MUBI Krallığı 👑

Mahal’in pek kıymetli ikametgahlıları, pek çok platform için bir tartışmaya sahibiz ancak MUBI için ayrı bir tartışmanın olmaması göze batmakta ve aramızdan iki üç kişiyi küçük çiziklerle yaralamaktadır. Ben de bir ikametgah sahibi olarak bu yaraları sarmak adına MUBI için ayrı bir tartışma başlattım.

Bu tartışmada

• Platforma gelen yeni içerikler
  • Platformun güncellenen özellikleri
  • Platforma yeni gelen özellikler
  • Abonelik ve içerik üzerine görüş güncesi
    paylaşılabilir.

Umarım benim düşündüğüm kadar gerekli bir başlıktır, aksi taktirde ot bitmeyen bir çöl gibi duracaktır.

1 Beğeni

The Green Ray çok iyi film, halihazırda da bu ay Mubi’de. Kaçırmayın derim.
Edit: Bir aydır falan Nuri Bilge Ceylan Maratonu yapıyorlar, ona da bakabilirsiniz.

2 Beğeni

En son üniversite emailiyle kayıt olunca ücretsiz erişim sağlanıyordu, değişmediyse kaçırmayın bence.

1 Beğeni

Hala mevcut.

2 Beğeni

Nimic’i izleyen var mı?

2 Beğeni

İzledim, sırf Nimic için aldım hatta.

1 Beğeni

beğendin mi?

1 Beğeni

Alt metin ve görsel olarak çok doyurucu. Alt metini tabi yönetmeni yakından takip ettiğim için hemen çakmadım, MUBI izleyicilerinin yorumlarından öğrendim. Ama kısa film olarak hazırlanmasa, mini bir öykü olsa da olurmuş dedim kendimce. Günün sonunda vakit ayırdığım için pişman olmadım öyle diyeyim, bilemedim tatmin edici bir yanıt oldu mu. Eğer farklı bir açıdan sorduysan onu da yanıtlayabilirim.

2 Beğeni

Toz Ruhu’nu izledim biraz önce. Tansu Biçer’in karakterini ele alışı çok güzel zaten kendisinin oyunculuğu hep güzeldir. Karakterin yaşam alanı, replikleri ve kılık kıyafeti ile birebir örtüşen bir atmosfer var. Küçük hayatları izlemeyi çok seviyorum ben, bu nedenle bu filmi de beğendim. Nesimi Yedik’in hikayesi çok güzel ve izlerken sıkmıyor. Benim tek eleştirim Metin karakterinin işi gereği gittiği yerlerdeki yan karakterlere dair daha fazla konu işlenebilirdi. Böylece Metin’in hayatında daha fazla yer edinirdik. Mevcut haliyle hiç işlenmemiş mi? İşlenmiş ama ben bu doza doymadım. Işıklandırma yer yer abartılıydı kapalı ortama göre ama kötü değildi tabi, bir tercih olabilir ama ben çok yoğun ışığı sevmiyorum. Mekan nedeniyle de bazı kamera açılarını izlerken hiç beğenmedim ama gerçekten dar bir alandı Metin’in yaşam alanı, biraz da onu yansıtıyor. Genel olarak izlenebilir bir şeyi. İzlerken bir kere üf dedirtmedi.

1 Beğeni

Benden de bir öneri gelsin o zaman: Cleo de 5 a 7
Corinne Marchand’ın oynadığı kanser olma korkusu içindeki şarkıcı Cleo’nun, biyopsi yaptırdıktan sonra test sonucunu beklerken Paris’in etrafında geçirdiği iki saate tanıklık ediyoruz. Umut, ölüm korkusu, yaşam hakkında çok güzel duygularla bezemiş Agnes Varda filmi. Çok kısa olmasına rağmen yaşattığı duygular paha biçilemez. Fransız Yeni Dalgasının en çok bilinen ve beğenilen eserlerinden biri, aynı zamanda Jean-Luc Godard ve Anna Karina’nın cameoları da var. Kısa ama anlamlı bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

1 Beğeni

Bir senedir Mubi kullanıyorum. 30 filmin bulunduğu ana sayfa dışında “Koleksiyon” bölümü olduğunu Ada’nın bu postundan sonra Cleo de 5 a 7’nın süresi bitmemiş miydi? diye bakarken öğrendim. Vay arkadaş yüzlerce film varmış ben sadece 30 tane var sanıyordum.

2 Beğeni

mubi, ana sayfasını biraz düzenlemiş sonunda :partying_face:

1 Beğeni

Benim yakarışıma hemen kulak veren Mubi ekibini kutluyorum.

1 Beğeni

Eskisine göre çok iyi. Ufak A/B testleri ile çok daha iyi olabilir.

1 Beğeni

gone girl bugün gösterime girmiş :star_struck:

2 Beğeni

Netflix’in elinden söküp almışlar resmen dün vardı bugün yok. :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Gone Girl iyi bir film olarak mı biliniyor? İzleyenlerin genel yorumu ne?

Ben bu filmi izlediğimde yönetmenini vs bilmiyordum, vakit geçirmelik bir film olarak açtım. Vakit geçirdim, pek de beğenmediğimi hatırlıyorum.

Bence Locke ve Interstellar ile beraber 2014’un en iyi Amerikan filmlerindendi. Bir daha şans verebilirsin.

2 Beğeni

ben çok beğenmiştim hatta sinemaya ilgimin başlamasına sebep olan birkaç filmden birisidir. tekrar bir bakmanı öneririm.

1 Beğeni