Oyun geliştirme üzerine uzaktan eğitim macerası benim için nasıl başladı?

Merhaba! Kendimi kısaca tanıtayım ismim Mazhar. Bir bilgisayar öğretmeniyim. Aranıza yeni katıldım. Ancak burası uzunca bir süredir takip ettiğim bir mecra.

Başlıktaki konuya yani uzaktan eğitim macerasına gelecek olursak mesleğim gereği çeşitli eğitimler veriyorum. Verdiğim eğitimler arasında oyun geliştirme, kodlama, robotik ve yapay zeka gibi konular yer almakta. Son dönemlerde ise bilgisayar mühendisliği ve yazılım bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerine oyun geliştirme konusunda eğitim veriyordum.

Covid 19 ile bu eğitim yarıda kaldı. Öğrencilerin isteği doğrultusunda bilgi birikimimi bir video platformuna taşımaya karar verdim. Alt yapısını ve popülerliğini göz önüne aldığımda YouTube bu iş için oldukça kullanışlı olacaktı. Tahmin edeceğiniz üzere bir YouTube kanalı açtım. Videoları öğrenciler ile paylaşıyorum. Ancak biri denk gelirse bu konuda kendine bir şeyler katsın diye konuları hiç bilmeyen birine göre anlatıyorum. Düşündüm de evde geçirdiğiniz bu dönemde sizin için de faydalı olabilir.

Oyun geliştirme videoları tamamlandıktan sonra python, arduino, yapay zeka gibi konulara değinmek istiyorum. İçerik konusunda önerilerinize açık olmakla birlikte değerli önerilerinizi bekliyorum.

Amacım bir YouTuber olmak değil benim için bir araç olan bu video platformu üzerinden bu tarz konulara ilgi duyan arkadaşlara bir şeyler kazandırabilmek. Umarım günden güne ekleyeceğim yeni içerikler sizin içinde faydalı olur. Bu arada video sesleri yakın bir zamanda düzelecek. Bu eksiğin farkındayım.

İçeriklerin ilerleyen zamanlarda nasıl bir hal alacağını merak edenler için kısa bir demo

Şimdilik 8 videodan oluşan oynatma listesi

12 Beğeni

İç güveysi gelmiş adam

3 Beğeni

Maksat halka hizmet :grinning: Öneriniz olursa çekinmeden söyleyin lütfen :blush:

4 Beğeni

Kolay gelsin, diğer başlıklarda muhabbete de bekleriz.

4 Beğeni

Meslektaş gelmiş bana. Hoş geldin Hocam

2 Beğeni

Muhakkak :wink:

2 Beğeni

Hoşbulduk :blush:

3 Beğeni

Hocam öncelikle hoşgeldin :innocent: merakımı mazur görürsen bir sorum olacak. Ana postta bilgisayar öğretmeni olduğunuzu yazmışsınız, nereden mezunsunuz, direk öğretmenliğe mi başladınız yoksa sektörde farklı şirketlerde de deneyim var mı vs merak ettim. Eğer bunlara bakabileceğim bir LinkedIn hesabınız falan varsa o da olur sizi de yazmakla yormamış olurum. Ben de mobil uygulama geliştirme uzmanı olarak çalışıyorum, mesleki merak diyelim, burnumu sokuyorsam kusura bakmayın :smiley: bol şans dilerim YouTube kanalınızda.

3 Beğeni

Merhaba :blush: mazhartaylanarslan.com adresinde kısa bir özgeçmişim bulunmakta. Ayrıca https://tr.linkedin.com/in/mazhar-taylan-arslan-47413793 uzunca bir süredir güncel değil ama yine de göz atabilirsiniz. Ayrıca burnunuzu sokmak olarak değerlendirmek saçma olur merakınızı. Mesleki konularda yardımlaşmaya sektör birikimi paylaşımına her zaman açık olduğumu belirtmek isterim :blush::+1:t2:

2 Beğeni