Mulan (Live-Action Movie)

Cinderella, Güzel ve Çirkin, Aladdin ve The Lion King’den sonra Mulan’ın Live Action filmi çıkacakmış. Haberleri buradan konuşabiliriz.
Ben başlatıyorum; Filmde Mulan’ın love interest’i Li Shang olmayacakmış.

4 Beğeni

Filmde çizgi filmde yer alan müzikler kullanılmayacakmış sanırım, halbuki çok beğenilmişti. Fanlar epey eleştirmiş bu kararı.

Li Shang’in öyküden çıkarılmasını da hiç anlayamadım. :thinking:

2 Beğeni

Ya Aladdin’de kelimeleri değiştirmişlerdi. Keşke öyle yapsalardı.

Li Shang hikayenin belli bir kısmını oluşturuyordu. Şimdi o boşluğu nasıl doldururlar bilemiyorum.

4 Beğeni

Ejderhada olmayacak diyorlar.

4 Beğeni

Müzik tercihini anladım da ejderha neden yok. :thinking:

1 Beğeni

@Harvey @SeptemberPond @Estranged @ceyarewing bu film esasında Çin pazarı için çekiyorlar Li Shang eşcinsel bir karakter Çin eşcinsel karakterler olduğu filmler kesinlikle ülkelerin de vizyona sokmuyorlar diye biliyorum. Ejderha ve müzik ne ayak bilmiyorum ama.

1 Beğeni

Mushuusu olmayan Mulan herhalde savaşa falan gitmeyecek…

1 Beğeni

Her açıdan kötü bir film olacak gibi duruyor. Hem şarkısı olmaması hem de ejderha yerine bir anka koymak kimin aklına geldi merak ediyorum. Mulan’ı Mulan yapan bütün özellikleri görmezden geliyorlar.

4 Beğeni

Geliyorlar çünkü bu film çin pazar için yapılıyor.

1 Beğeni

1 Beğeni

1 Beğeni

Logo hariç hiçbir şey güzel durmuyor.
Not: Animasyonu izlemedim.

3 Beğeni

Fragmandan anladığım kadarıyla kötü bir adaptasyon olmayacak. Daha önceden şarkıları hakkında yazdıklarımda ise Çin kültürüne saygıdan yaptıklarını bilmiyordum. Yani şarkı olmaması ve Mushuu’nun bir anka olması Çin kültüründe olmaması ve daha doğru bir film olması içinmiş.

2 Beğeni

Mulan en sevdiğim Disney Prensesi’dir muhtemelen. Animasyon filmini yıllar önce izlemiştim. Bu filmi heyecanla bekliyordum ama her gelen haber daha da zedeledi o heyecanı. Dün de animasyonu tekrar izleyip, şimdi bu başlığa bakınca yine gıcık oldum.

-Li Shang yok.
-Mushu yok.
-Şarkılar yok.

Ayrıca film fazla ciddi duruyor ki hoşuma giden bir şey değil bu. Filmde babası yerine orduya gidiyordu, inşallah teaserda ima edildiği gibi ‘‘Evlenmekten kaçan’’ şeklinde değiştirmemişlerdir o hikaye parçasını da. Mushu gibi bir yan karakter nasıl olmaz!? Birbirinden anlamlı şarkılar nasıl olmaz!? Li Shang nasıl olmaz!? Yapacağınız işe sıçayım.

Umudum filan yok. Animasyona yaklaşamayacak bence. Bu bildiğin başka bir film gibi duruyor. Uyarlama yapıyorsan, benzesin biraz. Fragman gelip de daha fazla görünce iyice anlarız. Film iyi olur belki ama animasyonun ‘‘iyi’’ bir uyarlaması olmayacak gibi duruyor.

Sinir bozuculuğunu şu afiş farkından bile anlayabilirsiniz.

Bu film teaserda olduğu kadar ‘‘ciddi’’ bir film olmamalı. Sadece teaser diye öyle yapmışlardır inşallah.

2 Beğeni

.

3 Beğeni

4 Beğeni