Sana en yakın kitabın 60. sayfasının ilk cümlesini yaz

Benzer başlık varsa da bulamadım.
Ben başlıyorum:

“Büyük ev sessizdi. Ged’in aklına, o günün, Ogion’un ona ismini verdiği, kendi Geçiş’inin yıldönümünün arefesi olduğu geldi.”

-Yerdeniz

7 Beğeni

“İngiltere’den getirdiği küçük hediyeleri verdikten sonra bavulundan bir plak çıkarıp pikaba koyuyor.”

• ALGÖZ, Z. (2018), Keş on the Teybıl, İstanbul: İnkılap Yayınları
2 Beğeni

‘‘Sen, ben, iki kişi daha.’’
Nuh’un Gemisi (Bu Diyar Baştanbaşa 1) Yaşar Kemal

4 Beğeni

‘‘Dün mahkûmların asılışını seyretmeye gittin mi?’’ dedi Syme.

-1984

9 Beğeni

“Öyle mi dersin?”

• Uçurtma Avcısı / Khaled Hosseini
5 Beğeni

''Milyonluk şehirlerde de yaşasa insanoğlunun hayatında bir yalnızlık, bir kendi içine çekilme günleri doludur. İçimizdeki sevinçleri, kederleri paylaşacak insan nerede?
‘’ Sait Faik Abasıyanık / Hikayeler Açık Hava Oteli

12 Beğeni

Kurtarılmanın ne olduğunu anımsayabilmek için, Jack’ın bir saniye düşünmesi gerekti

-Sineklerin Tanrısı

14 Beğeni

“Platon gerçekliği sezgisel oluyor, ama gene de gerçeklik olarak kalıyor.”
Albert Camus - Sisifos Söyleni(Le mythe de Sisyphe)

10 Beğeni

“Çocuklarda o kadar sık gözlemlenen hayvanlara işkence vakaları ancak başka varlıkların duygularını hissetme becerisinin neredeyse hiç olmadığı varsayılırsa düşünülebilir.”

Alfred Adler / İnsanı Tanıma Sanatı

9 Beğeni

Zehir saçan bir felsefeye dönüşmüş bir iş modeliydi bu: Kavganın alıcısı çok olur.

John Verdon/Fırtınada Yanacaksın

7 Beğeni

Bence 66. sayfanın 6. cümlesi olmalıydı

3 Beğeni

Bu nedenle Vogonlar birdenbire yıldızlararası yolculuğun ilkelerini keşfedene dek Vogküre gezegeni çok zor bir bin yıl geçirmişti.

Douglas Adams/Otostopçunun Galaksi Rehberi

8 Beğeni

Kapattı sobanın kapağını, doğruldu:
“Eee, görünmüyorsun son günlerde” dedi.

Karartma Geceleri-Rıfat Ilgaz(Aslında Attila İlhan’ın “böyle bir sevmek” kitabı daha yakındı ama Attila İlhan şiirlerinde noktalama kullanmadığı için tüm şiiri yazmam gerekiyordu hem de ortasından başlayıp sonuna kadar. Ben de bana en yakın olan ikinci kitabı kullandım)

7 Beğeni

‘‘Söylediklerin hakkında düşünüyordum da,’’ dedi, daha Rincewind ağzını açmadan, ‘‘yıldırımı dizginlesen bile, arabayı çekmesini nasıl sağlayacaksın?’’

Terry Pratchett - Büyünün Rengi

11 Beğeni

Kanunkoyucu, zamanaşımına uğramış bir gördün ödenmesini, ahlâkî bir görevin yerine getirilmesi amacıyla yapılan ödemeleri (BK. m.78/II; EBK. m.62/II) ve nihayet hukuka veya ahlâka aykırı bir amaca kavuşmak için yapılan ödemeleri (BK. m.81; EBK. m.65) sebepsiz zenginleşme saymamıştır.

Mehmet AYAN - Nurşen AYAN / Medenî Hukuka Giriş
(Vize problems…)

2 Beğeni

Anlayamadım tam olarak hukuk mu okuyorsun?

3 Beğeni

Evet, piyasadaki hukukçu bolluğundan mahal da aldı nasibini. Elini sallasan hukukçuya çarpıyor. Soranlar çıkar nerden biliyorsun diyen. Ahmet ile uzun zamandır arkadaşız, ortaokuldan beri.

3 Beğeni

Dostum neden savunmaya geçmiş gibisin, biri yanlış bir şey mi söyledi? :pensive: :pensive:

3 Beğeni

İnsanın hayatının büyük bir bölümünü kaybedebileceği gerçeği çok korkunçtur.

Oliver Sacks - Karısını Şapka Sanan Adam

10 Beğeni

Gariptir rüyaların ilerleyişi
Ursula K. Le Guin - Şimdilik Her Şey Yolunda

16 Beğeni