Melniboné'lu Elric (Dizi)

Görünen o ki Game of Thrones’tan arda kalan boşluk bir sürü fantastik eserin uyarlanmasına itti yapımcıları… LotR, The Witcher, Wheel of Time, Sandman hatta Vakıf serisi diziye uyarlanıyor. Günün birinde elbette Michael Moorcock’un ünlü serisi Melnibone’lu Elric de dizi olması haberini alacağıma adım gibi emindim. Okuduğum zaman beni çok etkileyen bu eser şu anda İthaki Yayınları tarafında yayını sürdürülmekte. Kendilerine de bu eseri dilimize kazandırdıkları için çok teşekkürleri sunuyorum.

Dizi için konuşmak için biraz erken hangi tarihte çalışmaları başlanılır falan henüz belli değil ama buraya başlığını açanın ben olmasını istedim. Umarım güzel bir uyarlama ile ekranlara gelir zira daha önce televizyona veya sinemaya uyarlanmış bir eser değil yanlış hatırlamıyorsam. Yanılıyor da olabilirim elbette.

Son olarak Elric’in bi fotoğrafını bırakarak burada bitiriyorum bu yazıyı:
image

2 Beğeni

Arkadaş televizyonda acayip bir çağa giriyoruz. Her geçen gün yeni bir dev eserin uyarlanacağı haberi geliyor. Daha geçen hafta D&R da raflarda bu serinin kitaplarına bakıyordum, bir sonraki hafta diziye uyarlanacağı haberi geldi… 11 kitaptan oluşuyor 6 kitap çevrildi şuan (İthaki). Dizinin duyurulmasıyla kalan kitapların çevirisi hızlanacaktır muhtemelen.

Diziyi çoklu evren yapmak istiyorlarmış. CW-DC dizileri evreni gibi.

2 Beğeni

İthaki’den Ömer Bey de aramızda etiketlemek istemiyorum kendisini ama burayı okursa cevap vereceğini de düşünüyorum.

Moorcock’un diğer kahramanlarına da dizi çekilebilirmiş falan ben çok beğendim bu fikri de açıkçası büyük takipçisiyim bu dizinin haberlerinin artık. En önemli sorum ise hangi kanalda yayınlanacağı :thinking:

2 Beğeni

İlk tercihim Amazon olması yönünde. Ama pek muhtemel durmuyor, çok fazla bütçeli yapım duyurdu ve onlara odaklanacaklardır. Birde üstüne böyle bir yapımı alacaklarını sanmam pek. Hulu olabilir. Netflix sakın olmasın.

1 Beğeni

Ben Amazon’un hala alabileceğini düşünüyorum. Hbo Max da olabilir ama dediğin gibi Netflix olmaz umarım

2 Beğeni