Rüya Mahali

Gördüğümüz rüyaları bu başlık altında paylaşalım dedim. Dün gece gördüğüm bir rüyanın etkisiyle bu başlığı açmak istedim. İlginç rüyalarınızı paylaşıp, yorumlayabileceğimiz bir başlık güzel olur. Başlığın ismi konusunda pek düşünmedim. Güzel öneriler gelirse değiştirelim.
Rüyama geçiyorum. Kabus demek daha doğru gerçi:

Rüyam otobüse binmemle başlıyor. Gece saatleri. Otobüs şoförü bana “Niye geciktin?” falan diyor. Sanki tanışıyor gibiyiz ve şoför bir kadın. Neyse sonra ineceğim durağa gelince birden koltuktan kalktım inmek için. Tam kapıya doğru yönelmişken önümde bir adam durdu. Kolunu uzatır mısın? dedi. Ben de neden dedim ve dememe kalmadan kolumu kaptığı gibi sıkıca tuttu ve bırakmadı. Tişort giymişim bu arada; uzun kollu bir şey değil üstümdeki. Adama bırak diyorum ama adam kendinden geçmiş şekilde beddualar eder gibi fısıldayarak bir şeyler diyor, ama anlamıyorum. Bakışları da ayrıca ürkütücüydü. Araya girmeye çalışan kişilere de sadece bakış atıyor ve onlara bakış attığı an adamlar ya bayılıyor ya da mideleri bulanıyor ve bir şekilde engel olamıyorlar. Adamın ne yaptığına dair bir şey bilmemem fazlasıyla ürkütücü. Tam o an kendi kendime, ne oluyor? Bana ne yapıyor? derken uyandım.

5 Beğeni

Yatağımın yanına not defteri koyup uyanır uyanmaz yazmayı bile düşündüm. Hemen unutuyorum yoksa. Geçen gördüğümü hatırlayıp yazdım bir yere anlatayım.

Bir gece kulübüne girmiştim. Her masada bir hesap makinesi vardı böyle büyük olanlardan. Yanımda bi kız oturuyordu. Ünlü biriydi ama kim olduğunu hatırlamıyorum. Hesap makinesine bir şeyler girmeye başladım. Belli sayıları girince ekrandaki sayılar ismim olmaya başladı. Yanımdaki kıza baktığımda gözlerini ayırmadan bana bakıyordu. Sonra daha da fazla basmaya başladım hesap makinesine. İsim yerine pixel pixel portrem çıkmaya başladı ekranda. Wtf diye kıza döndüm. Korku filmlerinde gözünü açıp bakanlar olur ya. Onun gibi bana bakıyordy kız. Bunu görünce korkudan uyandım.

Tabi rüyada görünce daha heyecanlı oluyor jdjdf

2 Beğeni

Gerçekleşen rüyalar için akılcı bi açıklama var mı? Hani yüzlerce rüya görüyorsun, bir tanesi gerçekleşti diye altında neden arıyorsun. Onu biliyorum da yaşadığım olayı anlatayım daha açıklayıcı olur.

Öncelikle mistik şeylere inanmıyorum onu söyleyeyim. Şimdi rüyamda gerçek hayatta çok uzun zamandır konuşmadığım, ilişkimi kestiğim eski bir arkadaşıma yanlışlıkla mesaj atıyorum. Sonra o da bana mesaj atıyor. Uyandım. Telefon yanımda olduğu için uyandıktan hemen sonra normal bir şekilde telefona baktım ve o kişinin mesaj attığını gördüm.

Şimdi bu olay için ek birkaç bilgi daha vereceğim. Bu arkadaşımla ilişkimi kesmeden önce inançsal tartışmalar yapıyorduk. Zaten ilişkimi kesme sebebim de inanç sebepli düşüncelerini abartıp ayrımcı, cinsiyetçi, saçma yerlere vardırması başta olmak üzere asla arkadaşım dediğim insanda olmasını istemeyeceğim düşüncelere ve karaktere sahip olmaya başlamasıydı. Diğer vereceğim bilgiyse bu olayı, yıllar yıllar önce gördüğüm gerçekleşmiş bir rüyamı hatırlayıp acaba bu nasıl olmuş olabilir diye kafama taktığım sıralarda yaşamış olmam. Böyle olunca insan şaşırıyor tabi.

Ha uyanıp mesajı gördükten sonra ne yaptım? Ufak bir şaşkınlıktan sonra “Ben bunu engellememiş miyim ya?” diyerek engeli yapıştırdım. :smile: Bazı konularda katıyım yapacak bir şey yok.

2 Beğeni

Gerçekte de yanlışlıkla mesaj atmamışsın dimi orayı anlayamadım

2 Beğeni

Rüyada yanlışlıkla mesaj attım, sonra o da geri mesaj attı. Uyandıktan sonra telefona baktığımda o kişi mesaj atmıştı. Gerçekte ben mesaj falan atmadım hiçbir şekilde yani.

2 Beğeni

Gece uyku sersemi telefona göz ucuyla baktın. Beyin bildirimi kaydetti ve tekrar dalınca senaryo yazdı.

4 Beğeni

Bi yerden para gelecek. İş hayatında ve sosyal hayatta sizi süprizler bekliyor…
Başlığı kapatabilirsiniz.

2 Beğeni