Netflix Genel

MacOS için Big Sur (11) güncellemesi ile birlikte Safari tarayıcısı kullanıcıları Mac cihazları üzerinden 4K çözünürlükteki Netflix içeriklerini artık 4K olarak görüntüleyebilecekler.

4K izleme özelliği yalnızca Microsoft’un modern tarayıcısı Microsoft Edge için sunuluyorken yeni güncelleme ile Mac kullanıcıları da artık Netflix üzerinden desteklenen içerikleri 4K izleyebilecekler.

Bu yıl iptal edilen diziler

• Osmosis: 1 sezon yayınlandı
  • Mortel: 1 sezon yayınlandı
  • Marianne: 1 sezon yayınlandı
  • Soundtrack: 1 sezon yayınlandı
  • Spining Out: 1 sezon yayınlandı
  • AJ and th Queen: 1 sezon yayınlandı
  • Messiah: 1 sezon yayınlandı
  • October Faction: 1sezon yayınlandı
  • Turn Up Charlie: 1 sezon yayınlandı
  • Astronomy Club: The Sketch Show: 1 sezon yayınlandı
  • Next in Fashion: 1 sezon yayınlandı
  • Chilling Adventures of Sabrina: 1 sezon yayınlandı
  • V Wars: 1 sezon yayınlandı
  • Patriot Act with Hasan Minhaj: 6 sezon yayınlandı
  • I Am Not Okay with This: 1 sezon yayınlandı
  • The Society: 1 sezon yayınlandı
  • Altered Carbon: 2 sezon yayınlandı
  • Ashley Garcia: Genius in Love: 1 sezon yayınlandı
  • The Big Show: 1 sezon yayınlandı
  • The Dark Crystal: Age of Resistance: 1 sezon yayınlandı
  • F is for Famliy: 5 sezon yayınlandı

@chief başganım bu tartışma anasayfada çıksın başlığı “Netflix” veya sizin uygun gördüğünüz bir şeyle değiştirilerek.

2 Beğeni

Yanliz sabrına 4.sezon da sonra iptal oldu.

3 Beğeni

image

3 Beğeni

Caption’ı kafamda duydum resmen.

2 Beğeni

Sana demişim gibi olmasın diye böyle attım zaten, iyi bari anlaşılmış. :joy:

2 Beğeni

Syfy yapımı dizi Türkiye dahil bir çok Avrupa ülkesinde Netflix’e bir-iki hafta önce geldi. Çizgi romanın sadece Türkçe çıkan ilk cildini okumuştum bu arada serinin sadece başı hakkında bilgim vardı.
Nefis bir açılış yapıyor dizi, sonra bir kaç bölüm baya düşüyor. Son bölümlere doğru tekrar yukarı çıkıyor, ben beğendim diziyi.
Sonra bir baktım ki Syfy diziyi iptal etmiş.
Çizgi romanın yazarı Rick Remender Twitter üzerinde diziyi duyurmaya çalışıyor falan, sonra bir gördüm ki Türkiye dahil gösterime girdiği her ülkede ilk 10’a girmiş, hatta birinci olduğu yerler bile vardı.

Yani umarım Netflix veya Amazon bu diziye bir el atar, pek olası değil ama işte bi umut :slight_smile:
İzleyecek bir şeyler arayan varsa tavsiye edilir. Remender sevenler net izlesin bence zaten.

1 Beğeni

İlk bölümü izlemiştim bayağı keyifliydi, sonra ikinci bölümü izlemeye çalıştım ama bitiremedim, garip yani.

2 Beğeni

İptal oldu bu ya, ilk çıktığında izlemiştim bende :confused: çizgiromandan devam ettim ben sonradan, keşke uyarlasalardı tüm seriyi. Baya efsane bir dizi olabilirdi, ilk sezon bence meh bir sezondu fakat, çizgiromanı okuyunca anladım ki sadece giriş kısmıymış oralar.

Russo Kardeşlere sinirliyim bu konuda. Dizinin yapımcıları onlardı ve iptal olduğunda kanal arayışına bile gitmediler. Netflix falan kesin alırdı bu diziyi.

Zaten bilen bilir haftalıkta izlenmiyordu bu dizi. Baya yavaş ilerliyordu çünkü. Bir Streaming platformuna ihtiyacı vardı bu dizinin.

1 Beğeni

Ya evet sanırım 2-4 arası özellikle baya düşüyor dizi, basit ergen dizisine dönüşür gibi oluyor sonra kaçıncı bölüm hatırlamıyorum, Vegas’a gittikleri bölüm ve sonrası baya vites yükseltiyor.
@Buggy yani ben iptal olduğunu sonradan öğrendim, şaşırdım açıkçası, tamam inanılmaz bi dizi falan değil ama iptal olmayı haketmiyormuş cidden.

1 Beğeni

2015 Paris saldırılarının belgeseli.
Belgesel olayın kültürel, politik veya sosyal tarafları ile ilgilenmiyor, tamamen tanıklar odaklı, onların duyguları üzerine yoğunlaşmış bir iş.
Ses kayıtları, haber görüntüleri, amatör kamera kayıtları dışında Fransa cumhurbaşkanı, polisler, itfaiyeciler, olaydan sağ kurtulanlar, rehin alınanlar, görgü tanıkları yer alıyor.
Eşini kaybedenler, arkadaşını kaybedenler, yaralananlar…
Benzer saldırıları biz de maalesef çok kere yaşadık, bizde de Reina kulübü basılmıştı bu şekilde hatırlarsanız. Biz niye çekmiyoruz bu tip belgeselleri veya çekiyoruz da haberimiz mi olmuyor.

Belgesel hiç o toplara girmiyor ama sivilleri hedef alan bu “islamcı terör” manyaklığının faillerinin ne kadar kararlı, ne kadar uzlaşılmaz tipler olduğunun bir kez daha altını çiziyor bence. Adam restoranta girip onlarca kişiyi taradıktan sonra bir de kendini patlatıyor, hangi “iletişim” kanalıyla ulaşılabilir acaba?
Terör uzun zamandır var, etnik kaynaklı, ideolojik kaynaklı veya din kaynaklı.
Ama eskiden hedefler ya asker-polis olurdu ( tasvip ettiğim için değil, silahlı birliğe silahlı saldırı olduğu için ayrı kategorize ediyorum) ya da sembolik önem taşıyan kurum veya kişilere yönelirdi.
Cihatçılar yeri geliyor kamyonla kalabalığa dalıyor, yeri geliyor kendini patlatıyor yeri geliyor restoranda yemek yiyen insanları tarıyor. Çünkü onların düşmanları “tüm kafirler”.
Bu da yaklaşık 6 milyar insana falan denk geliyor. Onların müslüman saymadığı müslümanları da hesaba katarsak muhtemelen 7.5 milyar insan falandır “temizlenmesi gereken”.
İnsanlığa toptan karşı bir duruş bu, bireysel de değil, gayet organize ve planlı. Ve en korkunç olanı da kararlılar.
Neyse çok uzatmayayım, moralinizin çok bozuk olmadığı bir zaman izleyin bence. Gayet başarılı bir yapım.

1 Beğeni

Bu dizinin iptal edilmesi kadar saçma bir şey yoktu. Hatırladığım kadarıyla pandemiden önce iptal oldu bir de. Rayting’leri diyeceğim dediğin gibi birincilikleri var. Güzel dizileri iptal etmemeliler :pensive:

2 Beğeni

Arkadaşlar son iki gündür neler oluyor Netflix’e. Bugün de bitiş jeneriğini dinleyip kendimizden geçelim diye The Legend of Korra gelmiş.

4 Beğeni

Dün geldi Spectacular Spiderman ile. Güzel oldu ya. Zaten ATLA’nın olupta Korra’nın olmaması can sıkıyordu.

2 Beğeni

Katılıyorum. Ayrıca Live-Action çıkmasına uzun zaman var ama gene de ona bir hazırlık gibi geldi bana.

1 Beğeni

Ben de dedim nasıl daha önce görmem yeni gelmiş demek ki.2 bölüm izleyip nostalji yapıp kaparım dedim 2. Sezona geldim şimdi.Ben bu diziyi seviyormuşum onu farkettim.Bu arada ATLAnın aksine altyazılı seçeneği olmaması saçma olmuş

1 Beğeni