MCU Dönemi X-Men Filmlerinden Neler Bekliyorum

Yayınlandığı yer: http://sonkule.com/mcu-donemi-x-men-filmlerinden-neler-bekliyorum/

Disney’in Fox’u satın alacağı ile ilgili dedikodular çıkana kadar hiçbir zaman X-Men’in MCU’ya katılacağını düşünmedim. Fantastic Four’un Fox’da ki başarısız uyarlamalarının ardından FF daha olasıydı ama X-Men bunun tam tersi bir durumdaydı. Açık konuşmak gerekirse spesifik bir kaç film dışında Fox’un yaptığı X-Men’leri sevmedim. Filmler vizyona gireceği zaman heyecanlanmadım. Fox’un bu markayı olabilecek en kötü…

9 Beğeni

Kendi adıma hiçbir beklentim yok, çünkü biliyorum ki beklentiye girersem asla beğenmeyeceğim :smiley: Fakat en azından tek isteğim Cyclops’un hakkını bu sefer vererek uyarlamaları, 20 yıldır en çok harcanan karakterlerden biriydi.

4 Beğeni

Güzel bir yazi olmuş nerdeyse tamamina katiliyorum.

Ama disney+ konusuna değinmemişsin.Ben disney+ i x menler konusunda harika bir ortam olarak goruyorum.Mutantlarin ortaya çikişi ve yavaş yavaş işlenebileceği en rahat ortam olabilir orasi şuan mcuda.

4 Beğeni

Yazıya altına imza atarım.

2 Beğeni

zenci raven

1 Beğeni

Tek istediğim eksiksiz olarak takımda şunların olması.

Wolverine
Cyclops
Jean Grey
Storm
Beast
Iceman
Colossus
Nightcrawler
Kitty Pride

Daha fazlasını yada azını istemiyorum. Belki bir sonraki filmde de Angel gelebilir.

5 Beğeni

İcemannn :heart_eyes: umarim olur

3 Beğeni

Benim beklentim Politik Doğruculuk adı altında saçma sapan işlere kalkışmamaları olur. X-Men isminin “men” içeriyor, fazla ataerkil vs gibi saçma sapan argümanlarla Mutants vs. gibi şeylerle değiştirilerek yok edilmesini görmek istemem açıkçası.

Bir diğer sorunum ise, Cyclops’ın hakkı artık verilmeli. X-Men karakterleri arasında en çok haksızlık edilen karakterlerden biri.

5 Beğeni

Yalnız şöyle bir şey var, X-Men çok “politik” ve “doğru” bir çizgi roman, o aradaki sevimsizliği yaratmadan bunu tutturmaları çok zor :slight_smile: Umarım becerebilirler ama.

3 Beğeni

Benim en çok beklediğim şey 92’ serisindeki kostümlerden ilham almaları. MCU kostüm konusunda çoğunlukla memnun eden bir evren bence, inşallah burada da üzmezler.

Bir de Jubilee de ana ekibe dahil olsun.

Son olarak da: İleride spin-off filmler çekerlerse; Logan’ın Alpha Flight geçmişini filan da(evet 92’ serisi yine) görsek güzel olabilir. O bölümler eğlenceliydi.

5 Beğeni

Öncelikle Cyclops’un hakkını vermeliler. Ben şahsen bıktım artık sürekli Jean’in peşinden koşturan kıskanç Cyclops görmekten. Bu adam takım kaptanı… Sonra Mystique ve Rogue ilişkisini görmek isterim. Rogue’un güçlerini pek sallamadılar hiçbir filmde, hakkını versinler istiyorum Rogue’a da. Eski filmlerden büyük yaram Mystique’in kahramanlaştırılmasıdır, gercek kimligini vermelerini cok isterim. Mystique bu yahu X-Men’e kazık atmış bir karakter. Bir de soylenmis zaten orijinal X-Men takımını isterim. Böyle daha isterim de isterim…

7 Beğeni

aHR0cDovL3d3dy5uZXdzYXJhbWEuY29tL2ltYWdlcy9pLzAwMC8yMTIvNjU0L2kwMi9Xb2x2ZXJpbmUuanBn

Ve tabi ki ikonik Wolverine suitine de görelim artık…

5 Beğeni

Aaa! Bir de böyle bir şey vardı.

2 Beğeni

Aynen, asla bu ilişkiye deginmemeleri içimde hep bir yara benim. İkili arasındaki o anne-kız ilişkisini hiç göremedik. Anne-kız’ı bırak sanki daha önceden hiç tanışıklıkları yokmuş gibi davranıldı vs. İkisinin orijin hikayesini görmeyi çok isterim.

1 Beğeni

Önceki seride pas geçilen, gerilerde kalan bir sürü imkanları var.

2 Beğeni

Hem de nasıl!! Profesörün kel kalma ve felç olma hikayeleri beni çok güldürmüştü mesela hahshhd onları da umarım çizgi romanlara uygun yaparlar…

1 Beğeni

Ben onları beğendim. Özellikle felç olma sahnesi etkileyiciydi bence.

4 Beğeni

Serinin gidişatına uygun olabilirdi ama orijin ile alakası sıfırdı.

2 Beğeni

Doğrudur orası. Çizgi romanlarda daha farklı olması şaşırtmaz.

2 Beğeni

Hiç geçmese de olur, MCU içine zorlama gireceklerine X-Men ayrı bir evren olsun isterim. Bunun için o kadar yeterli materyal var ki.
Uzaya çıkmaları da şart değil.
Marauders var, Morlocks var, Friends of Humanity var. Ne düşman biter ne konu biter.
William Stryker’lı bir açılış filmi olsa mesela :slight_smile: Tam da ABD gündemine cuk otursa :slight_smile:
X-Men’i X-Men yapan incelikler işlense. Hiç ihtimal vermiyorum, temenni sadece:)

Aksi halde hangi evrene,nasıl soktukları karakterleri çok muhim değil benim için, izler geçeriz.

4 Beğeni