Morbius Fragman İncelemesi

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/morbius-fragman-incelemesi/

Filme geçmeden önce SUMC (Sony’s Universe of Marvel Characters) isimli evrenin ne olduğu ile başlayalım. Bu evren Sony’nin Spider-Man film haklarına sahip olmasıyla elinde bulundurduğu karakterlere çektiği ve çekeceği kurgusal evrenin ismi. Spider-Man MCU’da olduğundan dolayı bu evren Spider-Man’in yan karakterlerinden oluşacak şekilde tasarlandı. SUMC 2018 yılında Venom filminin vizyona girmesiyle başladı. Morbius evrenin ikinci…

5 Beğeni

Bence burada tek üzücü nokta, Osborn gibi Marvel’ın tümünü ilgilendiren bir villain’ı yüksek ihtimalle sadece Spider-Man filmlerinde göreceğiz. Son anlaşma değişikliği olmasa çok farklı mı olurdu? Hayır, sanmıyorum. Bence yine Spider-Man filmlerinde olurdu sadece. Bu durum dışında güzel bir hikaye bağlantısı var, diğer karakterlerin çoğu zaten Avengers için güçsüz kalıyor.

1 Beğeni

Bende fragman ile ilgili düşüncelerimi belirtmek istiyorum (daha çok SUMC ile ilgili) .
Sony Spiderman’nin villianlarına film çekicez dediğinde ağzımın suyu aktı ne hayaller kurmuştum. Çünkü daha önceki serilerde Doc.Oc ,Sandman, Electro, Harry Osborn gibi villianları mükemmel şekilde uyarlamışlardı, ister istemez bu yönde de beklenti büyük oluyor.(En azından benim için).

Sonra çekeceğimiz ilk film Venom dediler, sonra böyle bir filmde düzgün bir bütçe de ayırmadılar, üstüne E.Brock karakteri için Tom Hardyi seçtiler, sonra çok kötü bir fragman yayınladılar, ama yine de ümidim vardı ne yalan söylim.

Venomun bazı sahneleri çok hoşuma gitti mesela maske dediği sahne; çok güzeldi ama film kötüydü yani senaryo kötü oyunculuklar kötü… bunların hepsi okay; ama takıldığım noktalar vardı niye Venom kahraman oldu niye dünyayı kurtardı, niye kendini ezik görüyor, niye Eddienin sözlerine değer veriyor onu dinliyor… Venom bu kadar iyi olmamalıydı bence (en azından ilk film için).

Şimdi ise Morbius fragmanına bakıyorum Venom ile aynı.

Erken konuşuyorum ama inş bu film Venom daki gişe başarısını elde edemez.

2 Beğeni

Sadece filmde böyle değil aslında, çizgi romanda ve animasyonda da Venom’u iyi olarak görmüştük. Eddie Brock dışında Flash Thompson’da da durum böyleydi çizgi romanda. Hatta Guardians of the Galaxy’ye katılmıştı. Morbius’ta da durum çok farklı değil. Blade ile birlikte maceraları da olmuştu.

2 Beğeni

Bunu biliyorum ama bu sonradan olan birşeydi Flash Agent Venom oluyordu, ilk film icin venomu boyle gostermemeliydiler bence.

2 Beğeni

Şimdi MCU referanslar Fragman da yer verdiler ya en az 800 milyon ile 1 milyar dolar garanti.

1 Beğeni