Sandman 💤

1 Beğeni
1 Beğeni

Son dönemde DC Comics markasının Time Warner için büyük bir yük olmaya başladığını gözlemliyorum. Kısır girişimler, elde patlayan DC Universe servisi, iptal edilen onlarca çizgi roman, kovulan yazarlar ve kapatılan alt markalar, Swamp Thing’in kar edemeyeceği için -çünkü Warner Bros’un pazarlama ekibi beceriksiz- iptal edilmesi, Y: Last Man ve Sandman de gördüğümüz gibi uyarlanan her eser için üçüncü parti bir firma bulma arayışı, şirket içerisindeki yapımcıların CW formülünü dayatması ve etrafta dolaşan onlarca söylenti.

Şirketin kreatif anlamda çok büyük bir yorgunluk içerisinde olduğu bariz ve artık Warner Bros da üretilen projelerin arkasında durmakta çekinir hale geldi. Yanı başında Disney, şundan 10 sene önce dalga geçilen janrayı alıp -kalite tartışılır- Star Wars’u bile geride bırakarak sinema tarihinin en çok kazanan girişimi yaptığı bir ortamda Warner Bros tam tersi şekilde DC Comics ve kendisine zarar veriyor. Keza şirketin çizgi roman bazlı projelerin yanı sıra diğer girişimleri de başarısızlıkla sonuçlandı. Yeni bir akıl, yatırım ve planlama şart.

2 Beğeni
5 Beğeni
1 Beğeni
2 Beğeni

Bu diziyi neden HBO yapmıyor ya :frowning:

1 Beğeni

DC Universe’te olmama sebebini düşünüyordum ben de. Bir bakıma iyi, daha geniş bir kesime ulaşır.

2 Beğeni

DC Universe aklımdan çıkmış tamamen. Onlardansa Netflix daha iyi tabii. Sandman DC Universe’teki DC işlerinden çok HBO’daki Watchmen’a yakın bir eser ve HBO Watchmen’da iyi iş başardı bence ve büyük yapımlarda neler yapabildiği belli. Bakalım, Netflix altından kalkar umarım. Projenin içinde Neil Gaiman’ın olması güven veriyor.

1 Beğeni

İptal edilen Sandman projesinin de konusu geçmiş röportajda.

Sandman sesli kitabı Audible’da yayımlanmış. Seslendirme kadrosu çok iyi.

Sıçın bununda içine sıçın. Eski zamanda geçen bir dizinin uyarlama aşamasında başına gelebilecek en kötü şey modernize edilmesi olabilir. Modernize edelim ki günümüz toplum sorun ve duyarlarını kasabilelim. Kolaya kaçmak ya. Güzelim eser mahvolacak. Her açıklama daha da soğutuyor beni bu yapımdan.

2 Beğeni

Bu dizinin en büyük problemi Netflix prodüksiyonu olması, daha baştan izlememek için bir sebep. Daha önce bir dolu filmi çok kötü uyarladılar. HBO Max dururken Netflix’e vermiş olmaları enteresan.

2 Beğeni

Hikayede “Gelecekte geçerse şurası bozulur” diyeceğim bir nokta hatırlamıyorum. Aksine Morpheus’un maceralarını günümüzde görecek olmamız beni heyecanlandırdı.

Netflix konusunda ise, Netflix’in son yıllardaki kalitesi malum. Artık çıkardıkları şeyler hiç ilgimi çekmiyor. Witcher ya da Altered Carbon o kadar da kötü değildi diye kendimi avutuyorum sürekli bu yapıma olan inancımı canlı tutmak adına. Ancak tabii ki Warner’ın kendi şirketi olan HBO gibi bir seçenek varken sırf daha çok para verdiler diye Sandman gibi bir markayı Netflix’e satması çok üzücü. HBO’nun yapacağı bir Sandman dizisi 100 kat daha çok heyecanlandırırdı beni de.

1 Beğeni
1 Beğeni

Bu sesli kitap kadrosu değil mi?

Ben ücretsiz üyelikle biraz dinledim de Graphic Novel’ın sesli kitap versiyonu olmasını biraz saçma buldum. Her ne kadar seslendirme kadrosu çok iyi olsa da.