Obi Wan Kenobi : Bir Star Wars Dizisi

HELLO THERE

Ewan Mcgregor’u tekrardan Obi Wan Kenobi rolünde izleyeceğimiz dizinin geleceği onaylandı. Dizi Revenge of The Sith ile A New Hope arasında geçecek.

5 Beğeni

Darth Maul vs. Obi Wan is confirmed
Desek yeridir

3 Beğeni

Senaryo hazırmış bile. Vay sinsiler hiç demiyorlar bile. 2020’de başlayacakmış çekimler.

1 Beğeni

Solodan sonra geçiyorsa maul obiwan dövüşü garanti.Orada tease ediliyor maul zaten o maulu orada bırakmıyacakları belliydi çok burada kullanmaları çok güzel olur

1 Beğeni

Solo sırasında geçiyormuş.

1 Beğeni

Aşırı sevindim bu habere. Geç bile kalındı. Reisi özlemişiz.

4 Beğeni

After the events of Solo demiş Kathleen

3 Beğeni

O zaman ben yanlış gördüm.

2 Beğeni

Olabilir :sweat_smile:

1 Beğeni

Bu dizi ile ilgili bazı hikaye tahminlerim var. Özellikle internette okuduğum bazı söylentilerden birinde dizide Ewan Mcgregor ile birlikte daha önce Star Wars filmlerinde oynamış 2. bir oyuncu daha bulunacakmış.

Bu oyuncu ihtimallerinden biri Liam Neeson olabilir. Revenge of The Sith’in sonunda Yoda, Obi Wan’a Tatooine’de Qui Gon ile ileitişim kurmayı öğrenmesi gerektiğini söylemişti. Sahnesini paylaştım zaten. Dizide Qui Gon ile iletişim kurmayı öğrenme aşaması büyük yer kaplayabilir.

Bir diğer tahminim Ray Park yani Darth Maul. Rebels’daki hikayesini ele alınca başta ‘‘Maul olmaz bu dizide’’ desem de şimdi tekrardan düşününce Darth Maul’un bu dizide büyük rol oynaması o kadar düşük ihtimalmiş gibi gelmiyor bana. Han Solo filminin sonunda Darth Maul sürprizi büyük potansiyel bu dizi için. Filmde Darth Maul’un Crimson Dawn çetesinin lideri konumunda olduğu ortaya çıkmıştı. Rebels’da ise Darth Maul, intikam aramaktan başka amacı olmayan yalnız ve yıkık bir Sith olarak karşımıza çıkmıştı. Rebels ile Han Solo filminin arasında ne oldu bilmiyorum ama karakter bir şeyler yaşamış. Güçlü ve korkutucu bir çete liderinden Rebels’daki haline dönmesi için bir şey yaşamış olması gerekiyor bu karakterin bence. Bence bu dizide bir şekilde Obi Wan’ın Crimson Dawn çetesi ile yolu kesişecek ve Darth Maul ile bir kere daha mücadelesini izleyeceğiz. Gönül isterdi ki Rebels Darth Maul ile Obi Wan’ın son karşılaşmasını işlemeseydi. Bu dizi için harika bir fikir olurdu ama yapacak bir şey yok. Darth Maul’u bu dizide kullanmak hala mümkün bence.

Darth Maul ile beraber Emilia Clarke’ın Qi’ra karakterini de göreceğiz bence. Han Solo filminin sonunda Maul ışın kılıcını açıp ‘‘Seninle daha yakından çalışacağız’’ benzeri bir laf söylemişti Qi’ra’ya. Bence Qi’ra Darth Maul’un çırağı rolünde çıkacak eğer bu dizide olursa. Evet Emilia Clarke gibi oyunculuk konusunda ciddi sıkıntıları olan bir oyuncuyu Sith Apprentice rolünde görme fikri pek cazip gelmese de eğer bu dizide Maul’un rolünü Han Solo filmi üzerinden oluşturacaklarsa Qi’ra karakterini de görmemiz olası gibi duruyor.

Dizide Darth Vader ile ilgili şeyler de gösterebilecekleri söyleniyor ama pek ihtimal vermiyorum. Darth Vader değil de belki Anakin ile beraber yaşadıkları Klon Savaşları maceralarına selam çakan bazı flashbackler gösterebilirler. Tabi böyle bir şey olursa Hayden Christensen’ın olması gerekir. Ben açıkçası Anakin Skywalker karakterinin recast edilmesini istemem.

Üstteki saydığım hikaye tercihlerinin hepsini aynı anda da verebilirler, tek bir tanesini de verebilirler, hiçbirini de vermeyebilirler bilemiyorum ama bildiğim tek bir şey varsa bu dizi Obi Wan’ın çöldeki yaşantısından çok daha fazlasını barındıracak bence.

Sizi bilmem ama ben bu projeye aşırı büyük heyecan besliyorum. The Mandalorian ile beraber en çok beklediğim Disney + dizisi. Çok güzel şeyler izleme ihtimalimiz var ve ben izleyeceğimiz şeyleri görmek için sabırsızlanıyorum.

7 Beğeni

Şu lanet olasıca evrene ait olmayan bir dizi görsek sevinç içerisinde izlerdim. Ama çorba olacak muhtemelen.

1 Beğeni

Yanlış düşünüyorsun bence

1 Beğeni

Skywalker saga içersinde geçiyor dizi yukarıda listede sıralama yapmışlar.Yeni 3 leme ile farklı diziler de görücez bence

1 Beğeni

Yeni üçleme kesinlikle skywalker sagadan bağımsız olmalı yakım tarihlerde bile geçmesin mümkünse

1 Beğeni

Obi-Wan Kenobi dizisi tek sezon olmaz inşallah. Çek oradan bir üçleme.

1 Beğeni

Zaten bağımsız olacak hata game of Thrones senarist yapacağı seri de Darth Raven olduğu eski cumhuriyet anlatacaklar söyleniyor. (Oyun serisin isim aklıma gelmedi. )

Old Republic işte doğru söyledin sadece türkçesi :joy:

1 Beğeni

‘‘Limited Series’’ diye geçiyor bazı yerlerde. Umarım ileride değişir bu durum.

1 Beğeni

15 sene yapsaydılar da filmden diziye kadar geçen süre olsaydı.

1 Beğeni