Oyun Cafe ­čÄ«

@Ege_Topoyan O zaman b├╝y├╝k kolay gelsin. Hat─▒rlad─▒─č─▒m kadar─▒yla zordu.

2 Be─čeni
5 Be─čeni

Star Wars EA Games ├žat─▒s─▒ndan ├ž─▒kt─▒ m─▒?
E─čer ├ž─▒kt─▒ysa feci sevinece─čim zira.

1 Be─čeni

├ç─▒kmad─▒ ancak ├ž─▒kacak deniyor. ─░n┼čallah kurtuluruz.

:feelsbadman:

1 Be─čeni

Hayalim RockstarÔÇÖdan a─č─▒r RPG soslu Coruscant GTAÔÇÖs─▒. D├╝┼č├╝nsenize Jedi Tap─▒na─č─▒ÔÇÖndan kendimiz y├Ânlendirebildi─čimiz bir crew ile sakl─▒ Sith holocronlar─▒n─▒ ├žal─▒p pe┼čimizdeki polislerle ┼čehri birbirine kat─▒p kara borsada sat─▒yoruz. Ke┼čkeÔÇŽ

5 Be─čeni

Lucas Games, 2 g├╝nd├╝r g├╝zel haberler veriyor. Bir de Empire at War gibi bir RTS oyunu duyursalar ke┼čke.

2 Be─čeni

Bence Paradox Interactive ile bir strateji oyunu i├žin anla┼čmalar─▒ hi├ž de hayal de─čil ancak RTS ┼čeklinde gelece─čini hi├ž sanm─▒yorum.

3 Be─čeni

Ya bende sevindim bu haberlere asl─▒nda ama hemen akl─▒ma sorular tak─▒lmad─▒ de─čil. UbisoftÔÇÖun DivisionÔÇÖ─▒ yapan firmas─▒na vermi┼čler bir oyunu mesela, 4 ki┼či co op looter shooter m─▒ yapacaklar sorusu olu┼čtu kafamda hemen. BethesdaÔÇÖya Indiana Jones vermi┼čler, en RPG olmayacak oyun serisi, Bethesda ile yak─▒┼čt─▒ramad─▒m kafamda bir t├╝rl├╝. Arkane veya en az─▒ndan Id falan olsayd─▒ daha m─▒ iyi olurdu acaba :confused:
Rockstar RPG yapm─▒yor @Ege_Topoyan ama RockstarÔÇÖdan ta┼č ├ž─▒ksa al─▒r oynar─▒m en son ne zaman vasat oyun yapt─▒lar hat─▒rlam─▒yorum.
Neyse, belki de son 10-15 y─▒lda olu┼čan b├╝t├╝n ├Ân yarg─▒lar─▒m─▒ bo┼ča ├ž─▒kar─▒rlar. EA tam da eli y├╝z├╝ d├╝zg├╝n say─▒labilecek bir oyun ├ž─▒karm─▒┼čt─▒. Ah ke┼čke, ke┼čke Respawn EA ├žat─▒s─▒ alt─▒nda olmasa. Onlarda ki potansiyel ├ž├╝nk├╝ bence bi Santa Monica potansiyeli EA alt─▒nda harcan─▒yorlar hep.

1 Be─čeni

Biliyorum tabii ki ama son d├Ânem oyunlar─▒ndaki mekaniksel detay seviyesini sunabilen adamlar bir de ├Âyle bir i┼če el atsa neler neler g├Âr├╝r├╝z. Dan Houser muhtemelen on y─▒lda ancak ├ž─▒kart─▒r ama ben beklemeye haz─▒r─▒m. :smiley:

Star Wars zay─▒f karn─▒m demi┼č miydim? Fanboyluk i├ž g├╝d├╝lerim hemen harekete ge├žiyor.

2 Be─čeni

Yok zaten RockstarÔÇÖdan ├ž─▒kacak a├ž─▒k d├╝nya bir SW oyununa sadece shut up and take my money derim asjdjxjdjs. RDR2 standartlar─▒nda bi Mandalorian mesela var ya, off yani off.
Kendi kendimizi gaza getirmeye gerek yok :)))
Ben zaten hi├ž k├Ât├╝ oyun ├ž─▒ks─▒n istemiyorum yani her ├ž─▒kan oyun iyi olsun, k├Ât├╝ oyunun bana faydas─▒ yok fakat sekt├Âr free to playÔÇÖin veya mobil oyunun vsÔÇÖnin kazand─▒─č─▒ paralar─▒ g├Ârd├╝k├že o tarafa kay─▒yor ya neyse daha erken karamsar olmaya da gerek yok.

2 Be─čeni

2 Be─čeni

Free to PlayÔÇÖe yeni bir MMO olursa var─▒m ben. Black Desert vari bir oyun gelirse 20-30 saat oynar, sonra ├ž─▒kt─▒k├ža sinematiklerini izlerim. Mobil oyunlar─▒ ise tart─▒┼čmaya bile gerek yok. Arkada┼člarla sohbet olmadan ├žekilmiyorlar.

2 Be─čeni

Ya asl─▒nda ÔÇťya┼čayan a├ž─▒k d├╝nyaÔÇŁ yapabilen ├žok az firma var, bakma UbisoftÔÇÖun a├ž─▒k d├╝nyas─▒ (g├Ârev yap─▒lar─▒n─▒ kastetmiyorum) iyilerden say─▒l─▒r. Bir de a├ž─▒k d├╝nya ya┼čam─▒yor olsun, mekanikler ├žok iyi olursa ona da fitim ben. Ghost of Tshusima veya Spiderman gibi mesela. SpidermanÔÇÖin yetersiz a├ž─▒k d├╝nyas─▒ gibi olsun ama o kalitede aksiyon olsun ─▒┼č─▒n k─▒l─▒c─▒yla mesela buna da fitim yani. Co op looter shooter falan ├ž─▒kmas─▒n, bana ├Âyle bi oyun yapacaklar gibi geliyor. Avengers facias─▒ duruyor ortada, umar─▒m bi feyz al─▒rlar :slight_smile:

2 Be─čeni

Buna kat─▒l─▒yorum. Hatta bence Rockstar bu i┼čin zirvesinde. Ke┼čke onlar─▒n elinden ├ž─▒kan bir Star Wars oyunu g├Ârebilme ihtimalimiz olsayd─▒ :feelsbadman:

┼×imdi haklar─▒n─▒ yemeyeyim be─čendi─čim ┼čeyleri var. Mesela ┼čehirlerin detayland─▒r─▒lmas─▒n─▒ ├žok g├╝zel yap─▒yorlar. ┼×ehirlerin resmedili┼či ve g├Âr├╝n├╝┼č├╝ ├žok ho┼č oluyor.

Mesela ┼ču s─▒ralar AC Origins oynuyorum. ├ço─ču ki┼či pek be─čenmiyor bu oyunu ama ben zaten AC serisine ├žok co┼čmayan, 4. oyun, 2. oyun ve Brotherhood d─▒┼č─▒nda oynad─▒klar─▒mdan tam olarak keyif almam─▒┼č biri olarak ak─▒c─▒ bir oyun deneyimi ya┼č─▒yorum oynarken. D├╝nyas─▒ ├žok g├╝zel dizayn edilmi┼č. G├Ârsellik, detaylar vs. m├╝thi┼č ama gel g├Âr ki bu ┼čehirlerde hayat yok. Mesela ├ž├Âlden ├ž─▒k─▒p bir ┼čehre kendimi att─▒─č─▒mda medeniyete girmi┼čim gibi hissemiyorum. Unity, Odyssey ve ValhallahÔÇÖ─▒ oynamad─▒─č─▒m i├žin ayr─▒ tutuyorum ama bu sadece bu oyunda de─čil neredeyse ├žo─ču Ubisoft oyununda olan bir sorun. Far CryÔÇÖda da var maalesef.

B├Âyle oyunlar varken konu Star Wars gibi ├žok detayl─▒ bir evren olunca Ubisoft i├žin bence baya─č─▒ zor i┼č. Umar─▒m kotar─▒rlar.

Yani oyunun konusunu ve temas─▒n─▒ hen├╝z bilmedi─čimiz i├žin nas─▒l bir d├╝nyada ge├žer pek yorum yapamam ama e─čer The Mandalorian dizisinin ge├žti─či gibi evrenin daha ├žorak, ormanl─▒k, n├╝fusun az oldu─ču d├╝nyalar─▒nda ge├žecekse Ubisoft bunu kotarabilir ├ž├╝nk├╝ Ubisoft her ne kadar ┼čehir ya┼čam─▒ yaratma konusunda s─▒k─▒nt─▒l─▒ olsa da do─ča ya┼čam─▒ ya da di─čer canl─▒lar─▒n ya┼čad─▒─č─▒ yerleri ger├žek├ži hissettirmede ├žok ba┼čar─▒l─▒ bence. ACÔÇÖnin ormanl─▒k alanlar─▒ndaki hayvan ya┼čam─▒ bence ├žok canl─▒ hissettiriyor. Far Cry serisi de bu bak─▒mdan ba┼čar─▒l─▒ bence. Oyun tek gezegende ge├žmeyecekse gezegenlere ├Âzg├╝ t├╝rler aras─▒ndaki fark─▒ ve bu gezegenlerdeki do─čal ya┼čam─▒ iyi verebilirler.

Bence AC mekanik anlam─▒nda baya─č─▒ s─▒k─▒nt─▒l─▒ bir seriydi ama son oyunlar─▒n videolar─▒ndan anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla Ubisoft mekanik konusunu a┼čm─▒┼č gibi geldi bana. Belki bu oyunda ├Âzen g├Âsterirler mekani─če.

Bence ─▒┼č─▒n k─▒l─▒c─▒ ├žok s─▒k─▒nt─▒ ya. Oyun d├╝nyas─▒nda bir t├╝rl├╝ hakk─▒ verilemiyor ─▒┼č─▒n k─▒l─▒c─▒ denilen silah─▒n. Mesela Jedi Academy oyunlar─▒n─▒ oynam─▒┼čt─▒m 5 sene ├Ânce o oyun serisi kadar ─▒┼č─▒n k─▒l─▒c─▒ combat─▒n─▒ ger├žek├ži hissettiren oyun gelmedi bence. Az biraz Jedi Fallen Order yakla┼čt─▒ diyebilirim tabi.

Ubisoft ─▒┼č─▒n k─▒l─▒├žl─▒ bir oyun yapacaksa benim beklentim biraz d├╝┼čer. Combat a├ž─▒s─▒ndan biraz k─▒t oyunlar─▒ vard─▒ ├ž├╝nk├╝.

E─čer b├Âyle olursa direkt beklentimi d├╝┼č├╝r├╝r├╝m zaten. Bence Star WarsÔÇÖun en son ihtiyac─▒ olan t├╝r bu. Kula─ča e─členceli gelebilir ama bence Star WarsÔÇÖun oyun taraf─▒n─▒ bu tarza yak─▒n t├╝rlere ├žok s─▒k─▒┼čt─▒rd─▒lar.

Mesela RespawnÔÇÖ─▒n Jedi Fallen OrderÔÇÖ─▒ ├žok g├╝zel nefes ald─▒rd─▒ evrenin oyun taraf─▒na. Uzun zaman sonra hikaye a─č─▒rl─▒kl─▒ bir Star Wars oyunu geldi ve ├žok da iyi geldi. Umar─▒m hikayeli ve ├Âzenilmi┼č bir open world oyun olur.

2 Be─čeni

EA Star Wars oyunlar yapmaya devam edecek sadece exclusive de─čil.

Ghost of TsushimaÔÇÖn─▒n k─▒l─▒├ž d├Âv├╝┼č├╝n├╝ uyarlas─▒nlar ─▒┼č─▒n k─▒l─▒c─▒na iddia ediyorum millet akl─▒n─▒ ka├ž─▒r─▒r :slight_smile:
Uyarlamadan kast─▒m tabi ki ayn─▒s─▒n─▒n ─▒┼č─▒nl─▒s─▒ de─čil, nas─▒l ki Spiderman Arkham mekaniklerini al─▒p SpidermanÔÇÖe ├Âzg├╝ uyarlad─▒ ve hatta bir ad─▒m geli┼čtirdiyse ├Âyle.

Bence baya vasat oyun, hen├╝z yeni AC OdysseyÔÇÖi bitirdim, f─▒rsat bulursam burada detayl─▒ yazmak istiyorum ama ┼ču kadar─▒n─▒ s├Âyleyebilirim ke┼čke Origins hi├ž ├ž─▒kmasaym─▒┼č ve AC serisindeki de─či┼čimi biz Odyssey ile g├Ârm├╝┼č olsayd─▒k. Arada bariz bir kalite farkl─▒ var, hemen her a├ž─▒dan var ├╝stelik.

Ben s─▒k─▒l─▒p yar─▒da b─▒rakt─▒m ama fena oyun de─čil. Sanki biraz daha cilalanmas─▒ gerekiyormu┼č gibiydi, sanki bi 3-5 aylar─▒ daha olsa daha iyi bir oyun ├ž─▒kacakm─▒┼č gibiydi.

Neyse dedi─čim gibi kendi kendimizi gazlamaya gerek yok. Ya┼č─▒ yetenler hat─▒rlayacakt─▒r LucasArts (eski ad─▒) bir zamanlar─▒n en b├╝y├╝k, en ├Ânemli oyun st├╝dyolar─▒ndan biriydi. LucasFilms Games ise st├╝dyonun ilk kuruldu─ču ismi, bu marka ile o eski ┼ča┼čal─▒ g├╝nlere bir g├Ânderme var gibi ├ž├╝nk├╝ o logo bir ├žok klasik oyunun ba┼č─▒nda g├Ârd├╝─č├╝m├╝z logoydu. Disney sat─▒n ald─▒ktan sonra ├Âld├╝.
DisneyÔÇÖin oyun alan─▒nda do─čru bir hamlesini de hat─▒rlam─▒yorum a├ž─▒k├žas─▒. O y├╝zden bir beklentiye girmiyorum, gameplay g├Ârmeden olmaz :))

2 Be─čeni

PSPÔÇÖimde oynuyordum oyunlar─▒n─▒. Nedense logosunu her g├Ârd├╝─č├╝mde bir nostalji ya┼čar─▒m.

1 Be─čeni

OriginsÔÇÖi hen├╝z bitirmedim ama baz─▒ konularda s─▒k─▒nt─▒lar─▒ oldu─čunu anlad─▒m. AC serisinin genel sorunu olan geni┼č ├žapl─▒ bir oyun olmas─▒na ra─čmen kendini dar bir d├╝zleme kapam─▒┼č gibi hissettirmesi sorunu bence bu oyunda da var ama bu oyunda ├Âncekiler kadar g├Âz├╝me batmad─▒ bu durum nedense. ├ľncesinde Syndicate gibi oynad─▒─č─▒m en dar, bay─▒k ve s─▒k─▒c─▒ oyunlardan birini deneyimledim diye her halde bir beklentim kalmam─▒┼čt─▒ bu oyunu oynamadan ├Ânce.

A├ž─▒k├žas─▒ ben oyunu baya─č─▒ sevmi┼čtim ama sevmemin sebebi hikayesi, ─▒┼č─▒n k─▒l─▒c─▒ combat─▒n─▒n Jedi Academy kadar ak─▒ll─▒ca bulmasam da en az─▒ndan o oyundan sonra ├ž─▒kan oyunlar i├žerisinde ÔÇśÔÇśiyiÔÇÖÔÇÖ diyebilece─čim ┼čekilde olmas─▒ ve EAÔÇÖnin 5 senedir ÔÇśÔÇśHikaye, loreÔÇÖa katk─▒ yapmay─▒ falan bo┼čver abi koy favori karakterleri millet beyinsizce birbirine sald─▒rs─▒nÔÇÖÔÇÖ kafas─▒yla ├ž─▒kard─▒─č─▒ oyunlardan sonra ger├žekten evrene katk─▒ yapmaya ├žal─▒┼čan ve gelecekte daha ├žok hikaye tabanl─▒ oyun ├ž─▒kaca─č─▒na ve g├╝zel bir seri olaca─č─▒na dair umut vermesi bak─▒m─▒ndan sevmi┼čtim.

Tabi bunlar d─▒┼č─▒nda oyunun teknik taraf─▒ ├žok s─▒k─▒nt─▒l─▒. Kaplamalar bazen a┼č─▒r─▒ d├╝┼č├╝yor ve buna ek olarak da oyun baz─▒ yerlerde ├žok kas─▒yor. Bir de ben bu oyunu bir de yepyeni bir PS4 cihaz─▒nda oynam─▒┼čt─▒m yani PS4ÔÇÖde bitirdi─čim ilk oyunlardan biriydi ona ra─čmen ├žok kas─▒yordu baz─▒ yerlerde. Oyun hikayesi ve combat─▒n tatl─▒ zorlu─ču sayesinde kurtar─▒yor bence yoksa teknik a├ž─▒dan Battlefront oyunlar─▒n─▒n bile alt─▒nda Jedi Fallen Order.

Zaten neredeyse 0 heyecan─▒m var. Open World Star Wars oyunu hep istedim ama heyecan yapm─▒yorum hi├žbir ┼čekilde. Sebeplerini de a├ž─▒klam─▒┼čt─▒m zaten.

LucasartsÔÇÖ─▒n vizyonunun ├žeyre─čine sahip olsalar tamam─▒m. Ger├ži LucasartsÔÇÖdan ├ž─▒kan son oyunlar da iyi de─čilmi┼č bence. Force Unleashed oyunlar─▒ bence a┼č─▒r─▒ k├Ât├╝yd├╝ler. Hem bir Star Wars ├╝r├╝n├╝ olarak hem bir oyun olarak ├žok k├Ât├╝ i┼člerdi bence. Yine de ├Âncesinde KOTOR ve Jedi Academy gibi ├žok iyi oyunlar bar─▒nd─▒rm─▒┼č ve iptal edilmi┼č ├žok potansiyelli 1313ÔÇÖ├╝ geli┼čtiren bir departman oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝rsek umar─▒m LucasFilms Games de yak─▒n ba┼čar─▒y─▒ g├Âsterir.

1 Be─čeni

Minimum Sistem Gereksinimleri

64-bit i┼člemci ve i┼čletim sistemi gerektirir

─░┼čletim Sistemi: Windows 10 64-bit ya da Windows 8.1 64-bit

─░┼člemci: Intel Core i5 4460 ya da daha iyisi

Bellek: 6 GB RAM

Ekran Kart─▒: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB ya da daha iyisi

DirectX: S├╝r├╝m 11

A─č: Geni┼čbant ─░nternet ba─člant─▒s─▒

Depolama: 85 GB kullan─▒labilir alan

Ses Kart─▒: 16 bit stereo destekli 48KHz WAVE format─▒

├ľnerilen Sistem Gereksinimleri