Oldukça Kısa Hikayeler Atölyesi

Bundan iki sene önce Lalaith, “Sevgili muhitdaşlar,” diye seslenmişti bizlere. “bu başlıkta hayal gücümüzü coşturuyoruz. Birkaç cümleden, yahut dilerseniz tek cümleden, aklınıza gelebilecek her türden hikayeler yazıyoruz.

Ardından bir kaç örnek eklemiş ve bir de temennide bulunmuştu.

Ben de bugün, sevgili mahalle sakinleri, diyorum. Hayal gücümüzü ve kalemlerimizi kullanmaya kaldığımız yerden devam edelim.

Buraya da tıpkı onun temenni ettiği gibi ciddiyetin bozulmadığı, yaratıcı onlarca güzel hikayeden yalnızca bir kaçını bırakıyorum.

Bir sokakta ekmeğini yere düşürdüğü için ağlayan bir adam ve düşen ekmeği çekmeye çalışan bir karınca vardı. Bunda yanlış bir şey yoktu.
-Lalaith

Onun bir mesih olduğunu sanmıştık. Sanırım değildi. Herkes gibi çürürken hiç de öyle gözükmüyordu.
-SvartirSandar

Bir bayram sabahı üç yaşlı arkadaş, insan oldukları güzel günleri yad ediyordu. İçlerinden hiçbiri kolonyanın nasıl bir his bıraktığını hatırlamıyordu. Ancak hepsi hatırlıyormuş gibi yaptı.
-Truevoyageisreturn

Gece yolda yürürken, ellerini cebine koydu ve gökyüzüne baktı. Ay’ın onu takip etmediğini öğrendiğinden beri yalnızdı.
-Bunn-Y

"Burada herkes, kendi hikayesini anlatan kitabı arar.” dedi Babil Kütüphanesi’nin kör müdürü. “Başkalarının hikayelerinin peşinden koşanlar nadiren gelir, gözlerini bırakır ve müdür olarak kalırlar.”
-FordPrefect

Annem balkondan aşağı sesleniyor: “Hayri, oğlum yavaş, üşütüp hasta olacaksın abin gibi…” yukarı doğru bakıp dişlerimi sıkarak “İnsan başkasının acısıyla olgunlaşmaz ki.” diyorum. Üç korner bir penaltı ediyor.
-boklukirpi

“Yok” en eski hikayedir. Çünkü var olduğundan beri hayal eseridir.
-Audomarus_Fridia

Dilerseniz bu bağlantıdan diğer hikayelere de ulaşabilirsiniz.
Oldukça Kısa Hikayeler Atölyesi(Geekmuhit)

9 Beğeni

Zamanı geldiğinde kadın bir başkasının ismiyle göçüyor dünyadan. Bir başkasının cismi, yabancı birinin cümleleriyle. Öte yandan; bu hikayede zamirin kimi karşıladığı tam olarak bilinmese de kendi karar veriyor ilk defa. Kendi olmanın bir lüks olduğunu bilerek.
gez, göz, arpacık

4 Beğeni

Hayatta imkansızı çıkarınca geriye gerçekler kalır demişti birisi. Evet doğruydu. İmkansızı çıkarmıştım ve elimde kalan koca bir hiçti.

5 Beğeni

Diafona doğru eğildi, bir müddet cızırtının geçmesini bekledi. Ardından gür bir sesle seslendi “Terziye biri açık biri demli”. Misafirinin parfümü taze simitlerin kokusunu bastırıyordu. Tabureyi altına çekip oturdu, karşısındaki gözleri daha iyi görebilmek için…

5 Beğeni

+Yukarıda havalar nasıl?
-Yağmurlu.
Üstüne tükürür.

3 Beğeni

Vaziyet aldılar. Ortam karışmak üzereydi :smiley:

2 Beğeni

Bir düzine Polis ve gönüllü cesedi bulup geri getirebileceklerinden emin bir şekilde ormanı aramaya başladılar.

Ama ceset tek tek onları buldu.

5 Beğeni

+Oğlum hiçbir zaman cinsiyetçilik yapma, tamam mı? Bu yanlış bir şey. İnsanlar karakterlerine göre yargılanmalı.

-Tamam anne. Şimdi şeker yiyebilir miyim?

+Olmaz. Daha akşam yemeği yemedin.

-Ama… Çocuk ağlar

+Sus be! Karı gibi ağlama tepemde!

1 Beğeni

Kendisinden daha az hazzetmesinin mümkün olmadığını düşünüyordu. Sonra kardeşi öldü. Bir tarafı yas tuttu, diğer tarafı yas tutmanın daha dramatik yollarını aramaya koyuldu.

3 Beğeni