sonra ama link filan atmamış. Ben de baktım youtube’da aynı isimle aratarak vs ama ne yazık ki bulamadım. Ne güzel de videoymuş, üzüldüm devamını göremediğime.

4 Beğeni

Aynen ben de o yorumu görünce çok aradım ama bulamadım. :slightly_frowning_face:

Bu arada bir üstteki mesajda eklediğim resmin büyük halinde diğer kostümler de var arkadaşlar. Resmin boyutu çok büyük olduğu için bir kısmı görünüyor sadece. Şimdi fark etmişken belirtmek istedim.

1 Beğeni

Videonun tam hali bu. En iyi kostümü sona bırakmışlar :stuck_out_tongue:

9 Beğeni

Çoook teşekkürler. :blush:

1 Beğeni

1 Beğeni

Zor olacak ama:

Movie
Symbiote
Ultimate

1 Beğeni

Homecoming
Symbiote

1 Beğeni

Comics
Symbiote, Original, Sensational

Movies
Movie, Spider-Verse, Homecoming

1 Beğeni

Genel olarak:

1. Far From Home’daki kendi ürettiği suite.
  2. Into The Spider-Verse
  3. Marvel’s Spider-Man (oyun)
  4. Superior
  5. Movie Symbiote
  6. Extreme
  7. Original
  8. Civil War
  9. Iron Spider
  10. Amazing
2 Beğeni

Kalpler beraber

1 Beğeni

Amazing Spider-Man #32-33-34. Patrick Gleason harika bir çizer. Senelerce DC’de çizerlik yaptı. Bu sene Marvel’a geçti. Haberi ilk duyduğumda şaşırmıştım.

2 Beğeni

3 Beğeni