McLaren's Pub (How I Met Your Mother)

Dizi çok eski biliyorum fakat buradan benim gibi diziyi yeni bitirmiş olanların veya eski severlerinin tartışmak isteyebileceğini düşündüm.
Konusunu buradan okuyabilirsiniz
images

5 Beğeni

Ya bitişi ile mutlu olanınız var mı aranızda? Ben açıkçası anneye olanları hiç doğru bulmuyorum. Barney ve Robin’e ise çok haksızlık yapıldı.

7 Beğeni

Bence finaliyle hayal kırıklığı oldu. Her geçen sezon bir öncekini aratıyordu zaten.

Fakat bir yandan da şu başarıyı belirtmek lazım, 2000’li yıllarda başlayıp 2010’un ortalarına kadar belirli bir tempoda ilerleyebilen komedi dizisi çok az. Bu diziden 5 sene öncesi Seinfeld. Yine aynı dönemde King of Queens var. Komedi dizilerinde epey değişim yaşanırken kendi tarzını devam ettirebilen bir dizi oldu bence. Benzer şekilde Two and a Half Men’i de başarılı buluyorum.

3 Beğeni

“Suit up!” repliği ne popülerdi.

3 Beğeni

Ben finali beğenmiştim, hatta tahmin ediyordum böyle bir şeyler olacağını, o kadar sezon Robin aşağı Robin yukarı, Ted’in ömrü çürüdü Robin’in uğruna :slight_smile: 9 sezon süren bir dizinin elbette iniş-çıkışları olacaktır, normal. Hala ara sıra bazı bölümleri açar izlerim :slight_smile:

2 Beğeni
  1. sezonun sonlarına yaklaştım. 3. sezonun ortasından itibaren fazla filler bölüm koyuluyormuş gibi gelmeye başladı. İlk iki sezon çok daha iyiydi gibi.

Barney de duygusal meselelere girmezken çok daha müthiş bir karakterdi bence. Finali de bildiğim için bundan sonra böyle gidecek olması üzücü.

2 Beğeni

Barney ara ara çok iyi olmaya devam ediyor ya, sonraki sezonlarda dizide güldüren bi o kalıyor zaten.

3 Beğeni

Fark ettim onu. 1 bölüm duygusal takılırken 5, 6 bölüm eski Barney oluyor. Senaristler de arada kalmış gibi hissettiriyor biraz. Sezon olarak ne düşünüyorsun, en iyi sezonlar hangileri sence?

3 Beğeni

Aklımda net olarak kalan iki sezon var, 7 ve 9. İkisini de çok sıkıcı olarak hatırlıyorum. 9 zaten baştan sona tek bir düğünü anlatıyor, arada güzel sekanslar olsa da genel olarak 2-3 bölümlük espriyi tüm sezona yaymışlar gibi. 7.sezon da Barney karakterinin en harcandığı sezon. Tamamen aşk adamı gibi davranmaya başlıyor.

Ben hala ara ara açıp rastgele bölüm izliyorum, diğer sezonlarda ve garip şekilde 8.sezonda güzel bir çizgi tutturulmuş. 4.sezonda Lilly karakterini oynayan kadın hamileydi bu arada, senaristler saklamayı tercih etti, o sebeple biraz hareketsiz bir sezon oldu o.

4 Beğeni

Bitti final. Ne boktan iş.

4 Beğeni

Benim finale dair en sevmediğim şey 1 sezon boyunca devam eden ‘‘Robin&Barney düğünü’’ olayının 5 dakika içinde hiç edilmesiydi.

3 Beğeni

Spoiler olacak yazımda.

Dediğin gibi koca bir sezonu öyle bir düğüne harcayıp hemen hiç edilmesi, anneye hiçbir şekilde zaman verilmemesi, 9 sezon ona yol yapılıp son bölümde bile yan karakterden öteye gidememesi, 9 sezon boyunca “Ted aslında Robin’i seviyor, ama öyle bir kadın gelecek ki onu tamamen unutacak, dizimiz bunu anlatıyor.” mesajının sürekli hissetirilmesi ama finalde yine hep izlediğimiz Ted-Robin mevzusuna dönmesi. Ki bunu sürekli izledik zaten, finalde yine buna dönmek ne kadar kötü bir karar.
Senarist ve yapımcıların hem Robincileri memnun etmek, hem de hikayeyi annenin üstüne bitirmek arasında kalıp ikisini de bok etmesi. - Robin-Barn ayrılığı da bunun yüzünden berbat bir aceleye gelmiş zaten. Lan 2 bölüm mü kaldı acil ayıralım şunları şekline gelmiş. -
Son bölümlerde, 9 sezon inşa edilen birçok karakter gelişiminin bozulması. Sevilen karakterleri iticileştirmişler. Ted, Barney, Robin.

Lilly ve Marshall’ı bozmamışlar neyse ki. Ted’in yine Robin’e kalacağını taa ilk sezondan belirlemişken öyle sağlam bir yol yapılırdı ki ona. 20 dakikada mahvetmişler aceleyle.

3 Beğeni

Ben de bunu pek anlamadım. Dizinin sonu en başından belliymiş, daha temiz bir geçiş her türlü yapılırdı. Anne olayını önceki sezonlardan birinde hallederdin mesela, böylece ‘‘Geldi, gördü, öldü’’ olmazdı vs vs.

3 Beğeni

Yahu bir de son bölümlerde ileriyi gösteren bir sabnede Marshall ve Lily’nin Roma’da evlerinde oturup muhabbet edip bir şeyler yedikleri bir sahne vardı sanki. Roma’ya taşınmadılar sonra ama, bir şeyi yanlış anladım galiba.

2 Beğeni

İzleyeli çok oldu, nereye bağlanmıştı hatırlamıyorum.

2 Beğeni

Az önce 3. sezon 5. bölümü izliyordum ve güzel bir ayrıntı gözüme çarptı. Ted, İnternet’ten tanıştığı kızı bara getiriyor, ismini hatırlayamadığı için ‘Bla Bla’ diye anlatıyor çocuklarına. Ardından Bla Bla, Ted ve Robin’in ilişkisinden işkilleniyor, “Robin bir gün sana dönünce ismimi bile hatırlamayacaksın.” tepkisini gösteriyor ve ilişkileri bozuluyor. Ted, 2030 yılında hikayeyi anlatırken de bildiğiniz gibi Robin ona dönüyor, anlatım sırasında Bla Bla’nın ismini hatırlamıyor. 3. sezondan finale çok net bir foreshadowing olmuş aslında bakınca.

5 Beğeni

Robin’in dönmesi, olayın anlatımından daha sonra oluyor ama.

2 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam Robin daha önceden Ted’e dönmeye çalışıyor, Ted çocuklarından izin koparmaya çalışıyor. Silinen sahnelerde falan da öyleydi. Onu düşünmüştüm

2 Beğeni