Nasıl Bitmeliydi / Devam Etmeliydi?

Sonu farklı olsa daha güzel olacağını düşündüğümüz film ve öykülerle ilgili düşüncelerimize burada yer verebiliriz.

Örneğin Avengers’ın (2012) sonunda, Iron Man’in Chitauri roketini uzaya gönderip bilincini kaybetmesinin ardından seriye veda etmesinin daha efsanevi bir final olacağını düşünmüşümdür. Iron Man 1 ve 2’nin ardından Avengers filmiyle sonlanan bir üçleme olabilirdi.

Karakterin popülerliği ve gişe başarısı da senaryonun bu şekilde sonlanmaması için gayet geçerli bir sebep tabii.

3 Beğeni

Adamın başına neler neler geldi. Öldürmeyen Allah öldürmüyor hocam

3 Beğeni

Arrow 3.Sezon bölüm sayısını hatırlayamadığım Ras Al Ghul ile dağda savaştıkları sahnenin ardından bitmeliydi. Efsanevi bir bitiş olurdu. O düşüşten sonra kurtulması pek mümkün değildi lakin Bitmedi…

3.Sezonun sonunda bitebilirdi, Felicity ile beraber üstü açık bir arabayı günbatımına sürmüşlerdi. Bitmedi…

5.Sezonun ortalarında Allright, I killed them, I did it , because I liked it diye bağırmasının ardından bir noktaya bağlanıp bitebilirdi.Bitmedi…

Bitirmediler…

Yazık ettiler…

12 Beğeni

GeekMuhit devam etmemeliydi :relieved:

13 Beğeni

Geek Muhit yöneticileri, yıllardır foruma alışkanlık kazanmış insanları ortada bırakmamalıydı. En azından datayı paylaşıp yeniden aynı şekilde devam edilebilmesine olanak sağlamalıydılar.

Yapmadılar.

13 Beğeni

Kötü gittiğini , kötüye gittiğini düşündüklerinden yekten kurtulmak, yok etmek istediler bence. Anlayabiliyorum, görebiliyorum nedenini. yanlış anlaşılmayayım, sana karşı değil lafım

11 Beğeni

En azından grup datası bir siteye taşınabilmeliydi. Orada silinin içeriğe cidden üzülüyorum

11 Beğeni

Kötüye gitmeyi ben şu şekilde anlıyorum;

• Forumda gittikçe artan bir Geekyapar! karşıtlığı vardı ve bu kötü reklam demekti. Kendi kitleleri sandıkları insanlar, kendilerini eleştiriyordu.
  • Forumun bir maliyeti vardı ve artık bu maliyet gözlerine batmaya başlamıştı.

Ancak, yıllardır doldurulan başlıklar, tartışılan konular, anlatılan hikayeler, incelenen filmler tek tuşla yok olmamalıydı. Forumu ufak bir isim değişikliği ile devredebilir, maliyetten kurtulabilirlerdi. Ki bunu rica eden çok insan da oldu. Böylece sıfırdan başlama cılklığını yaşamamış olurduk.

5 Beğeni

Sadece bunlar da değil muhit de guruplaşmalar da vardı. Ve özellikle son 1 senede işler çığırından çıkmıştı. Gün sonun da Ciddi de Ekşi sözlük gibi hakaretler uçuştu bir yer olmaya gidiyordu ki ben sırf bunda dolayı haklı buluyorum adamlar umarım burası da öyle olmaz.

2 Beğeni

Diğer YouTube hesapları içeriğimizi çalıyor emeğimiz boşa gidiyor diye söylenen bir yapı, bana göre Türkiye’nin en iyi internet kütüphanelerinden birini hiç umursamadan söküp attı. İnanılmaz önemli içerik kaldı içerde tonla. Olayın ayrıntılarını da yayıncı kankalarının Twitch yayınında aldık. Bu kitleyi ciddiye almamaktır. Her literatürde ayıp ettiler tonla insana bana göre.

4 Beğeni

Ben bu forumda muhitin konuşulmasına çok coşmuyorum ancak gruplaşma denen şeyi herkes yaptı ve bu bir yere kadar normaldi. İnsanlar muhit üzerinden birbirleriyle iletişim kurmak istediler çünkü etkileşime girmişlerdi. Böylece kendisiyle benzer kafa yapısında olan insanlar bir araya geldi. Sorun insanların birbirlerini sen şu gruptansın, siz şu grup gibi etiketler yapıştırması oldu. Kimse kimseye karşı örgütlenmedi yani +100 aktif üyesi olan bir forumda kendi çapında iki tarafın birbirleriyle olan bir meselesi vardı tamam ama bu taraflar toplamda ne kadarımızı kapsıyordu ki diğer taraftan modlar ve bir takım üyeler kendilerini elit zümreymişçesine geri çekti bu da çözüm yollarını tıkadı bu iki taraf arasında.

Şimdi bu mesele üzerine bu saatten sonra tartışmamızın ne anlamı var?

Tartışmalar yapıldı, o forumun sahipleri bu tartışmaları bahane ederek kendi dertlerinin üstünü örterek koca forumu ve içerisindeki o kadar datayı hiçliğe attı ve üzerinden o foruma üye insanları tanımadan onlar hakkında atıp tuttular, hakaretler ettiler kendi yayınlarında ve sonra herkes kendi yoluna gitti.

Üzerinden bunca zaman geçmişken halen bir şeylere suç atmayı bırakın. Meydana gelen her olay gibi muhitin kapatılmasının tek bir nedeni ve suçlusu yoktu. Neden sadece tartışmanın iki tarafı da değildi bunu hepiniz biliyorsunuz.

13 Beğeni

Ben de bir iki söz söyleyecektim ama şunu görünce haklısın dedim

Blok-alıntı

4 Beğeni

Son kavgalardan sonra muhitin uzun bir süre kapalı olması gerekirdi, tamamen kapanması değil. İçeride her türlü konudan sürüyle nitelikli paylaşım kaldı. Bunların bir çırpıda silinip atılması aptalca bir hareket oldu. Neyse olan oldu artık. Bu forum daha iyi olur umarım.

1 Beğeni

Muhitin kapanmasından sonra muhitten bahsedilen twitch yayınları falan var mı youtube’da? Hep bahsediliyor merak ettim. Varsa eğer link alırım.

3 Beğeni

Bir muhit kapanacağı zaman Yiğitcan Erdoğan ile Mert Günhan kendi Programların da bu konuda bahsettiler. Bir de geekyapar radyo yayın da konuştular öyle o kadar.

1 Beğeni

Sam Raimi’nin Spider-Man serisi devam etmeliydi, dördüncü filmi çok merak ediyordum.

10 Beğeni

AHHHHHHHH AHHH

3 Beğeni

Civil War finali kesinlikle o şekilde olmamalıydı, muhitte gayet mantıklı bir final senaryosu yazmıştım baya prim yapıp çokça da like almıştı. Şuan hatırlayamıyorum ama o şekilde olmamalıydı.

4 Beğeni

Infinity Saga… Nasıl bitmeliydi bilemiyorum ama böyle bitmesi bir şeyleri eksik bıraktı gibi.

8 Beğeni

Başlığa bunu yazmak için girmiştim +1

5 Beğeni