Mobil uygulamalar

Böyle başka bir başlık var mı diye bakındım ama bulamadım. Faydalı bulduğumuz mobil uygulamaları bu başlık altında toplayabiliriz. Bunlar benim sevdiğim uygulamalar:

Her gün yeni bir tablonun hikayesini okuyabileceğiniz bir uygulama.

Muhtemelen bu programdan daha iyi vücut çalıştırma programı vardır ama ben bu programı sevdim.

Son zamanlarda aşırı kullanmasamda bir ara düzenli kullanıp geriye dönüp günlerime bakmak hoşuma gidiyordu. Her gününüzü puanlayıp, aylık ortalamanızı görebiliyorsunuz.

6 Beğeni

Cep telefonundan SSH erişimine ihtiyacınız varsa mutlaka kullanmanız gereken nadir güvenli araçlardan biri. Hatta eli yüzü en düzgün olanı bu.

Cep telefonunuzla video çekme işini bir adım öteye götürmeyi planlıyorsanız kullanmanız gereken tek uygulama. Biraz tuzlu ama yapacak bir şey yok.

Türkiye’de bu servis erişim engeli yeri marketlerden ama hala çalışıyor. Ne yazık ki sadece Android cihaza sahipleri APKMirror gibi hizmetler ile güncel APK dosyasını edinip telefonlarına kurabilirler. Veritabanı en geniş çağrı bilgi edinme yazılımlarından birisi. Ama bir süredir engelli olduğu için de bazen aradığınızı bulamadığınız oluyor. (Sizin de rehberinizi havuza eklediğini unutmayın)

Bunu anlatmaya gerek bile yok, hala 90 günlük ücretsiz kullanım kampanyası devam ediyor bildiğim kadarıyla. Eğer evde spor yapacaksanız derhal indirin diyorum, başka da bir şey demiyorum.
https://www.runtastic.com/

Özellikle Pro sürümü ile sunduğu imkanlar oldukça iyi. Ücretsiz olarak da kullanılabilinir elbette ama Pro paketi almakta da fayda var.

Eğer bir şehre turistik amaçla gittiyseniz veya yeni taşındıysanız toplu taşıma her zaman başa bela olmuştur. Bu nedenle Moovit’i cep telefonunuzdan ayırmayın derim.

4 Beğeni

Şuan ki var olan en iyi film ve dizi takip etme programı. Trakt tv nin kanser eden arayüzünün aksine bunun ki muhteşem. Film ve dizilerin gelmesine kaç gün kaldığını sayaç şeklinde göstermesi mükemmel. İlgili film veya dizi ile ilgili yayınlanan tüm posterleri bi arada bulabileceğiniz bir yer aynı zamanda.

2 Beğeni

Sık seyahat eden insanlar için uçuş planlarını tutma ve biletlerini kaydetmeleri için faydalı bir uygulama. Şu ara kullanabilecek durumda değil kimse maalesef.

1 Beğeni

Genelde biliniyor ama belki bilmeyen de vardır diye. Okuduğunuz kitapları kaydetmeniz için çok kullanışlı bir uygulama. Uzun zamandır kullanmıyordum ben de. Tekrar aktifleştirdim, yıllık hedefimi belirleyip.

2 Beğeni

Zaten dünyadaki adam akıllı tek kitap uygulaması bu olabilir, başka yokki .d

1 Beğeni

1000kitap diye bir uygulama var bir de bildiğim. Onun kullanan da çok :d

2 Beğeni

Çoki bi yerli girişim.

1 Beğeni

Geçenlerde bu konu gelmişti aklıma, Goodreads dururken diğer uygulamayı neden tercih eden var diye düşündüm uzun uzun…

2 Beğeni

Ben de bir bakıp çıkmıştım…

1 Beğeni

Her güne 1 fotoğraf ekleyerek video günlük oluşurabileceğiniz güzel bir uygulama.

Gezginlerin vazgeçilmez uygulaması. Denemeden önce mahal halkına sormuştum, çok fazla bilen yoktu. Ben de çekingen davranmıştım ama arkadaşlarımla olunca sıkıntı olmadı. Özellikle öğrenciler için çok kullanışlı ve bu uygulama sayesinde güzel arkadaşlıklar edindim. Yine de temkini elden bırakmamak lazım. Genel olarak bol referanslı insanlarla buluşulursa çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. 2 kişiyseniz bir deneyin derim güzel bir tecrübe. Yeni hikayeler öğreniyorsunuz. Ayrıca sadece evlerinde kalma amaçlı değil, şehri size tanıtması veya bir kahve içip kültürel sohbetler için de lokal insanlarla buluşabiliyorsunuz. Türkiye’ye döndüğümde de kullanmayı bir deneyeceğim, bütün şehirlerde işlemez de belki İstanbul’da güzel olabilir.

1 Beğeni

Şu sıralar çok sık kullandığım bir dijital çizgi roman okuma uygulaması. Bazı takip ettiğim çizgi romanlar Netflix’e de gelecekmiş, bu beni sevindirdi. Hızlı hızlı okuyup, çizerlerden çokça ilham aldığım, zaman geçirmeyi sevdiğim bir uygulama.

3 Beğeni

Android 11 ile gelecek olan Back Tap özelliğini daha eski cihazlarda kullanmanızı sağlıyor. Assets’e tıklayın ve APK dosyasını edinin. Back için aşırı iyi bir işlevi var.