Quentin Tarantino Filmleri ­čĹú

Forumda film s─▒ralamalar─▒ ve Nolan ba┼čl─▒─č─▒ gibi ba┼čl─▒klar oldu─ču i├žin b├Âyle bir ├Âneri geldi. Yak─▒n zamanda son bir film daha yap─▒p y├Ânetmenli─či b─▒rakmas─▒ g├╝ndemde olan Tarantino i├žin b├Âyle bir ba┼čl─▒k a├žal─▒m, isteyen filmleri s─▒ralamak i├žin isteyen de detayl─▒ yorumlar i├žin kullanabilir.

K─▒sa filmler, konuk y├Ânetmen olarak yer ald─▒─č─▒ filmler ve dizi b├Âl├╝mleri hari├ž Quentin Tarantino filmografisi ┼čimdilik bu ┼čekilde:
Reservoir Dogs (1992)
Pulp Fiction (1994)
Jackie Brown (1997)
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
Death Proof (2007)
Inglourious Basterds (2009)
Django Unchained (2012)
The Hateful Eight (2015)
Once Upon a Time in Hollywood (2019)

1 Be─čeni

Severim.

Overrated.

─░zleyeli ├žoook uzun zaman oldu, tekrar izlemem laz─▒m ama o m├╝thi┼č tema m├╝zi─či bile yeter.

En sevdi─čim filmi. Christopher Waltz d├Âkt├╝r├╝yor tabiri caizse. Giri┼č sahnesi ve bir de WaltzÔÇÖun tatl─▒ yedi─či sahne muhte┼čem! Ayr─▒ca Brad PittÔÇÖin ─░talyanca konu┼čmaya ├žabalad─▒─č─▒ yerler de ├žok komik.

Bu da ├žok g├╝zel film.

E─čer film ─░talya ile ilgili k─▒s─▒m olmasa keyif ald─▒─č─▒m bir film olacakt─▒ ama o k─▒s─▒m sanki ÔÇśÔÇśbitiyormu┼čÔÇÖÔÇÖ gibi hissettirdi─či halde film yine devam ediyor oradan sonra ki ben hi├ž sevmem bu olay─▒; oyunlarda vs de g─▒c─▒k kapar─▒m. Son 10 dakikas─▒nda uzun zamand─▒r bir filmde g├╝lmedi─čim kadar kahkahalarla g├╝ld├╝m. Bence g├╝zeldi hayran kalmam─▒┼č olsam da. Brad Pitt En ─░yi Yard─▒mc─▒ Erkek OyuncuÔÇÖya aday olur en az─▒ndan in┼čallah.

─░zlemedim hen├╝z.

L├╝tfen y├Ânetmenli─či b─▒rakmadan ├Ânce Kill Bill: Vol.3 ├žek. Sen bulursun hikayeyi, g├╝veniyorum. Maya HawkeÔÇÖ─▒ da getir koy ba┼črole.

Edit: Star Trek filmi yapmaktan vazge├žmesine de sevindim. Kendi ba┼č─▒na orijinal bir ┼čeyler yazs─▒n yine yeni filminde de.

Edit 2: Bu adam kadar, karakterleri uzun uzun konu┼čturup da seyirciyi baymayan y├Ânetmen/senarist say─▒s─▒ baya─č─▒ azd─▒r galiba. Diyaloglar─▒n─▒ dinlemek bile zevk veriyor.

3 Be─čeni

1- Django Unchained (2012)
2- Kill Bill: Vol. 1 (2003)
3- Kill Bill: Vol. 2 (2004)
4- Inglourious Basterds (2009)
5- Pulp Fiction (1994)
6- Reservoir Dogs (1992)
7- The Hateful Eight (2015)

Once Upon a Time in HollywoodÔÇÖun listedeki yeri konusunda karars─▒z─▒m. Duygusal bir film, bu bak─▒mdan ilk ├╝├že yazmak istiyorum ama film olarak ele┼čtirilecek ├žok y├Ân├╝ var. Bu bak─▒mdan da listenin daha gerilerinde yer alabilir.

Pulp Fiction ve Reservoir DogsÔÇÖ─▒n neden bu kadar be─čenildi─čini pek anlam─▒yorum. Her iki filmin de en g├╝├žl├╝ oldu─ču y├Ân diyalog, ├žok iyi filmler demek i├žin yeterli sebep mi tart─▒┼č─▒l─▒r. Jackie Brown ve Death ProofÔÇÖu ise hen├╝z izlemedim.

2 Be─čeni

1- The Hateful Eight
2- Inglourious Basterds
3- Reservoir Dogs
4- Kill Bill(s)
5- Pulp Fiction
6- Jackie Brown
7- Once Upon a Time in Hollywood
8- Death Proof
9- Django Unchained

5 Be─čeni

image

5 Be─čeni

Hateful Eight
Inglourious Basterds
Pulp Fiction
Django Unchained
Kill Bill 2
Reservoir Dogs
Kill Bill 1 >>>
Once Upon a Time in Hollywood

Di─čerlerini izlemedim.

2 Be─čeni

1- Pulp Fiction
2- Hateful Eight
3- Inglourious Basterds
4- Django Unchained
5- Reservoir Dogs
6,7- Kill Bill
8- Once Upon a Time in Hollywood

2 Be─čeni

1- Pulp Fiction
2- Jackie Brown
3- Django Unchained
4- The Hateful Eight
5- Kill Bill
6- Kill Bill vol 2
7- Inglourious Basterds
8- Reservoir Dogs
9- Once Upon a Time in Hollywood

1 Be─čeni

Yaaani Pulp Fiction bence yerinde ama Reservoir Dogs bence de abart─▒.

1.Inglourious Basterds (2009)
2.Kill Bill Vol.1 (2003)
3.Django Unchained (2012)
4.Kill Bill Vol.2 (2004)
5.The Hateful Eight (2015)
6.Once Upon a Time in Hollywood (2019)
7.Reservoir Dogs (1992)
8.Pulp Fiction (1994)

2 Be─čeni

Tarantino benim en sevdi─čim y├Ânetmen ve t├╝m filmlerini seviyorum. ─░lla bir s─▒ralama yapacak olursam ┼ču ┼čekilde olurdu. ─░n┼čallah 10 filmde b─▒rakmaz bu arada.

1. Pulp Fiction
  2. Inglourious Basterds
  3. Kill Bill
  4. Django Unchained
  5. Once Upon a Time in Hollywood
  6. The Hateful Eight
  7. Reservoir Dogs
  8. Jackie Brown
  9. Death Proof
2 Be─čeni

7- Kill Bill 1&2
6- Inglourious Basterds
5- Once Upon a TimeÔÇŽ In Hollywood
4- The Hateful Eight
3- Reservoir Dogs
2- Django Unchained
1- Pulp Fiction

1 Be─čeni

Django Unchained vard─▒ d├╝n sinema kanallar─▒n─▒n birinde, yine izledim bir k─▒sm─▒n─▒ ve hala hat─▒rlad─▒─č─▒m kadar g├╝zel. M├╝zikleri, siyahilere yap─▒lanlar─▒ ele al─▒┼č─▒, aksiyonu, oyunculuklar─▒ vs. Harika!

Tarantino yazmay─▒ ve y├Ânetmeyi b─▒rakmas─▒n ├Âlene kadar.

1 Be─čeni
1 Be─čeni

Ba┼čl─▒kta bi ┼čey eksik gibi geldi;

Quentin Tarantino Filmleri :footprints:

1 Be─čeni

1-Kill Bill 1 -Japon k├╝lt├╝r├╝,gore anime k─▒s─▒mlar─▒,gece kul├╝b├╝ndeki aksiyon sekanslar─▒ ve ilk izledi─čim Tarantino filmi olmas─▒ nedeniyle her zaman bir numaram-
2- Reservoir Dogs - bence TarantinoÔÇÖnun en underrated filmi-
3- Hateful Eight
4-Pulp Fiction
5-─░nglorious Basterds
6-Kill Bill 2
7-Django Unchained
8-Once Upon ─░n Hollywood
Jackie Brown ve Death Proof u izlemedim

2 Be─čeni

s─▒ras─▒z ilk ├╝├ž├╝m kill bill, pulp fiction, inglorious basterds olurdu, reservoir dogs da oray─▒ zorlayan en yak─▒n aday
djangoÔÇÖyu bir daha izlesem hi├ž sevmeyebilirim san─▒r─▒m, ├Âyle bi his var i├žimde

1 - Hateful 8
2 - Reservoir Dogs
3 - Inglorious Basterds
4 - Pulp Fiction
5 - Kill Bill 1
6- Django Unchained
7- Kill Bill 2
8- Once Upon a Time in Hollywood
9 - Death Proof

Bu arada Tarantino listem bu ┼čekilde ama ger├žekten Hateful 8 d─▒┼č─▒nda pek sevdi─čim bi filmi yok. Evet ├žo─ču iyi filmler ama Tarantino hi├ž bi zaman favori y├Ânetmenlerimden biri olmad─▒, hep bi t─▒k overrated buldum kendisini.
Ve ┼čimdi d├╝┼č├╝n├╝nce hi├žbir filmini 2 kere izlemedim san─▒r─▒m ( belki Pulp Fiction) Evet, ben bi Tarantino-sever de─čilim :slight_smile:

1 Be─čeni