Resident Evil

image
Bir süredir yazılıp çiziliyor, konuşuluyor, duyanlar oluyor, komşularına haber verenler oluyor. Evet doğru duymuşsunuz, Netflix için Resident Evil dizisi hazırlık yolunda. Dizi toplamda 8 bölümden oluşuyor olacak. Yapımına ise 2020 Haziran itibariyle başlanacak. The Witcher’ın bilgilerini sızdıran Redanian Intelligence tarafından aktarılan bilgiler ışığında sizlerle paylaştığım bu bilgilerin devamında çekimlerin Ekim ayında bitirilmesi planlandığı da yer alıyor.
Çekimler büyük oranda Güney Afrika’da gerçekleştirilecek. Hikayede Umbrella Corp.'un T-Virus’ü dünyaya yayması ele alınacak. Oyuncu kadrosu ve karakterler hakkında maalesef elde somut bir şey yok. Yapımcı ekip de filmlerdekinden tamamen bağımsız olacak. Çünkü filmi yapan garubetler şu anda Capcom için Monster Hunter filmi üzerinde halay çekiyorlar. Bu yapımı üstlenen şirket Fantastic Four, The Three Musketeers ve Pompei gibi yapımlarla bilinen Constantin Germany. Dizi evreni ile film evreni paylaşılmış bir evren mi olacak yoksa ayrı yörenin halk oyunları mı o belli değil. Film evrenine bi Reboot atmayı düşünüyorlardı, belki Reboot evren ile ortak olabilir.

4 Beğeni

:well: :no:

1 Beğeni

Tam bi çorba, IMDb’ye bakınca bile çorbaya salça, yoğurt, mayonez ve ketçap ekliyorsun. Öyle bir şey.

2 Beğeni

Bu proje yakın zamanda fragmanı çıkan animasyon Resident Evil mı yoksa farklı bir live action yapım mı?

Lan Leon S. Kennedy mi ? alllahh hype ulan hype. Ben bunu tamamen bilinmedik karakterlerin hikayesini anlatacak sanıyordum. Çok heyecanlandım bu habere.

Geçen fragmanı çıkan Resident Evil animesinin de başrolü Leon karakteri olacak. Yani Leon karakterinin başrolü çekeceği bir anime ve birde live action var elimizde.

Kaya Scodelario, Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Neal McDonough, Robbie Amell…bomba gibi cast ha.

1 Beğeni

Evet film projesi bunu Sony yapıyor.

Demek live action olacak. Bir Resident Evil hayranı olarak ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Milla Jovovich’i severim ama oynadığı Resident Evil filmleri de Sony yapımıydı ve ne kadar müthiş(!) filmler oldukları da ortadaydı. O serinin biteli 3 sene olmuşken yeni bir gereksiz reboot geliyor. Bir de projenin başındaki kişilerin bulundukları diğer filmimsi şeyleri düşününce iyice moral bozuyor.

Casting konusunda da Wesker dışında ciddi şekilde çuvallanmış gibi gözüküyor.

Açıkçası şu an animasyon olan Resident Evil beni daha çok heyecanlandırıyor. Bu filmin pek iyi olacağını düşünmüyorum ve anlamsız rebootları ile franchise killer çıkarma konusunda uzman olan Sony’nin yine şaşırtmayacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

Filmler ve oyunlar izlemedim ona rağmen ben de animasyon izlemek istiyorum. Bunu da oyuncu kadrosu heycanlandırdı. Ama hiç bir A sınıf oyuncu olmaması düşündürücü Bir tek Kaya Scodelario ve Hannah John-Kamen arada sıyırıyorlar. Diğer hepsi dizi oyuncusu. her halde bütçe ve oyuncu kadrosu düşük tutmak istiyorlar. Bütçe 100 milyon dolar da fazla olacağın sanmıyorum bu arada @Berkant dediği gibi Film başında ki isim hakkaten hayal kırıklığı ve dandık filmler imza atmış birisi. Ve sony sadece yüksek gişe yapalım kafasında olduğu için film kötü olması yüksek ihtimal.

1 Beğeni

Leon casti… tüm hype yerle bir olacak nerdeyse, o kadar beğenmedim.
Diğer castler iyi geldi ama yalan yok.

1 Beğeni

Eski filmler bütçesi baktım da yine 50-60 milyon da fazla olmaz gibi.

@Berkant bunu Animasyon olduğuna emin miyiz? Tüm Mortion Action teknolojisi ile yapılan bir diziye benziyor animasyon da çok. Hata oyun motoru ile yapılan bir iş olabilir. Bu arada filmler ve oyunlar izlemeye başladım. Oyunlar izlemek Bir yerde sonra sıkıyor atlayarak ve hızlandırak da izliyorum. Filmler de ise bugün 4. Film izledim. İlk 3 film çok dikkat etmedim hata 3.film de ki kadın Claire Redfield olduğunu 4.film de anladım. Şimdi senaryo olarak fena değiller filmler ama aksiyon ve CGI olarak Allah belalar versinler filmler yapanlar.

Tamam işte bunlarda animasyon çatısı altına giriyor zaten. Bir yapımın Live Action sayılabilmesi için tamamen gerçek oyuncularla ekranda oynaması gerekiyor.

1 Beğeni

Ben animasyon diyorum bu tarza. CG bir işe de benziyor.

Çerezlik aksiyon filmi olarak izlenirler ama oyunlara sadık olup olmaması bir yana senaryo ve sinematik anlamda bayağı kötü işler. Yine de oyun filmlerinin genel rezilliğini düşünürsek diğer oyun filmlerine göre daha bir yerlere tutunmayı başarabilmiş bir seri. Milla Jovovich seven biri olarak onun hatrına katlanabilmiştim seriye. Yine de dediğim gibi kötü işler.

Seri içerisinde oyunlara en yakın atmosferde bulduğum 2. film ama genel olarak o da kötü bir film. 2. filmde Jill Valentine ile Nemesis vardı. Özellikle Jill Valentine cast seçimi reboot film için yapılan cast seçiminden daha başarılıydı.

1. filmdeki şu sahneyi ne zaman izlesem gülmekten yarılıyorum. 5. oyunun finalindeki dövüşü uyarlamayı denemişler ama bildiğin çuvallamışlar. İzlemesi aşırı zevkli bir kötülüğü var sahnenin :doglul:

Bu arada söz konusu film demişken 3 tane animasyon uyarlaması var Resident Evil’ın. Resident Evil Degeneration, Resident Evil Damnation ve Resident Evil Vendetta. Vendetta’yı izlemedim ama Degeneration ve Damnation’u izlemiştim. Degeneration fena değil ama Damnation gerçekten iyi bir filmdi. Özellikle live action filmlerinin hepsinden daha başarılı bulmuştum. Tavsiye ederim.

1 Beğeni

Bu üç nerede izleyebilirim? Özel de link versen.

Film sitelerinde bulabilirsin aslında.

1 Beğeni

@Berkant @Buggy bunlar 2 proje hazırlıyorlar 2.proje acaba kadrosu açıklana film projesim?

Muhtemelen filmdir diğeri.

O Film Sony yapıyor ama gerçi Enola Holmes da başka bir şirket çekip sinemada yayınlanacağı düşünülüyordu. Netflix açıklayan kadar.