Percy Jackson and Olympians (TV Series)

Bu konuyu açabilmek için ne kadar uzun süre beklediğimi bilemezsiniz. Serinin yazarı Rick Riordan, serinin Disney+ ile birlikte her kitap bir sezon olmak üzere diziye çevrileceğini duyurdu.

9 Beğeni

Nolur güzel bir şey yapsınlar ya, filmlerde hikayeleri çok birbirlerine sokmuşlardı.

Ama bu hikaye gidişatının düzgün olmasını sağlayabilir :+1:

7 Beğeni

Belliydi zaten. Daha geçen Rick Riordan, Disney plus ile görüştüğünü onaylamıştı.

Her kitap bir sezon olacak hikayede yok yalnız. Hani ilk kitap öyle tek başına 1 saatlikten 10 bölüm falan yapılacak formatta değildi. Kitapta olmayan ıvır zıvırlar eklemezler umarım.

Mandalorian falan gibi 30 dk süreye sahip olsa bölümler, 6-8 bölüm olsa sezon yeter. Fakat şunu söyleyeyim ki Disney+ mükemmel bir kanal bunun için. Belliki dizilere para yatıran bir kanal ve bu dizininde ilk olarak ihtiyacı olan şey bu. Kitaplara bağlı bir hikayesi ve görsel bir şöleni olur umarım.

En son sadece son kitabı okumamıştım, sevdiğim bir seridir.

5 Beğeni

Tam da bu sebepten senden nefret ediyorum, 40 yılda bir internete girmedim adam akıllı onda da haber gelmiş açamadık konuyu :smiley:

Neyse :smile: kitapların alayını defalarca okumuş(50+şer defa okuduysam zerre şaşırmam o derece) biri olarak heyecanlıyım. Rick abimiz film anlaşmasından ders alıp adam akıllı uyarlanması için bir madde koydurmuştur diye düşünüyorum.

5 Beğeni

Pusuda bekledim yalanım yok :laughing:

4 Beğeni

ben 13 senedir pusuda bekliyorum boş anıma geldi :smile:

4 Beğeni

Rick amcamızın twitterından.

Filmler hakkında fikrini merak eden varsa:
https://rickriordan.com/2018/11/memories-from-my-tv-movie-experience/

5 Beğeni

Percy Jackson’ın hikayesini ve kurduğu dünyayı gram sevmem hatta haberi duyunca “Buna ayıracakları bütçeyi The Mandalorian’a ek bütçe olarak ayırsalar keşke.” falan dedim ama Eylül ve Mustafa’da yarattığı sevinci görünce insan bir mutlu oluyor.

2 Beğeni

Valla konuda mesajını görünce ulan ege yine kaliteni gösterdin demeye gelmiştim tere köşe oldu.

3 Beğeni

Seriyi yeniden okuma zamanı gelmiştir öyleyse :spidey:

5 Beğeni

Ya maalesef bir türlü sevemedim. Bu kadar övdüğünüze göre illaki bir şeyleri kaçırmışımdır ama Rick Riordan’la yıldızım hiç barışmadı.

1 Beğeni

Bi de Eragon serisi böyle bi yeniden gelse var ya…

3 Beğeni

Nico’ya uygun hiç kimseyi bulamıyorum ben. Umarım doğru düzgün birisini bulurlar…
bfc5083b7863a7c5adb0df587382780e

5 Beğeni

Yazarın son attığı tweete göre senaryoyu kendisi yazacakmış. KURTULDUK!!

9 Beğeni

Valla mutlu oldum, ağız tadıyla Percy Jackson izleyeceğiz galiba

5 Beğeni

Yanlız kitap yazmak ile Film ve dizi yazmak aynı şey değil. Örk: J.K Rolling ve fantastik canavarlar.

1 Beğeni

İki alakasız durum.

3 Beğeni

Hiç de alakasız değil eğer senaryo yazma deneyim yoksa ve ya eğitim istedikler kadar iyi kitap yazın çıkan sonuç iyi olmaz ama GOT İlk sezon gibi bire Bir uyarayacaksa kitap da iyi bir sıkıntı olmaz (ne GOT ve Percy Jackson okumadım.)

1 Beğeni

Hem kitapların uzunluğu hem de uyarlandıkları format farklı. Fantastic Beasts’i 2 saate uzatmakla kitabın yazarının 1 kitaba 1 sezon gibi bol bir süre ayırabilmesi çok farklı durumlar.

3 Beğeni

Yazarın filmin senaryosu hakkında istedikleri değişiklikleri, incelemesini okuduktan sonra hiç korkum yok. Adamı bıraksalar filmi bile adam edecekmiş birkaç değişiklikle.

6 Beğeni