Morbius

Görüntü bu https://twitter.com/jeremylovesyall/status/1317386637655953408?s=19
Morbius %95

2 Beğeni

Bunu redditte paylaşan ve videoyu çeken kişi olduğunu iddia eden biri diyor ama 0 inanç. Millet hayal kurmayı seviyor. Link atamam çünkü telefonda Reddit’te gezerken rastgele görmüştüm şu an tekrar bulamam.

Gerçi tüm bu yalan dolanın sorumlusu bu filmin marketing sorumluları. Millet Spider-Verse diye çıldırırken çağ dışı bir yöntemle ilk fragmana PS4 oyununundaki Spider-Man’e alakasız şekilde 13 sene önceki Spider-Man kostümünün giydirildiği posteri koyarsan millet hayal kurar.

Görüntüdeki bana da Morbius gibi geldi. İlk fragmanda da vardı ya sağa sola Bob Ross gibi renkler bırakıyordu.

1 Beğeni

Bunu mu diyorsun? Bu sub haberleri takip etmek için iyi bu arada, tavsiye ederim

Öyle ya ağ atıyor diyorlar fakat ben görüntüden öyle bir şey çıkarmadım. Baya vampir hareketleri.

1 Beğeni

CGI tam bitmemiş ondan öyle görünüyordur muhtemelen

Ben öyle teori kasma vs sevmem ama @PizzBluet in attığı videoda baya sallanıyor la :man_shrugging: ya ben daha önce de bunun için koca yazı yazdım, bence spider man i mcu ya bağlı ama kendi niş evrenine almaları lazım. Çg lerde ve animasyonlarda da öyledir ya biraz. (Çoğunlukta animasyonlarda) Aynı evrendeler ama her seri kendi içinde. Bence mcu artık karakterlerini bir bütün evren içindeki mikro evrenlere çekmeli.

Bunu yapmaları kendilerine de yarar biraz, crossoverlara daha çok çoşarız. Yani hatırlıyor musunuz bir dönem crossover gördük mü havalara zıplardık, şimdi bir esprisi kalmadı.

Buydu ama yorumu kaldırılmış. Enteresan, görmüştüm yani.

Hareketleri swing gibi geldi bana ama. Yani göz yanılması diyeceğim de bayağı Spider-Man vari bir şeyi andırıyor şekli, hareketler. Bir vampire oturtamadım bu hareketleri.

sadece 13. saniyeden sonraki sahne olsa sadece bir şey demem ama o baya swing bee.

Zaten Vulture gördük fragman sonu, hem Feige de evrenler arası var olan ilk süper kahraman olacak demişti Spider için. Muhtemelen geçen Sony-Disney kargaşasından bu karar çıktı. Eninde sonunda Tom Holland’ı görürüz Sony filmlerinde
@Berkant yine aynı subdan şu leak var bu arada bayağı detaylı ve inandırıcı gibi ama ne kadar doğru bilemem. Oraya göre bahsedilen sahne Morbius’un

c53245516c175c92f4e3051431b1ba37

Bu leak’de açıklama getirilmemiş ama benim okuduğum başka bir sızıntıda poster olayına açıklık getirmişlerdi.

Fragmandaki poster yanıltmacaymış. Filmde çok farklı şekilde karşımıza çıkacakmış o poster. Daha çok MCU Spider-Man’i ile bağlantılı olacakmış. Bana yine saçma geliyor açıksası Raimi kostümünü kullanmaları. Eğer amaçları yanıltmaca ve filmde farklı şey göstermekse direkt hiç poster koymadan da gidebilirlerdi. Amaç MCU bağlantısnı saklamak olsaydı ve o yüzden posteri filmde değiştirselerdi ardından gelen Keaton sahnesi de olmazdı bence.

Ben açıkçası bu filmin MCU ile bağlantılı olacağını ama direkt MCU’de geçeceğini düşünmüyorum. Multiverse olayını muhtemelen Sony (Venom, Morbius vs.) ve MCU filmlerini birleştirmek için de kullanacaklar. O fragmandaki poster de muhtemelen başka bir multiverse evreni olduğunu belirtmek için koyulmuş. Yani ilk fragmanda gördüğümüz Vulture bizim Homecoming’de izlediğimiz Vulture ile aynı Vulture bile olmayabilir.

Toomes + o resmin üstünde ‘Murderer’ yazıyor, tam Mysterio olayına uygun olarak. Resmin neden Raimi suit olduğunu bilmiyorum ama o da filmden değil PS4 oyunundanmış.
O anlaşmadan şu karar çıktı bence, Sony filmleri MCU’dan etkilenecek ama MCU Sony’den etkilenmeyecek. Şimdi de Spider-Woman filmi durumu var asıl onda iki şirket nasıl işbirliği yapacak net göreceğiz herhalde.

Bu da ayrı bir gariplik zaten.

Bu karar zaten kesin verildi ama bunu bir kılıfa uydurmaları gerekiyor bence. Tom Holland Spider-Man’i birebir şekilde bu filmlerde gözüktü diyelim bunun açıklanması olmalı. Sony filmleri MCU’den etkilenecekse bile bunun nasıl olduğunu açıklamaları gerekiyor. Gelecek MCU filminde büyük bir evrensel olay olur aynı dönem çıkan bir Sony filminde bu olay hakkında hiçbir şekilde söz edilmezse tıpkı Venom filminde insanların toz olduğu hakkında hiçbir şeyin söz edilmemesi gibi bir saçmalık olur.

Venom filminden bahsetmemin sebebi şu. Venom filmi anlaşma yenilenmeden önce çıktı ama bu anlaşma o filmi de kapsıyor o yüzden böyle karışık bir durum oluşmuş oluyor. Bu filmler MCU’den etkileniyor ama Venom etkilenmemiş gibi oluyor.

Tamamen farklı bir türde olan Netflix dizileri ya da Agents of S.H.I.E.L.D gibi işlerin geçiştirildiği gibi de geçiştirilemezler sonuçta film bunlar.

Olay biraz da bu filmleri MCU’de nasıl konumlandıracaklarında bitiyor. Anlaşmada böyle bir karar alındıysa bu belirsizliği aşıp filmleri bir yerde konumlandırmaları gerekiyor. Aksi takdirde ortak karakterleri bulunan ama başka bir paralel evren etkisi vermekten kurtulamazlar her ne kadar bağlantılı olduğu iddia edilse de. Böyle olunca da ister istemez Multiverse’e bağlamaktan daha iyi bir çözüm gelmiyor aklımda.

Venom’dan pek bir şey hatırlamıyorum ama eğer spesifik tarih yoksa aynı yıl Snap öncesi geçiyor diye geçiştirilebilir. Ki direkt Homecoming’te 8 yıl sonrası saçmalığı vardı, bu onun yanında hiçbir şey sayılır :d
Ayrıca o leak doğruysa Morbius’ta snapten bahsedilecekmiş

1 Beğeni

Bence o Morbius. Sadece detay yakalama gözüyle bakmayın görüntüye. Arkada bir epik aksiyon müziği var ve görüntüdeki kişinin uzun bir aksiyon sekansı var.
Eğer bu trailer’dan bir görüntüyse sizce Vulture’ı ilk trailer’ın bombası olarak kullanan adamlar Spider-Man’i ya da Venom’u trailer’a böyle sanki adamın kendi filmiymiş gibi uzun bir swing sekansıyla mı koylarlar yoksa böyle sonda 2sn gösterip bomba mı patlatırlar?
Hangi trailer sürpriz elemetini böyle geniş geniş trailer’ın ortasına serer?