Orijinalinden Daha İyi Olan Dublajlar

Ya bence de Yok. Ama olsada iyi olur eğer talep varsa.

Kessinlikle Lord of the Rings.

5 Beğeni

Çoğu yazılmış ama bende şunları ekleyeyim.

Winnie the Pooh ( her karakterin sesi inanılmaz iyi ya.Tiger,Piglet,Winnie…istisnasız her karakter mükemmel seslendirilmiş.Başka türlüsünü düşünemiyorum bile)

Matrix (hakkını yedirmeyelim,müthiş.Her karakterin sesi çok doğal geliyor)

V for Vendetta (iki şekli var galiba,eski versiyonu gerçekten çok iyi)

the shawshank redemption ( morganfreeman’ı seslendiren kişi kimse filmi tek başına sürüklüyor)

Fight Club ( Bunu yazmasaydım eksik kalırdı)

Gumball,adventure island,regular show vs var da cartoon Network genel olarak bu konuda çok iyi.

Süngerbob,Madagascar penguenleri ve Avatar’ı da ekleyeyim unutmadan.Madagascar penguenlerinde ikinci sezon dublajcılar değişti diye bırakmıştım :sweat_smile:

Ya spesifik olarak söyleyeceğim tek bişey var.Joker nasıl çoğu kişi için Mark Hamill ise,Obi Wan da benim için Yekta Kopan’dır ya.O kadar özdeşleşmiş ki

En iyisi elbette ki Lord of Rings.Her ırk için dublajda farklı Türkçe kullanmak falan ne tür bi aşmışlıktır ya …

5 Beğeni

İnanılmaz Aile, Ratatuy

1 Beğeni

Asteriks ve Oburiks, özellikle ilk ve ikinci film. Mehmet Ali Erbil’in sesi Roberto Benigni’ye cuk oturuyordu, keşke kendisini eğlence programlarında harap edeceğine bu sektöre daha çok ağırlık verseydi.

3 Beğeni

Erbil diyince aklıma geldi, Shrek :pepeheart:

7 Beğeni

Bu arada Mehmet Ali Erbil’in babası,muhtemelen ondan daha iyi bir dublaj sanatçısı.Yeşilçam filmlerinin %90 ında falan seslendirmesi olarak var.Yani reisin yetenek babadan miras :grinning:

resim

4 Beğeni

Bak bu sefer de Toy Story geldi aklıma, ilk iki filmdeki Mehmet Ali Erbil (Woody) - Haluk Bilginer (Buzz) ikilisi muhteşemdi bence.

5 Beğeni
1 Beğeni